پارتیشن فلزی، 20مدل مدرن و کلاسیک

پارتیشن فلزی، 20مدل مدرن و کلاسیک

به قلم: سمانه زارعی

پارتیشن یا جداکننده فضا، ابتکاری برای جداسازی موقت و راحت‌تر دو فضا است. پارتیشن‌ها در انواع مختلفی طراحی می‌شوند که یکی از آنها پارتیشن فلزی است. در این مطلب از چیدانه، راجع به پارتیشن فلزی و انواع مختلف آن صحبت خواهیم کرد. اگر شما به به دنبال ایده‌ای برای جداسازی دو فضا هستید، می‌توانید از پارتیشن فلزی استفاده کنید.

تابلو فرش ریحان

 

انواع پارتیشن فلزی

پارتیشن‌ها به شکل متنوعی ساخته می‌شوند. بعضی از انواع پارتیشن به صورت ثابت هستند و مانند یک دیوار کامل عمل می‌کنند و بعضی از آنها را می‌توان به راحتی جابه‌جا کرد و به عنوان پارتیشن متحرک در فروشگاه‌ها وجود دارند. پارتیشن فلزی را می‌توان در فضاهای مختلف؛ مسکونی، تجاری و صنعتی به کار برد. در ادامه نمونه‌های مختلفی از پارتیشن فلزی را ببینید.

 

پارتیشن فلزی، مشبک یا ساده؟

اگر بخواهیم دو فضا را طوری از همدیگر جدا کنیم که هیچ دیدی نداشته باشد، بهتر است انواع پارتیشن فلزی یکدست که دیدی به سمت دیگر ندارد انتخاب کنیم. ولی برای جداسازی دو فضا از نظر فیزیکی که انتقال صدا و دید اهمیت زیادی ندارد می‌توان از پارتیشن فلزی مشبک استفاده کرد، استفاد از پارتیشن فلزی دکوراتیو در جداسازی دو فضای نشیمن و نهارخوری در فضای مسکونی یکی از این مثال‌هاست.

 

کاربرد پارتیشن فلزی در فضاهای مختلف

همانطور که گفتیم، پارتیشن فلزی را می‌توان در فضاهایی با کاربری متفاوت استفاده کرد. انواع مدل‌های مینیمال آن برای فضای مسکونی مناسب هستند. پارتیشن‌های فلزی برای فضاهای صنعتی هم انتخاب خوبی هستند و با فضا همخوانی دارند. هم چنین این نوع پارتیشن‌ها را در فضاهای اداری، تجاری و یا کافه، رستوران و هتل هم می‌توان به کار برد. ادارات و سازمان‌ها یکی از فضاهایی هستند که پارتیشن در آنها کاربرد زیادی دارد. پارتیشن‌ فلزی در طراحی فضاهای اداری مدرن و کلاسیک کاربرد دارند.

مطلب پیشنهادی: پارتیشن اداری مدرن، مشاوره قبل از خرید

 

پارتیشن فلزی در دکوراسیون مدرن و صنعتی

یکی از مهم‌ترین اصول در انتخاب وسایل خانه، توجه به سبک طراحی دکوراسیون است. انواع دکوراسیون مدرن و صنعتی، فضاهای مناسبی برای قرار دادن پارتیشن فلزی هستند. در فضاهای مدرن از خطوط مستقیم و ساده استفاده می‌شود و رنگ‌های نقره‌ای و یا مشکی و استیل در پارتیشن فلزی می‌تواند دکوراسیون مدرن را تکمیل کند. همچنین این مدل از پارتیشن برای طراحی دکوراسیون صنعتی در فضاهای مسکونی، کافه و یا رستوران هم کاربرد دارد.

مطلب پیشنهادی: طراحی خاص محیط با نصب پارتیشن شیشه‌ای دوجداره با لاین نوری

 

طراحی پارتیشن فلزی در کنار متریال دیگر

پارتیشن‌های فلزی می‌توانند در ترکیب با متریال‌های دیگری مانند چوب و یا شیشه طراحی شوند. اگر نمی‌خواهید جداکننده کاملا فلزی باشد و حس سردی را منتقل کنند، می‌توانید از پارتیشن‌هایی که از چند متریال ساخته شده‌اند استفاده کنید.

تصاویر پارتیشن فلزی

در ادامه تصاویری از پارتیشن فلزی را ببینید و ایده بگیرید.

 

کلام آخر:

در این مطلب با نمونه‌هایی از پارتیشن فلزی آشنا شدیم. پارتیشن فلزی را می‌توان در انواع فضاهای اداری، صنعتی و مسکونی استفاده کرد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه