تبلیغات
F فارست
امتیاز: 0.3 0 نظر | ثبت نظر

22 مرداد 1398

تغییر دکوراسیون داخلی جدید، فقط در دو مرحله!

وقتی صحبت از تغییر دکوراسیون می­‌شود لزوما به این معنی نیست که باید همه­‌ی وسایل خانه را تعویض کنید. بستگی به زمان و انرژی و هزینه­‌ا‌ی که می­‌خواهید صرف تغییر دکوراسیون کنید، می­‌تواند در حد تغییر یک یا چند وسیله خانه و یا در حد تغییر همه­‌ی وسایل و رنگ دیوارها و وسایل انجام شود. راه­کارهای متفاوتی برای تغییر دکوراسیون وجود دارد که باعث تغییر جو فضای خانه می­‌شود.

برای آشنایی با راه­کارهای ساده تغییر دکوراسیون با این مطلب ازچیدانه همراه باشید.

 

وقتی که تصمیم به تغییر دکوراسیون می‌­گیرید به نظر می‌­رسد راحت‌­ترین کار این است که مستقیما به فروشگا‌‌ه‌­ها بروید و وسایل مختلف و رنگ را بخرید، اما اگر بخواهید بدون برنامه­ریزی دکوراسیون منزل را تغییر دهید ممکن است نتیجه خوبی نگیرید.

 

دو مرحله مهم برای تغییر دکوراسیون منزل

بهترین کاری که می­‌توانید برای تغییر دکوراسیون خانه انجام دهید این است که اول فکر و برنامه‌­ریزی کنید و بعد اجرا کنید. در ابتدا باید زمانی را صرف کنید تا بفهمید که دقیقا چه چیزی می­‌خواهید و چه چیزی برای فضای خانه احتیاج دارید، نظر اعضای خانواده چیست و به طور کلی همه­‌ی جوانب تصمیم خود را قبل از پرداخت کمترین هزینه بسنجید.

مطلب پیشنهادی: تغییر دکوراسیون منزل با ۷ ترفند کم هزینه!

 

قدم اول: طوفان فکری راه بیندازید

قبل از هرکاری یک قلم و کاغذ بردارید و همه­‌ی گزینه­‌ها و ایده­‌هایی که دارید را بنویسید. برای یک شروع خوب می­‌توانید طوفان فکری راه بندازید. در رابطه با مواردی مانند: رنگ، سبک، وسایلی که قرار است باقی بماند، وسایل و تغییرات جدیدی که احتیاج دارید، تغییراتی که قرار است در خانه ایجاد شود، بودجه‌­ی در نظر گرفته شده و... هر چیزی که به ذهن­تان خطور می­‌کند بنویسید. این مرحله شروع تغییر دکوراسیون شماست.

 

شما باید قبل از انجام هرکاری و صرف هر هزینه‌­ای بتوانید تغییرات مدنظر را برای فضای خود تجسم کنید. با استفاده از طوفان فکری و نوشتن همه موارد، هر اشتباه و یا نگرانی راجع به تغییر دکوراسیون را پیش­‌بینی می­‌کنید و برایش راه حل پیدا می­‌کنید.

 

نکته:

در تغییر دکوراسیون نظر همه‌­ی افراد خانواده و نیازهای آن­ها اهمیت دارد در نتیجه باید نزدیک‌ترین گزینه به نظرات اعضا خانواده را برای تغییرات دکوراسیون اعمال کنید تا همه از آن تغییرات راضی باشند و حس خوبی داشته باشند.

مطلب پیشنهادی: هرگز برای تغییر دکوراسیون منزل دیر نیست!

 

تابلو ایده های دکوراسیون

قدم دوم: تابلویی از ایده‌­های خود بسازید!

زمانی که تصمیم به تغییر دکوراسیون می­‌گیرید و ایده‌­ها و گزینه­‌های مد نظر را انتخاب کنید حالا زمان اجرا و انتخاب وسایل است؛ اینکه هر قسمت چه وسیله‌­ا‌‌ی با چه ویژگی قرار بگیرد. برای ایجاد طرح نهایی دکوراسیون خودتان؛ یک صفحه یا یک تابلو در نظر بگیرید و تصویری از وسیله یا تغییری که قرار است در دکوراسیون انجام شود را روی آن بچسبانید.

مطلب پیشنهادی:تغییر دکوراسیون منزل، این خانه با ۱۵ میلیون نونوار شد!

 

روش‌­های ساده برای تغییر دکوراسیون کدامند؟

پرده‌ها را عوض کنید: سعی کنید پرده­‌های ساده خود را با پرده‌­های طرح‌­دار جایگزین کنید. بر اساس علاقه خود می‌­توانید طرح­‌های کوچک و یا بزرگ انتخاب کنید.

فرش را به دکوراسیون اضافه و یا از آن حذف کنید: با اضافه کردن و یا کم کردن فرش از دکوراسیون خانه می‌­توانید حس متفاوتی را ایجاد کنید. رنگ فرش‌­ها را متناسب با مبل‌­ها و دیوار انتخاب کنید. اگر در دکوراسیون خانه از فرش استفاده می­‌کنید، می­‌توانید برای ایجاد تغییرات، بعضی از آنها را جمع کنید.

مطلب پیشنهادی:فرش در دکوراسیون منزل، ۱۱ قانون که باید بدانید!

 

ظاهر تخت خود را تغییر دهید: یکی از راه­‌های تغییر دکوراسیون در اتاق خواب تغییر تشک و یا روتختی می­‌باشد، توجه کنید که متناسب با رنگ دیوارها و دیگر وسایل اتاق باشد.

مطلب پیشنهادی: خرید سرویس خواب، هرآنچه باید بدانید

 

روشنایی؛ عنصر مهم در دکوراسیون خانه: نور می‌­تواند حس متفاوتی را در خانه ایجاد کند. می‌­توانید چراغ­‌های با نور سفید خیره کننده را با لامپ­‌هایی با رنگ­‌های ملایم جایگزین کنید. بعضی از قسمت­‌های خانه و جاهایی که دوست دارید را با نور شاخص کنید.

مطلب پیشنهادی: اصول نورپردازی، ۸ روشنایی چشمگیر در دکوراسیون خانه!

 

از آینه در دکوراسیون داخلی استفاده کنید: آینه بیشتر از یک ابزار دیدن خودتان و آماده شدن است. آینه­‌ها با انعکاس نور اتاق، فضای اتاق را بزرگتر نشان می‌­دهد. اگر در دکور خانه خود، آینه ندارید آن را اضافه کنید.

جلوه‌­ی آثار هنری در دکوراسیون: نقاشی مناظر روستایی و یا طرح­‌های انتزاعی می­‌توانند اتاق شما را متفاوت جلوه دهند. می­‌توانید از طرح‌­های نقاشی کودکتان و یا آثار هنری خود در دکوراسیون استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: گالری هنری را به دکوراسیون منزل خود بیاورید

 

تعمیر وسایل قدیمی: اگر وسایلی دارید که سال­‌های زیادی از آنها استفاده کرده‌­اید و فکر می­‌کنید که مشکلی پیدا کرده­‌اند، می­‌توانید با تعمیر آنها و یا با کمی تغییر دوباره استفاده کنید، به طور مثال می­‌توانید آن را رنگ کنید و استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: استفاده دوباره از وسایل قدیمی در دکوراسیون، خلاق باشید!

 

از بالش‌­های رنگی تزئینی استفاده کنید: اگر از دکوراسیون اتاق نشمین خسته شده‌­اید می­‌توانید از بالش‌­های رنگی برای تغییر دکوراسیون استفاده کنید. در انتخاب رنگ آن­ها به رنگ دیوار و مبلمان و وسایل دیگر توجه کنید.

مطلب پیشنهادی: کوسن‌های کوچک تغییرات، بزرگ در دکوراسیون داخلی!

 

گیاهان عنصر مهم دکوراسیون: استفاده از یک یا دو گلدان در دکوراسیون به حس تازگی فضای خانه کمک می­‌کند. از گیاهانی که نیاز به نگه­داری کمتری دارند استفاده کنید. برخی از گیاهان تاثیر مثبتی در کاهش اثرات امواج الکترومغناطیسی ناشی از وسایل برقی دارند و آن­ها را جذب می­‌کنند.

مطلب پیشنهادی: گیاهان آپارتمانی، چگونه در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟

 

به یاد داشته باشید که:

  • در تغییر دکوراسیون خانه باید همه‌­ی وسایل و تغییرات را با هم ببینید در واقع برای انتخاب گزینه‌­ی مناسب برای یک وسیله، لازم است فرم و سبک و رنگ دیگر وسایل و رنگ­‌های موجود در دکور خود را هم مد نظر قرار دهید.
  • قبل از انجام هرکاری برای تغییر دکوراسیون خانه، بهتر است با یک طراح داخلی مشورت کنید تا راهنمایی‌­های لازم را در رابطه رنگ، انتخاب وسایل و چیدمان آن­ها در خانه به شما بدهند.

 

مطالب پیشنهادی:

تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم، خانه سیاه و سفید حورا و علی!

تغییر دکوراسیون ۲۰ میلیونی رزیتا و محمد در تهران!

۱۲ راه حل ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل

نکات دیزاین منزل، تغییر دکوراسیون با همان وسایلی که دارید

 

اگر شما هم تصمیم گرفته­‌اید دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید اهالی فن چیدانه می­‌توانند در این باره شما را راهنمایی کنند. همچنین می‌توانید برای آشنایی با ترفندهای تغییر دکوراسیون به مطالبتغییر دکوراسیون چیدانه سر بزنید. 

 

 

تبلیغات

نویسنده: سمیه زارعی

عضو تحریریه وب سایت چیدانه مهندس فضای سبز و طراح محیط و منظر

نشان کردن
  • 5399 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 22 مرداد 1398

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
آرت آنیا آرت آنیا
کمتر از 2 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۴۴۳۵۵۴۶۸
تزیینات داخلی پارس ھوم تزیینات داخلی پارس ھوم
9 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۷۷۹۰۱۸۲۷
مبلمان چوبی خورشید مبلمان چوبی خورشید
20 نمونه کار

تلفن: 02188093804
مبلمان نواكی ( Nevaki) مبلمان نواكی ( Nevaki)
5 نمونه کار

تلفن: 02176212457
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173