visibility 23725 today 1398/5/10

چگونه آشپزخانه مرتب داشته باشیم؟

خانه داری: حتما برای شما هم پیش آمده است که بخش اعظمی از زمان نظافت منزل را صرف تمیز کردن فضای آشپزخانه کنید و باز هم در نهایت نمی توانید آن طور که باب میل تان هست این فضا را مرتب کنید. واقعیت است که آشپزخانه به عنوان یکی از فضاهای پرکاربرد به خصوص آشپزخانه های اپن امروزی نیاز مرتب کردن روزانه و شاید هم چند باره دارد. در این مطلب می خواهیم در غالب چند ترفند ساده و مهم پاسخ سوال " چگونه آشپزخانه مرتب داشته باشیم؟ " را به شما بدهیم تا در کمترین زمان ممکن آشپزخانه ای تمیز و مرتب داشته باشید پس با ما همراه باشید. 

blog post

کابینت سفید های گلاس

blog post

کابینت مدرن - طرح ایتالیایی سفارشی – 913

نظافت روزانه آشپزخانه

همان طور که گفته شد آشپزخانه به عنوان یکی از فضاهای پر کاربرد نیاز به نظافت بیشتری دارد. نظافت این فضا می توانید به پایان هر روز و انجام تمام فعالیت های پخت و پز و روزانه موکول کنید، جا به جایی ظروف شسته شده، تمیز کردن گاز ، کف و... از جمله فعالیت هایی است که باید روزانه آن ها را انجام دهید. توجه داشته باشید که در برنامه ی نظافتی خود در هر هفته نظافت کلی آشپزخانه را فراموش نکنید. پیش تر در مطلب خانه تکانی آشپزخانه، به همین راحتی همه چیز را برق بیندازید! شما را با ترفندهای نظافت تمام بخش های آشپزخانه آشنا کرده ایم با سر زدن به آن می توانید این کار را ساده تر انجام دهید. 

blog post

کابینت مدرن سفید

blog post

عکاسی خانه ی آقای نادری در هروی

blog post

کابینت

شستن فوری ظروف کثیف

یکی از راه حل های مرتب ماندن فضای آشپزخانه تان شستن بلافاصله ی ظروف مصرفی است. با این روش می توانید به سادگی ظاهر آشپزخانه تان را مرتب و منظم نگه دارید توجه داشته باشید که پس از خشک شدن ظروف حتما آچکان را خالی کنید و ظروف مصرفی را به جایگاهشان در کابینت ها باز گردانید. توجه داشته باشید که آبچکان های کابینتی برای شما که زمان زیادی برای نظم دهی به آشپزخانه ندارید بهترین گزینه است. اگر هنوز برای آبچکان مناسب فضای آشپزخانه تان را انتخاب نکرده اید پیشنهاد می کنم به مطلب بهترین آبچکان برای سینک آشپزخانه شما کدام است؟ سر زنید و با انواع آبچکان در آشپزخانه آشنا شوید. 

blog post

طراحی سوپر مارکت در کابینت آشپزخانه

blog post

عکاسی خانه شهر ری

blog post

ایکیا

سروسامان دادن به خریدها

اکثر خانم های خانه دار وظیفه ی خرید روزانه و یا خرید های هفتگی را بر عهده دارند. یکی از پاسخ های اصلی به سوال " چگونه آشپزخانه مرتب داشته باشیم؟" اولویت دادن به جای گذاری خریدهای منزل است. قبل از خرید های خانه چه روزانه و چه هفتگی حتما از مایحتاج خود لیستی تهیه کنید تا خرید اضافه و یا کمتر از نیاز نداشته باشید. پس از خرید پیش از هر کاری لوازم خریداری شده را در جای معین شان جایگذاری کنید با این کار از شلوغ شدن فضای اطرافتان کم می کنید و تمرکز بیشتری رو فعالیت خود خواهید داشت. یکی از راه حل های نظم دهی به خرید ها استفاده از سوپر مارکت ها در آشپزخانه است، اگر با این اکسسوری پر کاربرد در آشپزخانه آشنا نیستید مطلب سوپر مارکت کابینت آشپزخانه، ۶ معجزه کمبود فضا ! به شما در شناخت آن ها کمک می کند. 

blog post
Mr.

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی به سبک کلاسیک

blog post

عکاسی تور خانه گردی

توجه به جزییات آشپزخانه

آشپزخانه یکی از پر جزییات ترین بخش های خانه است که لوازم و وسایل مختلفی در خود دارد. که باید برای تک تک این لوازم ، فضای مناسب را در نظر بگیرید تا بتوانید آشپزخانه ای مرتب داشته باشید. اکسسوری های بسیاری هستند که برای این منظور در فضای آشپزخانه تعبیه می شوند و نظم دهی به محیط آشپزخانه ی شما را ساده تر می کند. ما پیش تر در چیدانه جای مناسب لوازم مختلف در آشپزخانه را برای شما معرفی کرده ایم که با بررسی هر مطلب می توانید پاسخ به نیاز خود را پیدا کنید و آشپزخانه ای مرتب تر از قبل داشته باشید. مطالب پیشنهادی که در این زمینه می تواند به شما کمک کند: 

blog post

آشپزخانه سفید

خلوت کردن کانتر آشپزخانه

جا کم دارید؟ روی کانتر آشپزخانه حساب کنید! آشپزخانه های اپن امروزی فضایی را برای قرار دادن برخی از لوازم ضروری پر کاربرد در اختیار شما قرار می دهد. اما باید بدانید که قرار دادن تمام لوازم برقی اعم از ضروری و غیر ضروری نه تنها باعث کمبود فضا برای انجام فعالیت های تان می شود بلکه باعث ایجاد اعتشاش بصری در فضای آشپزخانه تان می شود. بهتر است با توجه به فضای آشپزخانه یک یا دو وسیله ی پر کاربرد مانند مایکروفر و یا چای ساز را در فضای آشپزخانه تان قرار دهید و باقی لوازم را به داخل کابینت منتقل کنید تا آشپزخانه شما ظاهر مرتب تری داشته باشد. بهترین مکان برای وسایل برقی کوچک در آشپزخانه مطلبی است که در این زمینه به شما کمک می کند. 

blog post

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

blog post

کابینت

مرتب کردن کابینت ها

پاسخی دیگری که می توان به سوال "چگونه آشپزخانه مرتب داشته باشیم؟ "  بدهیم مرتب کردن کابینت ها می باشد. برای مرتب کردن کابینت ها بهتر است ابتدا لوازم آشپزخانه تان را دسته بندی کنید و هر کدام از کابینت ها را به یکی از لوازم آشپزخانه اختصاص دهید به طور مثال فضای قابلمه ها را مشخص کنید، ظروف مهمان از ظروف دم دستی تفکیک کنید با این روش کافی است در پایان هر هفته فقط تعدادی از کابینتهای مشخص را مرتب کنید و مدت زمان کمتری را صرف نظافت آشپرخانه تان خواهید کرد. مطالب پیشنهادی که در این زمینه می تواند به شما کمک کند:

با مطالب بخش خانه داری می توانید بسیاری از مشکلاتی که تا به حال داشته اید، حل کنید. اگر هنوز هم در زمینه خانه داری نیاز مند کمک هستید می توانید از اهالی فن چیدانه کمک بگیرید و خانه خود را به متخصصین خانه داری بسپارید. 

 

نویسنده:

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

more_horiz
مطالب پیشنهادی
چگونه خانه ای مرتب داشته باشیم؟

چگونه خانه ای مرتب داشته باشیم؟

1397/10/18 ادامه مطلب
چگونه آشپزخانه مرتب داشته باشیم؟

چگونه آشپزخانه مرتب داشته باشیم؟

اشتباهات نظافت منزل، 6 عادت که باید کنار بگذارید!

اشتباهات نظافت منزل، 6 عادت که باید کنار بگذارید!

کسب و کارها پیشنهادی
شرکت تولیدی مبلمان سیب certificate
شرکت تولیدی مبلمان سیب

شرکت تولیدی مبلمان سیب

گنجینه فردوس certificate
گنجینه فردوس

گنجینه فردوس

تولید و تعمیرات مبل ایتال استیل certificate
تولید و تعمیرات مبل ایتال استیل

تولید و تعمیرات مبل ایتال استیل

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent