چه مدل کاغذ دیواری خانه را بزرگتر نشان می‌دهد؟

چه مدل کاغذ دیواری خانه را بزرگتر نشان می‌دهد؟

به قلم: علیرضا باقرپور

همان طور که می‌دانیم کاغذ دیواری یک پوشش تزیینی است که برای سطح دیوارهای داخلی ساختمان استفاده می‍شود و امروزه به دلیل تنوع بسیار زیادی که دارند سبب شده نقش مهمی در دکوراسیون داخلی فضا داشته باشند. کاغذ دیواری‌ها را به صورت متری و یا به صورت رولی می‌توانید تهیه کنید.  کاغذ دیواری‌ جدید، متنوع و دارای انواع بسیار زیادی است و بسته به سلیقه افراد از ساده‌ترین مدل ها تا طرح‌هایی به صورت نقاشی و یا الگوهای گرافیکی و غیره امروزه وجود دارد.

اکستریم والز

با کاغذ دیواری فضای خانه خود را بزرگ نشان دهید!

از آنجایی که این ‌روزها آپارتمان‌سازی بسیار رونق دارد و در متراژهای بسیار کوچک نیز در حال ساخت و ساز هستند، شما با استفاده از دکوراسیون داخلی منازل می‌توانید فضای خود را بزرگ‌تر جلوه دهید. یکی از این ترفندها استفاده از کاغذ دیواری مناسب است که به نوع چیدمان شما کمک می‌کند تا فضا بزرگتر به نظر برسد. به این منظور بیشتر استفاده از رنگ‌های روشن را باید انتخاب کنید تا به فضای شما عمق بیشتری بدهد، در نتیجه می‍‌توانید جلوه بسیار زیادی به منزلتان بدهید.

نکته دیگر در هنگام این استفاده از کاغذ دیواری برای بزرگ جلوه دادن فضا این است که از کاغذ دیواری‌هایی با تنوع رنگی بالا اجتناب کنید! چرا که کاغذ دیواری‌هایی با رنگ‌های تیره و شلوغ سبب کوچک شدن فضای شما خواهند شد. مگر آنکه کاغذ دیواری که انتخاب می‌کنید طرح بسیار شلوغی نداشته باشد. به طور مثال می‌توانید بخشی از سالن خود را کاغذ دیواری ساده استفاده کنید و بخش دیگر را کاغذ دیواری راه راه استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: 

کاغذ دیواری طرح مدرن، مدلی جذاب برای خانه شما!

یک رنگ پیشنهادی که سبب می‌شود فضای شما عمیق‌تر و بزرگ‌تر به نظر برسد را در ادامه بررسی خواهیم کرد:

رنگ بژ

از آنجایی که این رنگ نه سفید است و نه تیره می‌توان گفت که یک تناژ رنگی خنثی است و می‌تواند برای بزرگ جلوه دادن، گزینه مناسبی باشد.

رنگ بنفش

ممکن است شما هم جزو افرادی باشید که رنگ‌های شاد را ترجیح می‌دهید، اما نگران این هستید که فضای شما کوچکتر به نظر برسد پیشنهاد می‌کنیم یک رنگ شاد را که مورد علاقه‌تان است انتخاب کنید و در کنار رنگ های روشن استفاده کنید. به طور مثال می‌توانید از رنگ بنفش برای عمق دادن به دیوارها استفاده کنید. به خاطر داشته باشید رنگ بنفش نباید زیاد در فضا استفاده شود!

رنگ های پاستیلی

نوعی از کاغذ دیواری که فضای منزل شما را بزرگتر نشان می‌دهد کاغذ دیواری‌های پاستلی هستند که علاوه بر آنکه در اتاق خواب کاربرد دارند می‌توان در فضای پذیرایی نیز از آنها استفاده کرد.

طرح های راه راه

نوع دیگر از کاغذ دیواری‌های مناسب فضای کوچک، کاغذ دیواری‌های سه بعدی هستند و کمک می‌کنند فضا بزرگ‌تر دیده شود. از قدرت کاغذ دیواری راه راه غافل نشوید؛ کاغذ دیواری با راه راه عمودی کمک می کند یا سقف اتاق بالاتر به نظر برسد.

گروه دیگر از افراد هستند که فضای کوچکی در منزل دارند اما به کاغذ دیواری‌های طرح‌دار بیشتر علاقه دارند! به این افراد توصیه می‌کنیم از کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌های هندسی استفاده کنند، چرا که فضا را بزرگتر از آنچه که هست نشان می‌دهد.

مطلب پیشنهادی: 

با 7 مزیت کاغذ دیواری نانو انعطاف دیوارتان را بالا ببرید!

جدیدترین کاغذ دیواری روز دنیا

جدیدترین  طرح های کاغذ دیواری‌ سه بعدی امسال شامل کاغذ دیواری‌هایی با طرح و نقش‌های برجسته، شلوغ و جزئیات بیشتری هستند. اگر می‌خواهید مطابق مد روز برای منزلتان کاغذ دیواری تهیه کنید بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

در سال گذشته رنگ زرد یکی از پر طرفدارترین رنگ‌ها شناخته شد که امروزه در دکوراسیون منزل بسیار استفاده می شود و انرژی بسیار زیادی به فضای شما اضافه می‌کند و همین امر باعث جذابیت دکوراسیون داخلی شما خواهد شد.

مدل کاغذ دیواری دیگری که بسیار پرطرفدار است کاغذ دیواری‌هایی هستند که تا زمانی که آن‌ها را لمس نکرده‌اید متوجه مصنوعی بودن آنها نمی‌شوید.

کاغذ دیواری دیگری که امسال بسیار محبوب و پرطرفدار است، کاغذ دیواری‌هایی با رنگ خاکستری هستند رنگ خاکستری همیشه محبوب بوده و امسال نیز تعجب ندارد اگر بگوییم یکی از کاغذ دیواری های پرطرفدار رنگ خاکستری طرح‌دار است. پیشنهاد می‌کنیم برای استفاده از این نوع کاغذ دیواری در ورودی منازل استفاده کنید. البته استفاده از کاغذ دیواری خاکستری در فضای نشیمن جذابیت فوق العاده‌ای به فضای شما خواهد داد.

مطلب پیشنهادی: کاغذ دیواری آبرنگی با سنگی چه فرقی داره؟

برای افرادی که دوست دارند این فضا را در منزل داشته باشند استفاده از کاغذ دیواری‌های کلاسیک را پیشنهاد می‌کنیم.

کاغذ دیواری‌های متالیک نیز طرح‌های جدیدی هستند که علاوه بر زیبایی بسیار نیز کارآمد هستند. از آنجایی که سطح براقی دارند مانند آینه عمل می‌کنند و با بازتاب نور اتاق را روشن‌تر و فضا را بزرگتر نشان می‌دهند. در دکوراسیون‌های داخلی لوکس و محیط‌های اداری پیشنهاد می‌شود از این نوع کاغذ دیواری استفاده کنید.

گروه دیگر از کاغذ دیواری‌ها، مدل‌های سه بعدی هستند که جلوه بسیار زیادی دارند و قدرت‌شان آنقدر زیاد است که اصولاً پیشنهاد می‌شود به مقدار کم در فضا استفاده شود به طور مثال پشت

تلویزیون یا پشت تختخواب می‌تواند محل مناسبی برای استفاده از این نوع کاغذ دیواری‌ها باشد.

رنگ مناسب کاغذ دیواری برای پذیرایی

زمانی که می‌خواهید برای سالن پذیرایی خود کاغذ دیواری انتخاب کنید باید به چند نکته مهم توجه کنید.

یکی از این موارد هماهنگ بودن رنگ کاغذ دیواری با دیگر وسایل‌تان در منزل است که بهتر است با یکدیگر تناسب داشته باشند. اگر شما فردی هستید که پس از مدت زمان کمی، دلتان می‌خواهد تنوع را تجربه کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم از طرح های ساده استفاده کنید و یا اگر می‌خواهید از کاغذ دیواری های طرح‌دار استفاده کنید بهتر است تمام دیوارها را طرح دار نزنید و از ترکیب ساده و طرحدار استفاده کنید. به طور کلی استفاده از طرح‌هایی که رنگ‌های ملایم‌تری دارند برای فضای پذیرایی بیشتر پیشنهاد می شود.

بیشتر بخوانید: 

مدل کاغذ دیواری جدید، امسال چی مده؟

کاغذ دیواری برای سقف؛ 27 ایده خاص برای تزیین دیوار پنجم!
 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه