تبلیغات
F فارست چوب و هنر E E رومانته
چیدانه

نمونه کار از شرکت : چیدانه

امتیاز: 2.5 0 نظر | ثبت نظر

16 تیر 1398

راهنمای خرید مبلمان منزل، اطلاعاتی جامع از آنچه باید بدانید!

خرید مبلمان منزل یکی از مهم ترین تصمیماتی است که در چیدمان و دکوراسیون نشیمن منزل صورت می گیرد. این که چه نوع مبلمانی را بر اساس سبک و نوع دکوراسیونی که مد نظر داریم انتخاب کنیم، خیلی بیشتر از چیزی که به نظر می رسد اهمیت دارد، چرا که به نوعی می توان گفت مبلمان منزل برای فضاهایی مثل دکوراسیون نشیمن و یا پذیرایی مهم ترین نقش را ایفا می کنند. به همین دلیل نیز برای انتخاب مبلمان منزل باید نهایت دقت را به کار گرفت.

مبلمان منزل

در این مطلب از وب سایت چیدانه تصمیم داریم به موضوع راهنمای خرید مبلمان منزل بپردازیم و شما را با صفر تا صد خرید مبلمان از اولین قدم ها گرفته تا نکات خرید مبل آشنا کنیم.

مطلب پیشنهادی : خرید مبلمان کلاسیک، چند نکته که نمی دانید!

سبک دکوراسیون منزل خود را انتخاب کنید

اولین موردی که در انتخاب مبلمان منزل خود باید به آن توجه کنید آن است که به دنبال چه سبکی از دکوراسیون هستید. با انتخاب این موضوع می توانید تمامی وسایل مورد استفاده در دکوراسیون منزل خود را چارچوب بندی کرده و با توجه به سبک دکوراسیونی که در نظر دارید، انتخاب هایتان را محدود کنید. به همین دلیل باید پیش از هر اقدامی دقیقا بدانید که به دنبال چه نوع مبلمانی هستید.

این مسئله حتی می تواند شکل و ابعاد مبلمان را نیز شامل شود، اینکه مبلی که در نظر دارید نیم ست باشد یا ست کامل، به شکل ال باشد یا.... بعد از آن که در این رابطه به اتفاق نظر رسیدید می توانید آستین هایتان را بالا زده و مراحل بعدی را طی کنید.

مطلب پیشنهادی : نکات مهم در خرید مبل مناسب، چگونه مبل خوب بخریم؟

ابعاد خانه خود را در نظر بگیرید

این که در دکوراسیون منزل خود چقدر فضا دارید مورد دیگری است که می بایست در خرید مبلمان منزل خود به آن توجه کنید. شما باید با یک دیدگاهی کلی و بررسی اجماعی به این نتیجه برسید که برای کدام قسمت ها می توانید مبلمان منزل خود را خریداری کنید و چگونه می توانید با بهترین برنامه، بیشترین استفاده را از فضای منزل داشته باشید و در عین حال نیز فضای کافی برای رفت و آمد در خانه را حفظ کنید.

این بررسی حتی باید شامل درب ورودی، راهرو و... نیز بشود، چرا که آوردن مبلمان منزل به داخل خانه نیز به نوبه خود نیازمند فضای کافی لست. پس حتما به مواردی از جمله عرض راه پله ها، اندازه راهروها، درب ورودی، درب آسانسور و... توجه ویژه داشته باشید.

مطلب پیشنهادی : راهنمای خرید مبلمان، چگونه بهترین را انتخاب کنیم؟

بودجه تان را برای خرید مبلمان مشخص کنید

برای آن که بتوانید مبلمانی مناسب برای خود پیدا کنید باید بودجه تان را به شکل دقیق و یا حتی حدودی مشخص کنید تا با کمک آن برخی از مبلمان منزل را از فیلتر خود عبور دهید. شما می توانید با مشخص کردن و گفتن بودجه تان به فروشنده از او کمک بخواهید تا مبلمانی مناسب برای شما را معرفی نماید.

به طور کلی می توان گفت که هزینه و قیمتی که مبلمان منزل در بازار دارند به شدت دارای تنوع و طیف متفاوتی است که بنا بر نوع، سبک، متریال و برند آنها متغیر خواهد بود. به همین دلیل نیز با توجه به بازار امروز نمی توان محدوده مشخصی از قیمت مبلمان منزل را بیان کرد.

مطلب پیشنهادی : 6 نکته برای خرید مبلمان مناسب دکوراسیون منزل

نکات مهم در زمان خرید مبلمان منزل

بعد از طی کردن مراحلی که در بالا به آنها اشاره کردیم وارد روند و پروسه انتخاب دقیق مبلمان می شویم. برای آن که بتوانید مبلمان منزل خود را به گونه ای انتخاب کنید که مناسب شما و سبک زندگی تان باشد باید نکاتی را مد نظر قرار دهید که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

اولین مسئله، راحتی مبلمانی است که تصمیم به خرید آنها دارید. هیچکس دوست ندارد مبلمانی داشته باشد که بعد از گذشت مدت کمی که بر روی آن می نشیند احساس کمردرد کرده و اذیت شود. در بسیاری از مدل های مبلمان منزل وقتی اولین بار آنها را می بینید و یا حتی دفعات اول بر روی آنها می نشینید متوجه ناراحت بودن آنها نخواهید شد. به همین دلیل نیز برای انتخاب مبلمان منزل راحت باید دقت و همین طور حوصله بیشتری را به خرج دهید تا بتوانید به مبلمان باکیفیتی دست یابید.

مطلب پیشنهادی : خرید مبل، 4 توصیه برای انتخاب مبلمان متناسب با دکوراسیون

کارکرد و کاربردی که مبلمان منزل شما برایتان خواهد داشت مسئله دیگری است که باید در زمان خرید مبلمان خود به آن توجه داشته باشید. برای مثال اگر تصمیم دارید که مبلمان خود را در دکوراسیون پذیرایی قرار دهید و قرار نیست که مدت زمان زیادی بر روی آن بنشینید می توانید به سراغ مبلمان رسمی تری بروید که شاید برای استفاده های روزمره گزینه مناسبی نباشند. اگر هم تصمیم دارید که مبلمان منزل خود را برای دکوراسیون نشیمن و مقابل تلویزیون انتخاب کنید بهتر است به سراغ مبلمان راحت تری مثل نمونه های ال و یا یو شکل بروید.

مطلب پیشنهادی : خرید مقرون به صرفه لوازم دکوراسیون منزل از مرکز خرید کالاشهر (2)

شکل دسته ها، موضوع دیگری است که باید در انتخاب مبلمان منزل خود به آن توجه داشته باشید. وقتی بر روی مبل می نشینید و سرگرم صحبت با خانواده هستید معمولا دلتان می خواهد که دستتان را بر روی دسته مبل قرار دهید و با کمک آن احساس راحتی بیشتری پیدا کنید. به همین دلیل نیز، ابعاد، ارتفاع و شکل دسته مبل می تواند تاثیر نسبتا زیادی در راحتی آن داشته باشد.

مطلب پیشنهادی : کدام مبلمان برای دکوراسیون داخلی منزل شما مناسب تر است؟

در نهایت نیز باید به جنس بدنه و پارچه مبلمان منزل اشاره کرد که باید بر اساس سبک زندگی خود آنها را انتخاب نمایید. برای مثال اگر در منزل خود از حیوانات خانگی نگهداری می کنید بهتر است که به سراغ مبلمان منزل با پارچه هایی بروید که مو و پرز کمتری جذب می کنند و یا می توانید آنها را به خوبی پاک و یا تمیز کنید.

برای داشتن بهترین خرید می توانید سری به اهالی فن چیدانه بزنید

در این زمینه بیش تر بخوانید :

تبلیغات

نویسنده: طلوع حقیقت

کارشناسی زبان و ادبیات فارسی- دانشگاه شهید بهشتی ویراستار مجله منزل مترجم و عضو تیم محتوای چیدانه

نشان کردن
  • 622 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 16 تیر 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
چمن مصنوعی چمنزار چمن مصنوعی چمنزار
34 نمونه کار

تلفن: 02157732
کابینت تمام چوب پاساک کابینت تمام چوب پاساک
8 نمونه کار

تلفن: 02177189324
مهیا پنجره مهیا پنجره
7 نمونه کار

تلفن: 02188882020
مبلمان رنزو مبلمان رنزو
8 نمونه کار

تلفن: 02176211002
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173