Chidaneh.com placeholder image

چه مبلی از مد افتاده؟ مبل‌های از مد رفته رو بشناس

برخی از ویژگی های دکوراسیون داخلی خانه از گذشته جذابیتی دارند که باعث می شود احساس تاریخی بودن به آدم دست بدهد. اما آنها را نمی توان همچنان در این دوره از زمان نگه داشت. روندی که در یک دوره خاص بسیار فراگیر بود به گونه ای که به خانه شما قدمت می دهد. این می تواند یک ویژگی جالب برای دوستان که دهه هاست آن را مرمت نکرده اید. البته ممکن است برای شما مهم نباشد که خانه شما رو به این روند باشد. اگر قصد دارید برخی از نوسازی منزل را انجام دهید یا به ارزش فروش مجدد فکر می کنید ، باید به فکر به روزرسانی این مواردی باشید که باعث می شود خانه شما منسوخ شود. در این مقاله به این سوال که به روز باشیم، چه مبلی از مد افتاده است پاسخ می دهیم. با ما همراه باشید.

چه مبلی از مد افتاده

در اینکه برخی مبلمان و اکسسوری های منزل به اصطلاح بیسیک یا پایه هستند و هیچگاه از مد نمی انتند شکی نیست، اما گاهی ترندهای جدید به حدی محبوب می شوند که ناخودآگاه جذابیتی برای برخی مبلمان های قدیمی و از مد افتاده نمی ماند.

سرویس خواب بالسا

مطالب پیشنهادی:6 نکته برای خرید مبلمان مناسب دکوراسیون منزل

مبلمان مناسب دکوراسیون منزل

انتخاب مبلمان منزل یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین کارها در طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل به حساب می آید. به همین دلیل هم هست که به نوعی می توان مبلمان را قلب چیدمان هر منزلی دانست و از آن به عنوان عضو اصلی دکوراسیون نشیمن یاد کرد. طبیعی است که انتخاب مبلمان به همین سادگی ها صورت نمی گیرد و نیازمند رعایت و توجه به نکات بسیاری خواهد بود. قطعا در این میان عوامل بسیاری وجود دارند که به نوبه خود می توانند در انتخاب شما تاثیرگذار باشند. برای این که بدانید چه مبلی از مد افتاده با ما همراه باشید.

مبل پارچه ای طرح دار
مبل پارچه ای طرح دار

مبل پارچه ای طرح دار 

برای آشنایی با این که چه مبلی از مد افتاده است قطعا اولین گزینه مبل های پارچه ای طرح دار به شکل پیوسته گل است که در اوایل دهه نود میلادی بسیار مد بوده ولی امروزه دیگر از آن ها استفاده نمی شود.
مطالب پیشنهادی:مبل‌های رنگی جدید، با جسارت انتخاب کنید!

چند بالش گلدار برجسته، در یک اتاق نشیمن تک رنگ عالی است است. مشکل زمانی ایجاد می شود که الگوهای گل شروع به غلبه بر اتاق  کنند. فضاهایی که با طرح های گلدار پوشانده شده اند، مستقیماً متعلق به گذشته. سعی کنید از طرح های گل دار و ساده در کنارهم استفاده کنی تا شبیه به خانه مادربزرگ خود نشوید.

مطالب پیشنهادی:

میز، مبل، کنسول پایه دوکی از مد افتاده است

اگر می خواهید با مد پیش بروید مبل های پایه دوکی خود را عوض کنین که به صورت موقت جذاب بوده و به زودی از مد خواهند افتاد.

مطالب پیشنهادی: ساخت مبل چوبی، اوج هنر ایرانی در دکوراسیون

مبل رنگ صورتی دیگر مد نیست

در سالیان اخیر رنگ صورتی در کنار طوسی در بسیاری از مبل ها دیده می شد اما دیگر مبل صورتی مد نیست. در حالی که همچنان یکی از بهترین گزینه ها برای دیوار و وسایل اتاق خواب به شمار می آید.

مطالب پیشنهادی:اتاق کودک طوسی صورتی، برای عضو تازه خانواده چه باید کرد؟

ست کردن رنگ مبل با دیوار ها مد نیست

به جای خرید و استفاده از مبلمان خود از یک جا و هماهنگی بین دیوار ها، سعی کنید هر یک از وسایل خود را از جای مختلف تهیه کرده و رنگ دیوار و مبل خود را تضاد و غیر هم سان انتخاب کنید.

مطالب پیشنهادی:رنگ دیوار پذیرایی: بهترین رنگ برای دیوار پذیرایی چه رنگی است؟

کوسن مناسب انتخاب کنید

کوسن های مبلمان فضایی دنج و آرامش بخش به وجود می آورند. در زمان انتخاب کوسن توجه داشته باشید که جنس و بافت آن ها با پارچه ی کاناپه و صندلی های دسته دارتان هماهنگ باشد. اگر مبلمان اتاق پذیرایی تان از جنس مخمل است، از انتخاب کوسن هایی که جنس آن ها کتانی است پرهیز کنید. برای مبلمان کوچک تر، از کوسن های کوچک تر استفاده کنید. در مورد مبلمان بزرگ می توان از کوسن های بزرگ تر و در تعداد بیشتری استفاده کرد.

مبل حجیم از مد افتاده 

مبلمان حجیم با تکیه گاه و دسته های بزرگ مدت ها قبل از مد افتاده اند. از مبلمانی استفاده کنید که در طراحی خود خطوط صاف و باریک دارند. می توانید از کوسن هایی که طرح های سنتی دارند استفاده کنید اما به دنبال رنگ های مدرن و غیر قابل پیش بینی باشید.

جمع بندی

 مد روشی است که با شرایط تغییر کرده و هر ساله یا حتی کمتر از این زمان هم دستخوش تغییرات قرار می گیرد. پیروی از آن همیشه خوب نیست اما بد هم نیست. ذات انسان تنوع طلب است و نیاز به تغییر و تحول دارد و با تغییراتی جزیی در سبک زندگی می تواند همیشه به روز ، سرحال و پر انگیزه به جلو پیش رود. ما پیروی صرف از مد را پیشنهاد نمی کنیم و ترویج نمیدهیم!اما تلاش می کنیم شما را با به روز ترین نمونه ها آشنا کنیم. در این مقاله به موضوع به روز باشیم، چه مبلی از مد افتاده است پرداختیم.


دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه