visibility 4816 today 1398/5/21

کاربرد سنگ در خانه، جای هر کدوم کجاست؟

حضور سنگ‌ها در زندگی ما انسان‌ها، به اندازه عمر خلق بشر قدمت دارد و تنوع آن، طبیعت اطراف ما را شکل داده است. سنگ یکی از مصالح اصلی ساخت خانه از گذشته تا امروز بوده و تنها نوع و شکل استفاده از آن تغییر کرده است. تنوع رنگ و جنس سنگ‌ها سبب شده تا از آن‌ها علاوه بر ساختمان‌سازی، در طراحی دکوراسیون نیز استفاده شود. کاربرد انواع سنگ، امروزه در دکوراسیون داخلی منزل نیز جای خود را باز کرده و همچنین طراحی ویلا با وجود ستون‌ها، مجسمه‌ها، آب‌نماهای سنگی، قلوه سنگ‌های رنگارنگ و... جلوه فوق‌العاده‌ای پیدا کرده است. با چیدانه همراه شوید تا نگاهی متفاوت به دنیای سنگ‌ها داشته باشیم و تأثیر آن‌ها را در امر دکوراسیون بررسی کنیم. در این مطلب از تجربه و راهنمایی‌های مجموعه خونه سنگی کمک گرفته‌ایم.

 

blog post

سنگ قلوه (پبل)

دکوراسیون منزل را به سنگ‌ها بسپار!

سنگ‌ها به سبب تنوع در رنگ، اندازه، سبک پیدایش و تراش خود، در طراحی دکوراسیون منزل نیز کاربرد متنوعی دارند. می‌توان از تجمع این قلوه سنگ‌های رنگارنگ کنار هم و چیدمان آن‌ها در یک قفس فلزی، یک میز خاص داشت. همچنین با تراش ابعاد بزرگ سنگ، می‌شود صندلی‌های مدرن ساخت تا در نهایت یک دست مبلمان منحصربه‌فرد در دکوراسیون منزل یا فضای باز خانه ما جلوه کند.

 

blog post

سنگ قلوه (پبل)

سراغ گلدان‌های شیشه‌ای و بلند خود در خانه بروید و قسمتی از آن را با قلوه سنگ‌های رنگارنگ پر کنید و باقی مانده فضا را به آب اختصاص دهید. جلوه گیاه سبز، داخل این گلدان با وجود رنگارنگی این قلوه سنگ‌ها بی‌نظیر خواهد شد و دکوراسیون داخلی منزل را زیباتر خواهد کرد. همچنین اگر از اکواریوم در دکوراسیون منزل استفاده کرده‌اید، کف آن را با تنوع رنگارنگی از قلوه سنگ‌ فرش کنید تا نمایی از طبیعت دریا را به خانه خود بیاورید.

 

blog post

سنگ قلوه (پبل)

علاوه بر استفاده قلوه سنگ در زیبایی دکوراسیون منزل، کاربرد مهم آن‌ها در صنعت ساختمان‌سازی است و تنوع رنگ آن‌ها، نماهایی زیبا و خاص به سازه‌ها می‌بخشند. سفید، سیاه، قرمز و صدها طرح و رنگ‌ دیگر در اختیار شماست تا بنای خود را با زیبایی طبیعی سنگ بیارایید.

 

blog post

سنگ قلوه (پبل)

طراحی ویلا به سبک سنگ‌های رنگی

برای این‌که محوطه ویلا فضایی جذاب‌تری داشته باشد، استفاده از قلوه سنگ‌های رنگی را در دیزاین باغ فراموش نکنید. برای زیباتر شدن قسمت‌های مختلفی از باغ، این سنگ‌های کاربردهای مختلفی دارند. به‌عنوان مثال:

  • از قلوه سنگ‌ها برای طراحی مسیر در ورودی باغ تا ساختمان ویلا استفاده کنید.
  • نمای باغچه با استفاده از این سنگ‌ها فوق‌العاده خواهند شد.
  • فرشی از قلوه سنگ‌های رنگی را جایگزین چمن کنید.
  • می‌توانید قسمتی از نمای بیرونی دیوار محوطه را سنگ‌‌پوش کنید.

 

blog post

سنگ قلوه (پبل)

مطلب پیشنهادی: معماری شهرتان را به بالکن خانه خود بیاورید

 

مزایای استفاده از قلوه سنگ در مقایسه با چمن

استفاده از قلوه سنگ‌ها در طراحی ویلا و باغ، مزایای قابل توجهی نسبت به چمن‌ها دارند. چمن به‌مرور زمان تخریب می‌شود و مدام نیاز به بازسازی دارد تا ظاهری یک‌دست و زیبا داشته باشد. اما اگر این سنگ‌ها جایگزین چمن شوند، دیگر خبری از ضایعات و بازسازی‌های مجدد نیست. در واقع یک‌بار خرید کافیست تا برای همیشه محوطه ویلا زیبا و یک‌دست بماند. این محصولات سنگی نسبت به چمن طول عمر بالایی خواهند داشت و با هربار شست‌شو، همان جلای اولیه را پیدا می‌کنند. بنابراین زیبایی باغ شما همیشگی می‌شود و نیازی به صرف هزینه‌های مجدد نخواهید داشت. در انتخاب نوع قلوه سنگ و تمام محصولات سنگی می‌توانید از راهنمایی‌ها و ایده‌های گروه خونه سنگی کمک بگیرید.

 

blog post

سنگ قلوه (پبل)

صندلی‌های سنگی کلاسیک در طراحی ویلا

استفاده از صندلی‌های سنگی در طراحی ویلا، نتیجه فوق‌العاده‌ای خواهد داشت. این صندلی‌های سنگی شما را به‌یاد تخت‌های باشکوه سلطنتی می‌اندازد که با هنر سنگ‌تراشی، نمای زیبایی پیدا کرده‌اند. می‌توانید از طرح‌های لوکس و پرنقش‌ونگار برای کنار استخر، فضای سبز باغ یا هر نقطه دیگر از محوطه ویلا استفاده کنید و فضای شیک و کلاسیک خلق کنید.

 

blog post

صندلی سنگی

 اما اگر از سادگی و طرح‌های مدرن استقبال می‌کنید، انواع دیگر از این محصول هستند که ساختاری شبیه به نیمکت دارند و می‌توانید با استفاده از آن‌ها، یک نقطه دنج و ساده، در فضای باز خانه یا محوطه ویلا طراحی کنید. اگر این صندلی را برای استفاده در فضایی که اطراف نمای سنگی دارد، در نظر گرفته‌اید، به همانگی تناژ رنگی صندلی با سنگ استفاده شده در محیط دقت کنید تا زیبایی چیدمان نهایی دوچندان شود.

 

blog post

صندلی سنگی

مطلب پیشنهادی: سنگ تراورتن، سنگ فرش با دوام در محوطه و فضای سبز

 

این آب‌نماهای سنگی معجزه می‌کنند

جریان آب در باغ و فضاهای باز، حسی از طراوت و سرزندگی در محیط پخش می‌کند و با هنر سنگ‌تراشی می‌شود جریان آب را هنرمندانه و زیبا جلوه داد. آب‌نماهای سنگی از دیرباز در معماری بناهای تاریخی حضور پررنگی داشته‌اند و استفاده از آن در معماری ایرانی و غربی رایج بوده است. برای طراحی ویلاهای امروزی نیز، می‌توان به کمک صنعت سنگ‌تراشی، از آب‌نماهایی خوش‌طرح و متنوعی استفاده کرد که با الهام از شکوه و زیبایی آب‌نماهای سنگی بناهای تاریخی تراش خورده‌اند.

 

blog post

آبنما سنگی

 تنوع این آب‌نماهای سنگی هر سلیقه‌ای را راضی خواهد کرد. اگر برای ویلای خود به‌دنبال آب‌نمایی خوش‌نقش برای استفاده در مرکزیت یک حوض بزرگ هستید یا از آب‌نماهای کوچک‌تر برای استفاده در کنار دیوار استقبال می‌کنید، به‌هرحال فرقی نمی‌کند، در دنیای امروزی صنعت سنگ، محصول مورد نظرتان را به‌راحتی پیدا خواهید کرد. برای فضاهای بزرگ‌تر، استفاده از آب‌نما‌های مرتفع را به شما پیشنهاد می‌کنیم تا نمایی آبشاری در باغ پدید آید. طراحی ویلا با تنوع طرح این آب‌نماهای سنگی فوق‌العاده خواهد شد.

 

blog post

آبنما سنگی

مجموعه خونه سنگی در خرید انواع سنگ و شیوه‌های طراحی، راهنمایی‌های مفیدی را در اختیارتان قرار خواهد داد. برای آشنایی بیش‌تر با دنیای جذاب سنگ‌ها، حتماً سری به پروفایل این گروه بزنید و یک دیزاین سنگی را تجربه کنید.

مطلب پیشنهادی: شکوه در طراحی فضای سبز به سبک مینیمال

مطلب پیشنهادی: دیوار دکوراتیو با سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی حمام!

مطلب پیشنهادی: انواع سنگ های ساختمانی، این 9 مدل شما را لوکس می کنند!

فائزه میرسلطانی
نویسنده: فائزه میرسلطانی

عضو تیم تحریریه چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
ویلای سنگی، مجموعه باغ زمان + تصاویر

ویلای سنگی، مجموعه باغ زمان + تصاویر

کاربرد سنگ در خانه، جای هر کدوم کجاست؟

کاربرد سنگ در خانه، جای هر کدوم کجاست؟

انواع میز استیل، شیک ترین رنگش کدومه؟

انواع میز استیل، شیک ترین رنگش کدومه؟

کسب و کارها پیشنهادی
روشویی کابینتی هلا HOLA "هوگونیک" certificate
روشویی کابینتی هلا HOLA "هوگونیک"

روشویی کابینتی هلا HOLA "هوگونیک"

گروه معماری رنیک certificate
گروه معماری رنیک

گروه معماری رنیک

سرامیک پالرمو certificate
سرامیک پالرمو

سرامیک پالرمو

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent