Chidaneh.com placeholder image

تغییر دکوراسیون داخلی جدید، فقط در دو مرحله!

به قلم: سمانه زارعی

وقتی صحبت از تغییر دکوراسیون می­‌شود لزوما به این معنی نیست که باید همه­‌ی وسایل خانه را تعویض کنید. بستگی به زمان و انرژی و هزینه­‌ا‌ی که می­‌خواهید صرف تغییر دکوراسیون کنید، می­‌تواند در حد تغییر یک یا چند وسیله خانه و یا در حد تغییر همه­‌ی وسایل و رنگ دیوارها و وسایل انجام شود. راه­کارهای متفاوتی برای تغییر دکوراسیون وجود دارد که باعث تغییر جو فضای خانه می­‌شود.

آرویج

برای آشنایی با راه­کارهای ساده تغییر دکوراسیون با این مطلب ازچیدانه همراه باشید.

 

فروزان رحمانی
خانه رنگارنگ خانواده شیرازی
فروزان رحمانی

وقتی که تصمیم به تغییر دکوراسیون می‌­گیرید به نظر می‌­رسد راحت‌­ترین کار این است که مستقیما به فروشگا‌‌ه‌­ها بروید و وسایل مختلف و رنگ را بخرید، اما اگر بخواهید بدون برنامه­ریزی دکوراسیون منزل را تغییر دهید ممکن است نتیجه خوبی نگیرید.

 

امیر صادقی
عکاسی خانه ای با بالکنی بی نظیر در هروی
امیر صادقی

دو مرحله مهم برای تغییر دکوراسیون منزل

بهترین کاری که می­‌توانید برای تغییر دکوراسیون خانه انجام دهید این است که اول فکر و برنامه‌­ریزی کنید و بعد اجرا کنید. در ابتدا باید زمانی را صرف کنید تا بفهمید که دقیقا چه چیزی می­‌خواهید و چه چیزی برای فضای خانه احتیاج دارید، نظر اعضای خانواده چیست و به طور کلی همه­‌ی جوانب تصمیم خود را قبل از پرداخت کمترین هزینه بسنجید.

مطلب پیشنهادی: تغییر دکوراسیون منزل با ۷ ترفند کم هزینه!

 

استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی یوسف آباد
استودیو پر

قدم اول: طوفان فکری راه بیندازید

قبل از هرکاری یک قلم و کاغذ بردارید و همه­‌ی گزینه­‌ها و ایده­‌هایی که دارید را بنویسید. برای یک شروع خوب می­‌توانید طوفان فکری راه بندازید. در رابطه با مواردی مانند: رنگ، سبک، وسایلی که قرار است باقی بماند، وسایل و تغییرات جدیدی که احتیاج دارید، تغییراتی که قرار است در خانه ایجاد شود، بودجه‌­ی در نظر گرفته شده و… هر چیزی که به ذهن­تان خطور می­‌کند بنویسید. این مرحله شروع تغییر دکوراسیون شماست.

 

حسین گلیار
عکاسی منزل آقا و خانم مزینانی
حسین گلیار

شما باید قبل از انجام هرکاری و صرف هر هزینه‌­ای بتوانید تغییرات مدنظر را برای فضای خود تجسم کنید. با استفاده از طوفان فکری و نوشتن همه موارد، هر اشتباه و یا نگرانی راجع به تغییر دکوراسیون را پیش­‌بینی می­‌کنید و برایش راه حل پیدا می­‌کنید.

 

حسین گلیار
عکاسی منزل خانم آقاخانی
حسین گلیار

نکته:

در تغییر دکوراسیون نظر همه‌­ی افراد خانواده و نیازهای آن­ها اهمیت دارد در نتیجه باید نزدیک‌ترین گزینه به نظرات اعضا خانواده را برای تغییرات دکوراسیون اعمال کنید تا همه از آن تغییرات راضی باشند و حس خوبی داشته باشند.

مطلب پیشنهادی: هرگز برای تغییر دکوراسیون منزل دیر نیست!

 

تابلو ایده های دکوراسیون

قدم دوم: تابلویی از ایده‌­های خود بسازید!

زمانی که تصمیم به تغییر دکوراسیون می­‌گیرید و ایده‌­ها و گزینه­‌های مد نظر را انتخاب کنید حالا زمان اجرا و انتخاب وسایل است؛ اینکه هر قسمت چه وسیله‌­ا‌‌ی با چه ویژگی قرار بگیرد. برای ایجاد طرح نهایی دکوراسیون خودتان؛ یک صفحه یا یک تابلو در نظر بگیرید و تصویری از وسیله یا تغییری که قرار است در دکوراسیون انجام شود را روی آن بچسبانید.

مطلب پیشنهادی:تغییر دکوراسیون منزل، این خانه با ۱۵ میلیون نونوار شد!

 

سینا عزیزی
دکوراسیون سفید نشیمن
سینا عزیزی

روش‌­های ساده برای تغییر دکوراسیون کدامند؟

پرده‌ها را عوض کنید: سعی کنید پرده­‌های ساده خود را با پرده‌­های طرح‌­دار جایگزین کنید. بر اساس علاقه خود می‌­توانید طرح­‌های کوچک و یا بزرگ انتخاب کنید.

فرش را به دکوراسیون اضافه و یا از آن حذف کنید: با اضافه کردن و یا کم کردن فرش از دکوراسیون خانه می‌­توانید حس متفاوتی را ایجاد کنید. رنگ فرش‌­ها را متناسب با مبل‌­ها و دیوار انتخاب کنید. اگر در دکوراسیون خانه از فرش استفاده می­‌کنید، می­‌توانید برای ایجاد تغییرات، بعضی از آنها را جمع کنید.

مطلب پیشنهادی:فرش در دکوراسیون منزل، ۱۱ قانون که باید بدانید!

 

نساجى دوک
روتختی
نساجى دوک

ظاهر تخت خود را تغییر دهید: یکی از راه­‌های تغییر دکوراسیون در اتاق خواب تغییر تشک و یا روتختی می­‌باشد، توجه کنید که متناسب با رنگ دیوارها و دیگر وسایل اتاق باشد.

مطلب پیشنهادی: خرید سرویس خواب، هرآنچه باید بدانید

 

وودو هوم
آویز شیشه ای دکوراتیو مدل VG3103
وودو هوم

روشنایی؛ عنصر مهم در دکوراسیون خانه: نور می‌­تواند حس متفاوتی را در خانه ایجاد کند. می‌­توانید چراغ­‌های با نور سفید خیره کننده را با لامپ­‌هایی با رنگ­‌های ملایم جایگزین کنید. بعضی از قسمت­‌های خانه و جاهایی که دوست دارید را با نور شاخص کنید.

مطلب پیشنهادی: اصول نورپردازی، ۸ روشنایی چشمگیر در دکوراسیون خانه!

 

از آینه در دکوراسیون داخلی استفاده کنید: آینه بیشتر از یک ابزار دیدن خودتان و آماده شدن است. آینه­‌ها با انعکاس نور اتاق، فضای اتاق را بزرگتر نشان می‌­دهد. اگر در دکور خانه خود، آینه ندارید آن را اضافه کنید.

جلوه‌­ی آثار هنری در دکوراسیون: نقاشی مناظر روستایی و یا طرح­‌های انتزاعی می­‌توانند اتاق شما را متفاوت جلوه دهند. می­‌توانید از طرح‌­های نقاشی کودکتان و یا آثار هنری خود در دکوراسیون استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: گالری هنری را به دکوراسیون منزل خود بیاورید

 

عرفان شریف نژاد: عکاس
خانه قیطریه
عرفان شریف نژاد: عکاس

تعمیر وسایل قدیمی: اگر وسایلی دارید که سال­‌های زیادی از آنها استفاده کرده‌­اید و فکر می­‌کنید که مشکلی پیدا کرده­‌اند، می­‌توانید با تعمیر آنها و یا با کمی تغییر دوباره استفاده کنید، به طور مثال می­‌توانید آن را رنگ کنید و استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: استفاده دوباره از وسایل قدیمی در دکوراسیون، خلاق باشید!

 

گروه هنری ارمغان
پاف و کوسن مدرن
گروه هنری ارمغان

از بالش‌­های رنگی تزئینی استفاده کنید: اگر از دکوراسیون اتاق نشمین خسته شده‌­اید می­‌توانید از بالش‌­های رنگی برای تغییر دکوراسیون استفاده کنید. در انتخاب رنگ آن­ها به رنگ دیوار و مبلمان و وسایل دیگر توجه کنید.

مطلب پیشنهادی: کوسن‌های کوچک تغییرات، بزرگ در دکوراسیون داخلی!

 

معین صالحی
خانه صمیمی فایزه شعرباف
معین صالحی

گیاهان عنصر مهم دکوراسیون: استفاده از یک یا دو گلدان در دکوراسیون به حس تازگی فضای خانه کمک می­‌کند. از گیاهانی که نیاز به نگه­داری کمتری دارند استفاده کنید. برخی از گیاهان تاثیر مثبتی در کاهش اثرات امواج الکترومغناطیسی ناشی از وسایل برقی دارند و آن­ها را جذب می­‌کنند.

مطلب پیشنهادی: گیاهان آپارتمانی، چگونه در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟

 

امیر صادقی
عکاسی منزل دلباز خانم احمدی در نارمک
امیر صادقی

به یاد داشته باشید که:

  • در تغییر دکوراسیون خانه باید همه‌­ی وسایل و تغییرات را با هم ببینید در واقع برای انتخاب گزینه‌­ی مناسب برای یک وسیله، لازم است فرم و سبک و رنگ دیگر وسایل و رنگ­‌های موجود در دکور خود را هم مد نظر قرار دهید.
  • قبل از انجام هرکاری برای تغییر دکوراسیون خانه، بهتر است با یک طراح داخلی مشورت کنید تا راهنمایی‌­های لازم را در رابطه رنگ، انتخاب وسایل و چیدمان آن­ها در خانه به شما بدهند.

 

مطالب پیشنهادی:

تغییر دکوراسیون منزل با هزینه کم، خانه سیاه و سفید حورا و علی!

تغییر دکوراسیون ۲۰ میلیونی رزیتا و محمد در تهران!

۱۲ راه حل ارزان برای تغییر دکوراسیون منزل

نکات دیزاین منزل، تغییر دکوراسیون با همان وسایلی که دارید

 

اگر شما هم تصمیم گرفته­‌اید دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید اهالی فن چیدانه می­‌توانند در این باره شما را راهنمایی کنند. همچنین می‌توانید برای آشنایی با ترفندهای تغییر دکوراسیون به مطالبتغییر دکوراسیون چیدانه سر بزنید. 

 

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه