امتیاز: 0.0 0 نظر | ثبت نظر

30 اردیبهشت 1396

8 تغییر دکوراسیون در خانه که به یک طراح داخلی نیاز دارد!

وقتی صحبت از طراحی داخلی می‌شود، بسیاری از ما ذهنمان به سمت چیدمان و دکوراسیون می‌رود و تصور می‌کنیم با انتخاب چند تکه مبلمان، پرده و کاغذدیواری که به هم بیایند، عملیات طراحی داخلی منزلمان انجام می شود و دیگر نیازی به متخصص نداریم! خوب به اطرافیانتان دقت کنید. واقعاً چند درصد از آنها خانه‌هایی دارند که با وارد شدن به آنجا حس خوبی به شما منتقل شود؟ من نمی‌گویم همه حس خوب یک خانه به طراحی داخلی آن بستگی دارد، اما بدون شک عاملی بسیار تأثیرگذار است؛ به همین دلیلدر این مقاله تصمیم گرفتم به اهمیت مشورت و کار با یک طراح داخلی حرفه‌ای برای تغییر دکوراسیون منزل بپردازم.

طراحی کابینت‌ها را به طراح بسپارید و اجرا را به کابینت ساز!

در هرج‌ومرج کنونی بازار ساخت‌وساز، بسیاری از افراد از آب گل‌آلود ماهی گرفته و به نام طراح داخلی، صفر تا صد عملیات طراحی (که البته در اصل کپی‌برداری است) و ساخت و نصب کابینت‌های شما را بر عهده می‌گیرند، اما آیا واقعا طرح عاریه ای هر کابینتی به درد فضای شما می‌خورد و پاسخگوی نیازهای شماست؟ یک طراح واقعی و حرفه‌ای ابتدا فضای آشپزخانه، سبک زندگی و نوع نیازها و درخواست‌های شما را برای آشپزخانه مطلوبتان در نظر می‌گیرد و سپس بر اساس آن طرح مورد نظر خود را ارائه می‌دهد.

برای ارتباط با متخصصان و شرکت های حرفه ای در زمینه طراحی و اجرای کابینت می توانید به بخش کابینت در اهالی فن چیدانه مراجعه فرمایید.

قبل از چیدمان خانه جدید به پیشنهادهای یک طراح گوش دهید!

فرض کنید می‌خواهید به خانه جدیدی نقل‌مکان کنید. احتمالا بیشترین توجه شما معطوف به‌ جا دادن مبلمان کنونی‌تان و استفاده از قابلیت‌های موجود فضاست، اما یک طراح داخلی از زاویه‌ای دیگر به خانه شما نگاه می‌کند و قابلیت‌های بالقوه‌ای را می‌بیند که شاید شما نبینید؛ کمد یا کتابخانه‌ای که می‌تواند روی یکی از دیوارهای بی‌استفاده راهرو تعبیه شود، نشیمن گاهی که می‌تواند در دل پنجره جا گیرد، پارتیشنی که می‌تواند فضاها را تقسیم کند و بسیاری از ایده‌های کاربردی دیگر که شاید به ذهن خودتان هم خطور نکند.

قبل از خرید مبلمان با یک طراح داخلی مشورت کنید!

باید بدانید بهترین کسی که می‌تواند بگوید چه مبلمانی مناسب منزل شماست، خودتان هستید، اما باید این را هم بدانید که ما اغلب به چشم خود اعتماد می‌کنیم و بر اساس غریزه خرید می‌کنیم؛ درحالی‌که استانداردها نیز به‌اندازه زیبایی اهمیت دارند. یک طراح داخلی حرفه‌ای بر اساس ابعاد، رنگ، نور و ویژگی‌های دیگر فضای شما انواع مبلمان مناسب منزلتان را پیشنهاد می‌دهد. یک طراح خوب، مبلمان را جدا از ویژگی‌های ساختاری نمی‌بیند و کلیت را به هم وابسته می‌داند.

برای خرید مبلمان منزل خود می توانید بهترین برندها را در بخش مبلمان خانگی اهالی فن چیدانه ببینید و انتخاب کنید.

انتخاب ترکیب رنگی مناسب را به طراح داخلی بسپارید!

بدون شک هر یک از ما رنگ یا رنگ‌های مورد علاقه خود را می‌شناسیم، اما این دلیل نمی‌شود که دقیقا همان رنگ را در هر جایی از خانه که می‌توانیم به کار ببریم. رنگ‌شناسی دانش پیچیده‌ای است که هرکسی نمی‌تواند مدعی آن باشد. وقتی شما رنگ مورد علاقه خود را پیشنهاد می‌دهید، طراح با دانشی که در این زمینه دارد، سایه مناسبی از آن و ترکیب رنگی مطلوب را به شما نشان می‌دهد؛ ضمن اینکه همواره رنگی که در ذهن شما است با رنگی که در رنگ‌فروشی می‌بینید و هم چنین رنگی که روی دیوار خواهید دید، متفاوت است. یک طراح خوب به شما در مشابه شدن این گزینه‌ها کمک خواهد کرد.

نورپردازی را قبل از خریداری، طراحی کنید!

به جرات می‌توان گفت طراحی نورپردازی عاملی است که بیش از همه مظلوم واقع‌ شده؛ درحالی‌که تاثیر آن بر محیط زندگی ما بسیار مهم است. وقتی انتخاب لامپ‌ها و وسایل روشنایی خود را به یک طراح حرفه‌ای می‌سپارید، مطمئنا انرژی و آرامش بیشتری را در فضای زندگی خود حس خواهید کرد، چراکه طراح براساس استانداردهای نورپردازی و نیاز فضا وسایل روشنایی و سیستم آن را انتخاب می‌کند نه صرفا روشن و پرنور کردن فضا. ضمن اینکه یک طراح خوب سراغ سیستم‌های روشنایی کم‌مصرف‌تر و ماندگارتری خواهد رفت که در درازمدت بهره اقتصادی زیادی برای شما خواهد داشت.

شرکت های نورپردازی در اهالی فن چیدانه می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

اگر مصالح شناس نیستید، یک طراح داخلی مطمئنا هست!

مصالح در طراحی داخلی شامل هر چیزی می‌تواند باشد؛ از کف پوش و دیوارپوش گرفته تا جنس کمدها و کابینت‌ها و حتی میزها و جنس پارچه‌ها. شما عموما براساس زیبایی و کیفیت این مصالح را انتخاب می‌کنید، اما یک طراح حرفه‌ای عوامل دیگری را نیز در نظر می‌گیرد؛ برای مثال او به مناسب بودن یا نبودن کف پوش چوبی برای نواحی پرتردد خانه یا یک خانواده پرجمعیت فکر می‌کند. یک طراح خوب، مصالح را براساس خواست شما، کاربری و قابلیت‌های فضا انتخاب می‌کند. شناختن ویژگی‌های همه مصالح و انتخاب بهترین آنها، کاری زمان‌بر و طاقت‌فرساست که دانش طراح در این زمینه ما را یاری خواهد کرد؛ ضمنا شاید ما در گزینه‌های خود به مصالح رایج در بازار بسنده کنیم؛ درحالی‌که طراحان با تسلطی که در این حوزه دارند، ما را با گزینه‌های بیشتری روبه‌رو می‌کنند.

یک طراح داخلی خوب، حتما گیاه‌شناس خوبی هم هست

در این مورد احتمالا مقاومت بیشتری به خرج می‌دهید؛ چون تصور می‌کنید انتخاب گیاهان منزل شما در حوزه وظایف طراح داخلی نمی‌گنجد و خودتان از پسش برمی‌آیید، اما باید بدانید استفاده از گیاهان در خانه می‌تواند فقط محدود به چند گل و گلدان زیر پنجره نباشد. امروزه گیاهان به‌صورت بسیار متنوع و جذابی در فضاهای داخلی به کار می‌روند که چه‌بسا نیاز به سیستم‌های طراحی‌شده دارند. علاوه بر این، یک طراح خوب می‌داند چه نوع گیاهی برای چه نوع سیستمی مناسب بوده و می‌تواند در خانه شما اجرا شود.

یک طراح همه چیز خانه شما را یک جا می‌بیند؛ نه جداجدا

درنهایت باید بگویم یک طراح حرفه‌ای به همان اندازه که دقیق و جزئی‌نگر است، کلی‌نگر نیز هست. او همه عناصر فضای خانه شما را مانند زنجیری پیوسته می‌بیند که اگر یکی از آنها در هماهنگی با بقیه عمل نکند، این زنجیر پاره شده و نتیجه آن عدم رضایت شما از زندگی در آن فضا خواهد بود.

در پایان چندین شرکت طراحی و دکوراسیون را به شما معرفی می کنیم که می توانید از آن ها برای تغییر دکوراسیون منزل خود کمک بگیرید:
استودیو معماری یونیک
گروه معماری سعید شادمان
استودیو معماری نبیکو

منبع: مجله منزل | نویسنده: فاطمه افشاریان

تبلیغات

نویسنده: فاطمه افشاریان

کارشناسی مهندسی معماری از دانشگاه سراسری شیراز - دانشکده هنر و معماری کارشناسی ارشد طراحی داخلی از دانشگاه سوره - دانشکده معماری مدیر محتوا در وبسایت چیدانه نویسنده در مجله منزل

نشان کردن
  • 5878 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 30 اردیبهشت 1396

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
عایق ساختمانی تهران نانو عایق ساختمانی تهران نانو
7 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۷۷۸۳۰۸۰۶
ساج آسا ساج آسا
6 نمونه کار

تلفن: 02156417098
مبل ویلگا مبل ویلگا
9 نمونه کار

تلفن: 02166245252
نوین ساختمان نوین ساختمان
17 نمونه کار

تلفن: 09124901241
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173