visibility 4560 today 1399/4/9

پوستر دیواری برای پذیرایی، یک راهکار معجزه‌گر در دکوراسیون!

به نظر شما آیا می‌توان با استفاده از یک پوستر دیواری دکوراسیون منزل‌ را متحول کرد؟ چقدر با کاربرد پوسترهای دیواری در دکوراسیون آشنا هستید؟ نظر شما در مورد استفاده از پوستر دیواری برای پذیرایی چیست؟ در این مقاله از چیدانه با کارشناسان مجموعه‌ آی‌آرچاپ همراه شدیم تا به برخی سوالات رایج مخاطبین چیدانه در این باره پاسخ دهیم. اگر اطلاعات زیادی درباره پوسترهای دیواری ندارید این مقاله برایتان بسیار مفید خواهد بود.

در ادامه خواهید خواند:

  • تفاوت پوستر دیواری و کاغذ دیواری چیست؟
  • چه طرحی برای پوستر دیواری پذیرایی مناسب است؟
  • قیمت چاپ کاغذ دیواری برای پذیرایی چند است؟
  • مدت زمان چاپ کاغذ دیواری چقدر است؟

blog post

پوستر دیواری سه بعدی

تفاوت پوستر دیواری و کاغذ دیواری چیست؟

سوال شما: لطفا کمی درباره تفاوت پوستر دیواری با کاغذ دیواری توضیح دهید؟ آیا پوستر دیواری همان کاغذ دیواری است یا با هم فرق دارند؟

پاسخ چیدانه: پاسخ به این سوال هم خیر است و هم بله! به طور کلی از نظر مزایا (مثلا قابلیت شستشو و همچنین نصب سریع)، معایب، کارایی و تا حدودی روش نصب می‌توان گفت که کاغذ دیواری و پوستر دیواری هر دو یک چیز هستند. اما اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر پاسخ دهیم در واقع پوستر دیواری زیر مجموعه‌ای از کاغذهای دیواری به حساب می‌آید که به جای تکرار یک الگو در هر رول، یک تصویر واحد بر روی آن به صورت یکپارچه چاپ و نصب می‌شود.

بیشتر بخوانید: پوستر دیواری یا کاغذ دیواری، بالاخره کدومو انتخاب کنم؟

blog post

پوستر دیواری آرت

چه طرحی برای پوستر دیواری پذیرایی مناسب است؟

سوال شما: تصمیم گرفته‌ایم تا دکوراسیون منزلمان را کمی تغییر دهیم. خیلی‌ها به ما پیشنهاد کرده‌اند که از کاغذ دیواری برای پذیرایی خانه استفاده کنیم. دکوراسیون خانه ما به سبک مدرن است و ما این سبک را دوست داریم. اما می‌خواهیم فضای خانه را با کمی تغییر در همین سبک مقداری گرم‌تر کنیم. به نظر شما چه طرحی برای پوستر دیواری پذیرایی ما مناسب‌تر است؟

blog post

پوستر دیواری سه بعدی

پاسخ چیدانه: با توجه به اینکه سبک دکوراسیون مدرن را انتخاب کرده‌‌اید، طبیعتا باید طرح کاغذ دیواری اتاق پذیرایی را نیز به همین سبک انتخاب کنید. این مسئله یعنی هارمونی و هماهنگی در طراحی و دکوراسیون نقش بسیار مهمی دارد.

ما فکر می‌کنیم که انواع پوستر دیواری سه بعدی برای پذیرایی یا چاپ کاغذ دیواری هنری با طراحی‌های مدرن گزینه‌های خوبی برای شما هستند. توجه داشته باشید که اگر تم رنگ غالب پذیرایی شما (یعنی رنگ مبلمان، فرش و کفپوش) رنگ خنثی باشد، بهتر است که طرح پوستر دیواری برای پذیرایی را از رنگ‌های گرم انتخاب کنید. در کل حواستان باشد به سراغ طرح‌هایی بروید که از نظر تناژ رنگی با دکوراسیون منزل‌تان هارمونی داشته باشند.

جالب می‌شود اگر بتوانید به کمک ست کردن بخش‌هایی از پذیرایی با طرح پوستر بین آن‌ها ارتباط معنایی برقرار کنید. ما 2 ایده برای این کار داریم:

  1. مثلا می‌توانید رنگ کوسن‌های مبل، والن پرده، رومیزی یا سایر وسایل دکوری پذیرایی را هم رنگ یکی از رنگ‌های به کار رفته در پوستر دیواری سالن پذیرایی خانه انتخاب کنید (اجرای این ایده در تصویر بالا به خوبی نشان داده شده است)
  2. یا اینکه می‌توانید طرح کاغذ دیواری خود را بر روی یکی دیگر از وسایل خانه مثل رومیزی، مبل تک، کلاهک آباژور و یا هر وسیله‌ی دیگری که دوست داشتید چاپ کنید

blog post

تابلو بوم دکوراتیو

مهمترین ویژگی پوستر دیواری

کارشناسان در مجموعه‌ آی‌آر‌چاپ می‌گویند که مهم‌ترین ویژگی پوسترهای دیواری این است که بدون هیچ محدودیتی امکان اجرای هر طرحی را برایتان فراهم می‌کنند. این پوسترها واقعا یک راهکار معجزه‌گر برای تغییر دکوراسیون خانه‌ خواهند بود اگر که طرح مورد نظرتان را کمی هوشمندانه انتخاب کنید.

البته به جز پوستر دیواری سه بعدی پذیرایی یا سایر طرح‌های هنری و مدرن، استفاده از تابلوهای دکوراتیو هم می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای دکوراسیون پذیرایی باشد.

آیا دوست دارید که نمونه کارهای بیشتری را از چاپ کاغذ دیواری و تابلوهای دکوراتیو مجموعه آی‌آرچاپ ببینید؟ همین حالا به لینک‌های زیر سر بزنید.

یک نکته مهم در انتخاب طرح پوستر دیواری

نکته دیگری که کارشناسان در آی‌آرچاپ به آن تاکید دارند درباره نحوه‌ی انتخاب طرح پوستر دیواری است. آن‌ها می‌گویند که اگر دیوار مورد نظرتان دارای پنجره، در، پریز و... باشد، لازم است تا خودتان محل قرار گرفتن آن‌ها را در نوع طرحی که انتخاب می‌کنید لحاظ کنید. چرا که ما برای چاپ فقط به 2 عدد نیاز داریم. طول و عرض دیوار!

به عبارت دیگر دقت کنید که بخش‌های اصلی طرحی که انتخاب کرده‌اید در هنگام نصب برش نخورد!

آن‌ها همچنین تاکید دارند که وقتی مثلا ابعاد یک دیوار بخصوص را به منظور نصب پوستر دیواری برای پذیرایی اندازه‌گیری می‌کنید، باید وسیع‌ترین عرض و بلندترین ارتفاع آن دیوار را ثبت کرده و برای جلوگیری از اشتباه، به اعداد به دست آمده ۱۰سانتی‌متر در ارتفاع و ۵ سانتی‌متر در عرض اضافه کنید. این مقدار اضافی بعد از نصب کاغذ دیواری برش خواهد خورد.

بیشتر بخوانید: پوستر دیواری در دکوراسیون منزل، 8 مدل خلاقانه برای نصب!

blog post

پوستر دیواری آرت

قیمت چاپ کاغذ دیواری برای پذیرایی چند است؟

سوال شما: ما قصد داریم تا یکی از دیوارهای اتاق پذیرایی منزلمان را پوستر دیواری بزنیم. ابعاد این دیوار تقریبا 2.40 در 3 متر است. هزینه چاپ پوستر دیواری برای پذیرایی خانه ما حدودا چقدر تمام می‌شود؟

پاسخ چیدانه: هزینه چاپ کاغذ دیواری با توجه به مساحت دیوار محاسبه می‌شود. مثلا قیمت پایه پوستر‌های دیواری مجموعه آی‌آر‌چاپ متری 45 هزار تومان هستند. این قیمت در تابستان 99 محاسبه شده است. یعنی اگر امسال (تابستان 99) از این مجموعه خرید کنید، هزینه پوستر دیواری برای پذیرایی منزل شما حدودا 108 هزار تومان خواهد شد.

blog post

پوستر دیواری آرت

البته باید به این نکته هم توجه کنید که هزینه تمام شده‌ی نصب پوستر دیواری برای پذیرایی منزل‌تان فقط شامل این هزینه نیست. بلکه باید هزینه‌های جانبی از جمله هزینه نصب و هزینه حمل و‌ نقل را نیز در نظر بگیرید.

کارشناسان در آی‌آر چاپ همچنین تاکید زیادی دارند که برای نصب پوستر دیواری حتما از یک نصاب ماهر کمک بگیرید تا این کار را به صورت درست و اصولی برایتان انجام دهد.

blog post

پوستر دیواری آرت

مدت زمان چاپ کاغذ دیواری چقدر است؟

سوال شما: با توجه به اینکه می‌خواهیم مراسم نامزدی دخترمان را هفته‌ آینده در منزل برگزار کنیم، تصمیم گرفتیم تا کمی دکوراسیون خانه را با رنگ کردن دیوارها و یا نصب پوستر دیواری برای پذیرایی تغییر دهیم. اما زمان زیادی تا روز مراسم باقی نمانده است و این ما را نگران می‌کند. چاپ پوستر دیواری به چند روز زمان نیاز دارد؟ به نظر شما دیوارها رنگ کنیم زودتر تمام می‌شود یا نصب پوستر؟

پاسخ چیدانه: اصلا نگران نباشید! شما برای نصب پوستر دیواری به کمتر از یک هفته وقت نیاز دارید. کارشناسان در مجموعه آی‌آر‌چاب می‌گویند که از زمان ثبت سفارش تا پایان چاپ پوستر دیواری برای اتاق پذیرایی منزل‌تان حداقل در 2 روز و حداکثر در 4 روز تمام خواهد شد.

در مورد زمان مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری هم بستگی به متراژ پذیرایی منزل‌تان دارد و اینکه آیا دیوارها نیاز به زیرسازی دارند یا نه. اما معمولا نصب پوستر دیواری برای پذیرایی بیشتر از 1 روز زمان نیاز ندارد.

پس پر واضح است که در این زمان محدود اولویت با چاپ و نصب پوستر دیواری برای پذیرایی است. زیرا هم از نظر زمانی زودتر به نتیجه می‌رسید و هم اینکه اجرای آسان‌تر و بدون دردسری دارد.

blog post

پوستر دیواری آرت

کلام آخر

آیا سوال شما هم در بین 4 سوال رایج مخاطبان چیدانه بود؟ نظر شما درباره استفاده از پوستر دیواری برای پذیرایی چیست؟ ما در این مقاله از چیدانه سعی کردیم تا با همراهی مجموعه‌ آی‌آرچاپ، اطلاعات کاربردی و مفیدی را درباره انواع پوسترهای دیواری، تاثیر این پوسترها در دکوراسیون، هزینه نصب و زمان مورد نیاز برای اجرای آن‌ها به شما بدهیم. اگر فکر می‌کنید که سوالی درباره پوسترهای دیواری دارید، می‌توانید سوال خود را برایمان کامنت کنید و یا از کارشناسان در مجموعه آی‌آرچاپ بپرسید.

آیا از پوسترهای دیواری خوشتان آمده است؟

<< از طریق همین لینک به پروفایل مجموعه آی‌آرچاپ در چیدانه بروید و نمونه کارهای بیشتری را از این گروه با تجربه و خلاق ببینید>>>

شاید این مطالب را نیز پیرامون چاپ کاغذ دیواری دوست داشته باشید:

مژگان احمدی
نویسنده: مژگان احمدی

عضو تحریریه چیدانه| یه مهندس نرم افزار که به دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت بسیار علاقه منده. تا حالا در زمینه های برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو، تولید محتوا و رپورتاژ آگهی فعال بودم. به جز این کار مدلسازی معماری و رندر هم انجام میدم. در حال حاضر افتخار همکاری با تحریریه چیدانه رو دارم و کارم تولید محتوای سئو شده و نوشتن رپورتاژ آگهیه.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
همه چیز درباره بازسازی منزل با کناف

همه چیز درباره بازسازی منزل با کناف

برند مبل تخت خواب شو: ایرانی با کیفیت بخرید

برند مبل تخت خواب شو: ایرانی با کیفیت بخرید

1399/12/23 ادامه مطلب
پوستر دیواری برای پذیرایی، یک راهکار معجزه‌گر در دکوراسیون!

پوستر دیواری برای پذیرایی، یک راهکار معجزه‌گر در دکوراسیون!

کسب و کارها پیشنهادی
صنایع چوبی افرا certificate
صنایع چوبی افرا

صنایع چوبی افرا

گروه معماری مکعب certificate
گروه معماری مکعب

گروه معماری مکعب

بازسازی و دکوراسیون داخلی هیرادانا certificate
بازسازی و دکوراسیون داخلی هیرادانا

بازسازی و دکوراسیون داخلی هیرادانا

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent