امتیاز: 0.8 0 نظر | ثبت نظر

2 خرداد 1399

ویلای هفت سنگان، زیباترین ویلای قزوین با طراحی مدرن!

ساخت ویلای هفت سنگان یا ویلای قزوین در سال 1396 به پایان رسید. طراحی این ویلا با زیر بنای 720 متر مربع در زمینی به مساحت 2000 متر مربع برعهده سهراب رفعت گذاشته شد. در طراحی ویلای هفت سنگان بیش تر از همه خواست و نیاز کارفرما مورد توجه قرار گرفته است. برای آشنایی بیش تر با روند طراحی این ویلای بی نظیر در شهر قزوین، با چیدانه همراه باشید!


ایده طراحی ویلای هفت سنگان

با توجه به فضاهای درخواستی کارفرما (برای طراحی یک ویلای تفریحی) و همینطور شکل هندسی و مساحت زمین سعی بر آن شد که با حجمی کشیده شده در عرض زمین بیش ترین نور طبیعی جنوب را درفضاهای داخلی (بخصوص در زیر زمین) داشته باشیم. با این ایده ساده توانستیم بیش ترین لند اسکیپ را مقابل ویلا فراهم کنیم که در آن عملکردهایی نظیر استخر، تراس، آلاچیق و پارکینگ ارتباط منطقی و روانی را با ویلا داشته باشند.

روند شکل گیری حجم ویلای هفت سنگان

در شکل گیری حجم اولیه علاوه بر نحوه دریافت نور و سادگی در حجم، محدودیت های سطح اشغال و ارتفاع مجاز (حداکثر دو طبقه روی همکف) نیز دخیل بودند، که نهایتاً طرح در 2 طبقه روی زمین و یک طبقه زیر زمین شکل گرفت، فضاهای تاسیساتی، خدماتی، بازی، تفریحی و ورزشی در طبقه زیرزمین، فضاهای عمومی و اتاق مهمان در طبقه همکف و نیز فضاهای خصوصی خواب ها در طبقه اول قرار گرفتند. ارتباط این سه طبقه به وسیله پله ای دوار از جنس فلز و از طریق یک ووید صورت پذیرفت که خود باعث ایجاد کوران طبیعی هوا شده است.

اهمیت ارتباط ویلای هفت سنگان با فضای سبز

برای ارتباط بصری بهتربا فضای سبز سایت و استفاده از کوران و نور طبیعی، بیش ترین شفافیت حجم در نمای شمالی و جنوبی تعرف شده است. اما در قسمت شرقی و غربی بنا به دلیل وجود همسایگی وایجاد محرمیت این شفافیت به کمترین میزان می رسد.

طراحی نمای ویلای هفت سنگان

برای جلوگیری از به وجود آمدن اغتشاشات بصری در نما و عدم غلبه حجم بر سایت، سعی شده با استفاده از متریال (مصالح) ساده ای مانند سیمان با رنگ سفید در کنار متریال مکملی همچون چوب به این مهم پرداخت.

طراحی داخلی ویلای هفت سنگان

همچنین در درون بنا نیز رنگ غالب سفید انتخاب گردید تا حس سبکی و سادگی بیش تری را در خوانایی آن نزد کاربرالقا کند. در نهایت با نظارت، اجرای صحیح و نیز ارائه دیتیل های مختلف اجرایی برای تک تک قسمت ها، سعی گردید که به ماندگاری و طولانی شدن عمر مفید بنا و کمتر کردن هزینه مراقبت آن کمک شود.

برای دیدن تصاویر و سایر نقشه های ویلای هفت سنگان در شهر قزوین از پروفایل سهراب رفعت دیدن کنید!

سایر پروژه های برگزیده سهراب رفعت را در چیدانه ببینید و بخوانید:

منبع: sohrabrafat.com

تبلیغات

نویسنده: کیمیا مرادی

معمار، مشاور دکوراسیون و طراح داخلی عضو تیم تحریریه وبسایت چیدانه- نویسنده و ویراستار کارشناس و مشاور دکوراسیون مجله تخصصی منزل کارشناس معماری و کارشناس ارشد منظر از دانشکده هنر و معماری برای مشاوره دکوراسیون با شماره 09390424524 تماس بگیرید! استودیو طراحی داخلی میم خدمات مشاوره دکوراسیون شامل : چیدمان و دکوراسیون ارائه پیشنهاد برای ترکیب رنگهای ساختمان ارائه پیشنهاد برای چیدمان مبلمان و لوازم ایده پردازی مفهومی برآورد هزینه های ساخت و بازسازی میشود. برای مشاوره با شماره 09390424524تماس بگیرید. خدمات طراحی داخلی شامل: مشاوره دکوراسیون رایگان طراحی سه بعدی می شود. برای طراحی داخلی با شماره09390424524 تماس بگیرید.

نشان کردن
  • 4793 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 2 خرداد 1399

نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173