تبلیغات
ساقدوش F خانه مدیای راه یاب خلاق E شرکت سهامی فرش ایران
امتیاز: 1.6 0 نظر | ثبت نظر

16 دی 1397

انواع مدل های مبلمان، مبلتان چه چیزی در مورد شما می گوید؟

 

این که مبلمان را جز اصلی ترین عناصر در دکوراسیون داخلی می دانیم دلایل مختلف و زیادی دارد. کاربرد فراوان، زیبایی و راحتی را می توان از جمله مهم ترین این دلایل شمرد و مهم تر از همه این که ما نمی توانم یک نشیمن یا پذیرایی کامل را بدون مبلمان تصویر کنیم. اما در کنار همه این ها، امروزه طراحان و دکوراتورها به موضوع جدیدی در رابطه با مبلمان پرداخته اند که نشان می دهد یک مبل، با توجه به سبک و رنگ خاص خودش حرف های بیش تری برای گفتن دارد. به طور مثال این که شما بر اساس شخصیت و ویژگی های فردی تان مدل مبلمان را برای منزل خود انتخاب کرده و می توان بر این اساس کمی به خصوصیات افراد پی برد. در ادامه ما به شما می گوییم که برخی ازانواع مدل مبلمان درباره شخصیتتان چه می گویند.

انواع مدل مبلمان

انواع مدل مبلمان

مبل انگلیسی (English Roll Arm Sofa)

اگر این مدل مبل در بین انتخاب های شما قرار دارد به احتمال زیاد علاقه زیادی به سبک کلاسیک دارید. البته در عین حال فردی هستید که وسایل و مبلمان خیلی رسمی و با تجملات زیاد را نیز نمی پسندید بنابراین به دنبال مدل هایی می گردید که تا حدودی راحتی نیز داشته باشند. نمونه هایی که از این مبلمان در تصویر بالا مشاهده می کنید در وهله اول همان سبک کلاسیک را به ما نشان می دهند اما در ادامه به دلیل راحتی و همین طور چرخ های جلوی مبل، احساس دوستانه تری را ما برقرار می کند.

مطلب پیشنهادی : شیک ترین مبلمان راحتی در ویترین کالاهای چیدانه!

مبل راحتی رسمی

مبل راحتی رسمی

مبل راحتی رسمی (Tuxedo Sofa)

افرادی که به سراغ این مدل مبلمان می روند طرفدار نظم و ترتیب بوده و سبک های رسمی را بیش تر از سایرین ترجیح می دهند. البته این معنا نیست که به دنبال سبک ها و طراحی های خشک و بی روح می گردند، بلکه به این معناست که خاص بودن را برای خود این گونه تعریف می کنند. اگر شما به دنبال سبک دکوراسیون معاصر هستید این مدل ها می توانند به عنوان یک گزینه مناسب برایتان مطرح شوند. 

مطلب پیشنهادی : بهترین مبل راحتی برای دکوراسیون منزل شما کدام است؟

مبل لاوسون

مبل لاوسون

مبل مدل لاوسون

مبل های لاوسون برای افرادی که ساعت های زیادی را در خانه می گذرانند بسیار ایده آل خواهد بود. در این مدل ها ارتفاع دسته ها از تکیه گاه کوتاه تر و همین موضوع در طراحی باعث راحتی آن می شود. اگر شما فردی هستید که به راحتی، آسایش و کیفیت در انجام امور مختلف زندگی توجه می کنید این نمونه برایتان ایده آل خواهد بود. 

مطلب پیشنهادی : 20 مدل مبل راحتی، شیک ترین ها اینجا هستند!

مبل ال

مبلمان ال شکل نماینده واقعی برای افراد خانواده دوست است. اگر شما توجه زیادی به دورهمی های خانوادگی دارید و مهمنی های دوستانه زیادی را نیز برگزار می کنید حتما سری به این مدل بزنید. افرادی که چنین ویژگی هایی دارند به دنبال راه های مختلف برای گذراندن وقت با اعضای خانواده خود می گردند و البته که به راحتی نیز فکر می کنند زیرا این مبل مبل ها برای خوابیدن کوتاه مدت نیز مناسب خواهد بود.  

مطلب پیشنهادی : مدل مبل راحتی ال، 10 انتخاب خانواده های ایرانی!

مبل چسترفیلد

اگر با این مدل مبل ها آشنایی داشته باشید می دانید که دسته ها با تکیه گاه در یک ارتفاع قرار دارند که باعث راحتی آن می شود. اما افرادی که به سمت این مدل ها می روند معمولا افراد مشکل پسند و جسور هستند. این افراد هر مدل و سبکی را نپسندیده و به عنوان رنگ ها و طرح های جسورانه و خاص می گردند. اگر شما به مبل های چسترفیلد علاقه نشان می دهید از قدرت ریسک بالایی برخوردار بوده و به خصوص در دکوراسیون منزلتان به سمت کارها و رنگ های خاص خواهید رفت. 

مطلب پیشنهادی : مبل چسترفیلد، بهترین انتخاب برای دکوراسیون لوکس!

انواع مدل مبلمان

انواع مدل مبلمان

مبل Knole

این مدل مبل ها از مدل و طراحی بسیار خاصی برخوردارند. البته ممکن است که نمونه های بسیار کمی از ان ها را در خانه های امروزی مشاهده کنیم و به همین دلیل می توان گفت افرادی که آن ها را انتخاب می کنند به وسایل عتیقه و قدیمی و سبک های سنتی علاقه زیادی دارند. این مبلمان بزرگ، رسمی و متمایز بوده و می توانند برای دکوراسیون های کلاسیک نیز به کار بروند اما اگر شما هم به وسایل آنتیک و ارزشمند علاقه دارید می توانید در یک دکوراسیون مدرن وامروزی نیز از آن ها استفاده نمایید. 

مطلب پیشنهادی : کدام مبلمان برای دکوراسیون داخلی منزل شما مناسب تر است؟

مبل مدرن قرن بیست و یک

مبل مدرن قرن بیست و یک

مبل مدل قرن بیست و یک (Mid Century Modern)

این مدل مبلمان دارای طراحی و مدل خاصی هستند و دقیقا نمی توان آن ها را در دسته راحتی یا رسمی قرار داد. بنابراین افرادی که به سمت آن ها می روند معمولا افرادی هستند که دوست دارند در یک دکوراسیون همه چیز دقیقا سر جای خودش قرار گرفته و هر وسیله کاربرد مخصوص به خود را داشته باشد. این افراد به جزییات و تزیینات دقت خاصی دارند و گاهی از ریسک کردن نمی ترسند. اگر شما علاوه بر این ویژگی ها طرفدار سادگی نیز هستید می توانید این مورد را انتخاب نمایید.

مطلب پیشنهادی : انواع مبل، 10 مدل پرطرفدار از کالاهای ایرانی!

مبل camle back

مبل camle back

مبل Camelback

همان طور که از تصاویر بالا مشخص می شود، تکیه گاه این مدل مبل ها دارای یک قوس و منحنی است و به همین دلیل فرص مخصوص به خود را دارند. افرادی که سمت این مدل ها می روند به رسمی بودن و تزییات و جزییات زیاد علاقه دارند. در واقع این افراد بیش تر به سبک های کلاسیک جذب شده و دوست دارند که همیشه جذاب و خاص باشند. اگر شما هم چنین ویژگی هایی دارید می توانید از یک کاناپه camelback  در گوشه ای از دکوراسیونتان استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی : راهنمای خرید مبل راحتی، مشخصات یک مبل خوب چیست؟

مدل مبل چرمی

مبل چرم

مبلمان چرمی به نوعی نشان دهنده قدرت و اعتماد به نفس بالاست. افرادی هم که به سراغ آن ها می روند افراد از اعتماد به نفس خوبی برخوردار بوده و تمایل دیدی به مدیریت و رهبری دارند. مبل های چرمی یک طراحی شیک را در کنار رسمی بودن برای شما خلق می کنند و اجازه می دهند که سبک خاص خودتان را داشته باشید. البته ناگفته نماند که افراد لوکس پشند و ثروتمند نیز به سراغ این مدل ها خواهند رفت.

منبع : thespruce

نویسنده: گلنار صفدریان

کارشناسی معماری داخلی کارشناسی ارشد معماری داخلی دانشگاه سوره نویسنده وب سایت چیدانه مسئول بخش معماری مجله منزل

نشان کردن
  • 840 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 16 دی 1397

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173