دکوراسیون اتاق خواب دخترانه لاکچری، چطوری لوکس بشه؟

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه لاکچری، چطوری لوکس بشه؟

به قلم: سمانه زارعی

وقتی وارد اتاقش می‌شوید، همه‌چیز باهم هماهنگ است. اتاقی که کاملا لوکس و لاکچری به چشم می‌آید. به راحتی می‌شود متوجه شد که برای هر بخش از این دکوراسیون اتاق خواب دخترانه لاکچری فکر شده است. دکواسیون لاکچری مدلی است که می‌توانیم بگوییم در مقابل دکوراسیون اتاق خواب دخترانه اسپرت قرار دارد. اگر برای شما هم سوال است که چه چیزهای باعث شده تا این اتاق لاکچری باشد این مطلب را بخوانید.

قالیشویی ادیب

 

قبل از خرید وسایل فکر کنید!

یک اتاق خالی دارید و قرار است وسایل را بخرید و چیدمانش را انجام دهید. قبل از هرچیزی باید ببینید این اتاق برای چه کسی است؟ اتاق شماست؟ یا دخترتان؟ برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترتان باید نظر او را بپرسید. کدام سبک را می‌پسندد؟ دوست دارد اتاقش ساده باشد یا مجلل و لاکچری؟ در ادامه عناصری که به شما در چیدمان اتاقی لاکچری کمک می‌کند آمده است.

زیباترین اتاق خواب دخترانه نوجوان، مدرن یا کلاسیک؟

برای لاکچری و جذاب بودن اتاق خواب با انتخاب سبک‌های نئوکلاسیک و کلاسیک کارتان را راحت می‌کنید زیرا وسایلی با این سبک، باعث مجلل شدن فضای اتاق می‌شوند. ولی برای انتخاب سبک مدرن هم محدودیتی ندارید. فقط باید در انتخاب رنگ، وسایل و نورپردازی دقت بیشتری بکنید.

 

رنگ در اتاق دخترانه لاکچری

با اینکه بعضی‌ها بین دخترانه و پسرانه بودن رنگ‎‌ها تمایز قائلند، ولی ممکن است سلیقه یک دختر انتخاب رنگ صورتی نباشد. پس در انتخاب رنگ اتاق خواب دخترانه خود را محدود نکنید. برای لاکچری بودن فضای اتاق خواب دخترانه می‌توانید از هر رنگی استفاده کنید. ولی نکته مهم، استفاده درست، مقدار کافی از هر رنگ و ترکیب و هماهنگی رنگ‌ها در کنار همدیگر است. حتی تنالینه رنگ و پررنگ و کمرنگ بودن رنگ انتخابی در لاکچری شدن اتاق خواب تاثیر می‌گذارد. ترکیب رنگ‌های لاکچری پیشنهادی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه :

  • آبی و سفید
  • صورتی، مسی و طلایی
  • سبز، مشکی و طلایی
  • سبز و نارنجی کمرنگ
  • مشکی و قرمز
  • سفید و صورتی

 

تزئینات دیوار و سقف

تکنیک‌هایی مانند کناف، چوب، پتینه و گچبری، می‌توانند در طراحی دکوراسیون اتاق خواب لاکچری به کارتان بیایند. با توجه به ابعاد فضا و میزان بودجه یکی از انواع تزئینات سقف و دیوار را برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به کار ببرید.

 

نورپردازی اتاق خواب دخترانه لاکچری

بخش زیادی از شکل لاکچری فضای اتاق خواب در شب به نورپردازی آن ربط دارد. یک لوستر جذاب که با رنگ و ابعاد فضا متناسب باشد انتخاب کنید. نورهای مخفی سقف، نورپردازی با چراغ‌های دیواری و چراغ خواب هم به عنوان مکمل‌های نورپردازی به کار ببرید.

 

دکوری‌ها و تزئینات در اتاق خواب دخترانه لاکچری

بعضی از اکسسوری‌ها در لوکس شدن فضای اتاق خواب تاثیر زیادی دارند، فضای اتاق را با دکوری‌های زیاد شلوغ نکنید. یک تابلو بزرگ و زیبا می‌تواند دیوار اتاق را خاص و جذاب کند. استفاده از شال برای تختخواب، جلوه‌ای لوکس به اتاق می‌دهد. می‌توانید از ریسه‌های نوری در بالای تختخواب استفاده کنید تا اتاق خواب لوکس‌تر شود. اکسسوری‌های نقره‌ای رنگ و یا وسایل بارگه‌های طلایی، اتاق خواب را لاکچری می‌کنند.

اتاق خواب دخترانه رویایی بزرگ

وقتی اتاق خواب دخترتان بزرگ است محدودیت کمتری در چیدمان خواهید داشت. ولی دکوراسیون اتاق بزرگ هم چالش‌های خودش را دارد. بهتر است از یک کاناپه شیک، دو صندلی تکی که با رنگ تختخواب هماهنگ هستند و یا یک صندلی گهواره‌ای در گوشه‌ای از اتاق خواب استفاده کنید تا فضای اتاق خالی نماند. اتاق خواب بزرگ برای انتخاب سبک دکوراسیون کلاسیک بسیار مناسب است و به راحتی می‌توانید تختخواب و وسایلی به سبک کلاسیک برایش تهیه کنید تا اتاقی لاکچری داشته باشید.

 

کلام آخر:

بعضی از ویژگی‌ها باعث لاکچری شدن فضای اتاق خواب می‌شوند، اگر به دنبال ایده‌ای خاص و جذاب هستید. نمونه تصاویر مختلف از اتاق خواب لاکچری ببینید. و برای اجرای دکوراسیون لاکچری با یک طراح دکوراسیون مشورت کنید.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه