visibility 216 today 1400/5/31

خانه هوشمند چیست؟ لینکپ کلی محصول برایش دارد

می‌دانید خانه هوشمند چیست؟ شاید به نظرتان برسد این منازل احتمالا تمام اتوماتیک هستند. هوشمند می‌گویند؛ تا حدودی درست است اما اگر بخواهیم بهتر توضیح دهیم؛ در یک آپارتمان یا ویلای هوشمند،  تمامی لوازم و وسایل با یک اپلیکیشن بر گوشی تلفن همراه، کنترل می‌شوند. البته چنین سیستمی را می‌توان در ساختمان‌های اداری و تجاری هم پیاده کرد. به این ترتیب امنیت و بهره‌وری از انرژی تا حد قابل توجهی افزایش می‌یابد. در ادامه شرکت لینکپ درباره این نوع خانه‌ها، توضیحاتی را در اختیارمان گذاشته‌اند؛ لطفا با ما همراه باشید.

تعریف خانه هوشمند چیست؟

تعریف خانه هوشمند چیست؟

در یک خانه هوشمند با کمک اینترنت اشیا، تمامی لوازم و وسایل در یک سیستم تعریف شده و قابل کنترل قرار می‌گیرند. لوازمی که به این روش کنترل می‌شوند در سیستم خانه هوشمند یک شناسه دارند؛ نکته جالب اینجاست که تمامی این لوازم و وسایل در یک اپلیکیشن گوشی همراه، دیده می‌شوند و قابل تنظیم و کنترل هستند. 

اینترنت اشیا در خانه هوشمند مهم است: مهم‌ترین نکته‌ای که باید در خصوص خانه‌های هوشمند بدانید؛ این است که یکی از مهم‌ترین مزایای هوشمند سازی ساختمان با فناوری اینترنت اشیاء لینکپ، عملکرد یکپارچه همه تجهیزات هوشمند در کنار هم است. این امکان با استفاده از هاب مرکزی لینکپ و کنترل آن‌ها از طریق اپلیکیشن Linkap Smart، فراهم می‌شود. بد نیست بدانید تا پیش از حضور شرکت لینکپ، برای استفاده از هر یک از تجهیزات نیاز به هاب و اپلیکیشن مستقلی بود و علاوه بر آن امکان تعریف سناریو (مثلا اگر در خانه باز شد، آژیر به صدا در بیاید) بین تجهیزات مختلف وجود نداشت.

اینترنت اشیا در خانه هوشمند مهم است

blog post

معرفی خانه هوشمند لینکپ

سیستم خانه هوشمند چیست؟

در بخش قبلی درباره سیستم خانه هوشمند توضیحی دادیم؛ اما خود سیستم خانه هوشمند چیست؟ معمولا سیستم مدیریت هوشمند ساختمان (building management system) BMS بیشتر کاربرد دارد.

هدف از خانه هوشمند چیست؟ هاب لینکپ
هاب لینکپ

چطور می‌توانیم سیستم خانه را هوشمند کنیم؟

برای این منظور باید از شرکت‌هایی که سیستم خانه هوشمند را طراحی و اجرا می‌کنند؛ کمک بگیرید. می‌توانید سری به وبسایت لینکپ بزنید؛ سرویس‌های ساختمان هوشمند و یا اینترنت اشیا مورد نیاز خود را انتخاب کنید؛ سپس مشاوره رایگان بگیرید تا کارشناسان در خصوص هوشمندسازی خانه یا محل کارتان، راهنمایی‌تان کنند.

مطلب پیشنهادی: توالت فرنگی هوشمند چیست و چه کارهایی انجام می‌دهد؟

چطور می‌توانیم سیستم خانه را هوشمند کنیم؟

هدف از خانه هوشمند چیست؟

با این توضیحات شاید خانه هوشمند برای شما چندان ملموس نباشد بیایید کمی به کاربردهای این سیستم جدید لینکپ دقیق شویم:

افزایش ایمنی

 اهمیت ایمنی خانه هوشمند چیست؟ این سیستم یکپارچه هوشمند لینکپ به شما امکان می‌دهد تجهیزاتی مانند دوربین‌های امنیتی، حسگر تشخیص دود، سنسور کنترلی در و پنجره‌ها را روی گوشی خود مدیریت کنید. همچنین هشدارهای به‌موقع و نجات‌بخش در مواقعی مثل آتش‌سوزی یا سرقت را دریافت نمایید.

 • قفل هوشمند
 • سیستم اعلام حریق و تشخیص دود
 • آژیر هوشمند
 • دکمه SOS
 • کنترل کننده مرکزی مادون قرمز

صرفه‌جویی در هزینه‌ها

بخش اعظم هزینه آبونمان یک خانه به دلیل قطع نشدن به موقع جریان برق، آب، گاز یا انرژی است. با استفاده از امکانات خانه هوشمند لینکپ می‌توانید مصرف انرژی و تمام جریانها را در خانه کنترل کنید. برای این منظور باید از این محصولات هوشمند کمک بگیرید:

 • ترموستات هوشمند تهویه مطبوع
 • کنتور هوشمند آب
 • کنتور برق هوشمند
 • سنسور تشخیص نشتی آب
 • سنسور تشخیص نشتی گاز
 • سیستم هوشمند کنترل در‌های حساس و پنجره‌ها
 • پریز برق هوشمند
بهترین شرکت خانه هوشمند کدام است؟

نظارت دائمی و از راه دور 

با کمک فناوری خانه هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیا (IoT) می‌توانید به طور دائمی کل خانه را زیر نظر بگیرید. حتی زمان‌هایی که در خانه نیستید و سفراید. با کمک اپلیکیشن لینکپ می‌توانید تمامی امکانات گفته شده را از راه دور کنترل کنید.

آسایش زندگی مدرن

شاید بپرسید حالا با تمام این‌ توصیف‌ها ارزش خانه هوشمند چیست؟ باید بگوییم به جز این نکات امنیتی، داشتن منزلی با امکاناتی که کنترل تمام بخش‌هایش در گوشی موبایل است بسیار حس خوبی دارد. به علاوه تمام این امکانات را می‌توانید با سناریوهای دلخواه، شخصی سازی کنید. مثلا پرده اتاق خواب صبح سر ساعتی کنار برود؛ موزیک دلخواه‌تان پخش شود یا وقتی دوست دارید، چراغ‌ها روشن یا خاموش شوند.

blog post

معرفی خانه هوشمند لینکپ

کاربردهای دلچسب خانه هوشمند چیست؟

 • کنترل کنار رفتن پرده‌ها: سر ساعت مشخص صبح و شب پرده‌ها کنار بروند، آفتاب چشم‌تان را نمی‌زند و شب هم کسی داخل را نمی‌بیند.
 • سیستم تهویه هوشمند: برای تنظیم دما و رطوبت دیگر نیازی نیست، حس بدی بگیرید و دما را تغییر دهید؛ سیستم هوشمند خود به خود، این دو عامل را تنظیم می‌کند.
 • آبیاری هوشمند فضای سبز: تصور کنید تمام مساحت فضای سبز منزل یا محل کار، طبق برنامه‌ریزی مشخص خود به خود آبیاری شود.
 • کنترل درهای ورودی: تنظیم باز و بسته شدن تمام درب‌ها در گوشی شماست؛ در خارج منزل می‌توانید همه چیز را از تلفن همراه خود کنترل کنید و نگران امنیت منزل یا محل کار خود نباشید.

و کلی مثال کاربردی دیگر، که در دنیای مدرن امروز، به آن نیاز دارید.

blog post

معرفی خانه هوشمند لینکپ

بهترین شرکت خانه هوشمند کدام است؟

در ساختمان هوشمند از آنجا که بسیاری امکانات باید با فعالیت‌های نوین الکترونیکی همراه باشد؛ باید پروژه هوشمندسازی ساختمان را به یک شرکت معتبر و قدیمی بسپارید. لینکپ در زمینه هوشمند کردن ساختمان‌های بسیار باقدمت است.

مطلب پیشنهادی: درب اتوماتیک هوشمند، امنیت رو صد برابر می‌کنه!

راه سفارش خدمات خانه هوشمند چیست؟

چرا لینکپ بهترین انتخاب برای هوشمند سازی است؟

لینکپ با توجه به تجربه بالا و تخصصی‌ترین تجهیزاتی که در زمینه اینترنت اشیا دارد، بهترین گزینه برای خدماتت خانه هوشمند است. بستر اینترنت اشیاء لینکپ با ارائه و تجمیع تازه‌ترین پروتکل‌ها در حوزه  IoT، امکان جمع‌آوری و تحلیل داده‌ها، مدیریت تجهیزات و بصری‌سازی آن‌ها را در قالب داشبوردی یکپارچه را دارد. به علاوه بسیاری شرکت‌های مشهور کشور، هوشمندسازی ساختمان‌های بزرگ اداری خود را با کمک لینکپ انجام داده‌اند.

blog post

معرفی خانه هوشمند لینکپ

راه سفارش خدمات خانه هوشمند چیست؟

بعد از ورود به وبسایت لینکپ و بررسی همه سرویس‌های ساختمان هوشمند و خانه هوشمند، می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید تا کارشناسان مراحل هوشمندسازی منزل شما را برنامه ریزی کنند. اپلیکیشن لینکپ سیستم مدیریت یکپارچه ای به شما می‌دهد و میتوانید با ابزارهای تحلیلی آن، سناریوهای مناسب و دلخواه‌تان را بچینید. پس منتظر چه هستید؛ نمی‌خواهید خانه خود را هوشمند کنید؟

لینکپ: ارائه دهنده نسل نوین راهکارهای اینترنت اشیا و هوشمند سازی ساختمان

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان لینکپ در اینستاگرام تماس بگیرید.

مطالب پیشنهادی

جارو برقی هوشمند چطور کار می‌کند و ارزش خرید دارد؟

پنل دوش هوشمند، هر خونه‌ای یکی لازم داره!

یاسمین ثریا
نویسنده: یاسمین ثریا

نویسنده چیدانه-ژورنالیست(نویسنده آزاد)-کارشناس ارشد صنایع غذایی(فعالیت آزاد)-هنرجوی طراحی داخلی و دکوراسیون

more_horiz
مطالب پیشنهادی
پنل دوش هوشمند؛ امکاناتش باورنکردنیه!

پنل دوش هوشمند؛ امکاناتش باورنکردنیه!

خانه هوشمند چیست؟ لینکپ کلی محصول برایش دارد

خانه هوشمند چیست؟ لینکپ کلی محصول برایش دارد

خرید لوازم خانگی، فروشگاه اینترنتی مدل‌های اورجینال خارجی

خرید لوازم خانگی، فروشگاه اینترنتی مدل‌های اورجینال خارجی

کسب و کارها پیشنهادی
تابلو و اکسسوری های مدرن بوهوبوم certificate
تابلو و اکسسوری های مدرن بوهوبوم

تابلو و اکسسوری های مدرن بوهوبوم

کابینت گارنی certificate
کابینت گارنی

کابینت گارنی

شرکت معماری نوین certificate
شرکت معماری نوین

شرکت معماری نوین

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent