visibility 76 today 1400/8/9

دیوارپوش سه‌بعدی پارامتریک؛ انقلابی عجیب در دنیای معماری داخلی

شاید برایتان پیش آمده که دیوارپوش‌هایی با اشکال هندسی منحنی و موج‌دار نظرتان را جلب کرده باشد که در کمتر دیزاینی دیده‌اید. این سبک نوآورانه از دیوارپوش با اجسامی سیال و پیوسته و با طراحی خاص و متفاوت به تازگی پا به صنعت دکوراسیون داخلی گذاشته و در مدت زمان کم طرفداران بسیاری پیدا کرده است. دیوارپوش سه‌بعدی پارامتریک به سبک دکوراسیون مدرن روح دیگری بخشیده و امروز در خانه‌ها، ادارات، هتل‌ها، مراکز خرید و اماکن مجلل عمومی بسیار به چشم می‌خورد. این سبک طراحی ساختارهای معمولی و روتین را در هم شکسته و دست دکوراتورها و طراحان داخلی را برای ایجاد فضایی شیک و لاکچری باز گذاشته است.

blog post

دیوارپوش‌های پارامتریک با طراحی جذاب

این مقاله به معرفی تیمی خلاق می‌پردازد که با استفاده از طراحان و مهندسان ایده‌پرداز و با در نظر گرفتن جریانات هنری روز دنیا اقدام به تولید محصولات پارامتریک، ژئومتریک و مینیمال کرده، محصولاتی که با بهترین‌ها در سطح جهان رقابت می‌کند. گروه ایران پارامتریک نخستین تولیدکننده فرنیچر و دکوراسیون پارامتریک در ادامه این مقاله ما را همراهی خواهد کرد.

blog post

دیوارپوش‌های پارامتریک با طراحی جذاب

blog post

دیوارپوش‌های پارامتریک با طراحی جذاب

blog post

دیوارپوش‌های پارامتریک با طراحی جذاب

دیوارپوش سه‌بعدی پارامتریک چیست؟

از دیوارپوش‌های سه‌بعدی پارامتریک چه می‌دانید؟ شاید تصور کنید طراحی آن‌ها ساده است و صرفا یکسری اشکال بی‌نظم و قاعده‌اند که بر روی دیوار نصب می‌شوند! اما این طور نیست. طراحی این دیوارپوش‌ها کار هر معماری نیست و به تبحر و دقت بالایی نیاز دارد. این سبک از معماری نوین از الگوریتم‌های علم ریاضیات و هندسه پیروی می‌کند و برای طراحی آن معادلات زیادی تعریف می‌شود، بنابراین یک مهندس ماهر بایستی به علوم مختلف اشراف داشته باشد تا از پس طراحی صحیح و اصولی پارامتریک بربیاید. طبیعت همیشه الهام‌بخش معماران بوده است، اما حالا تکنولوژی و فناوری‌های کامپیوتری به کمک مهندسان آمده‌اند تا پیچیدگی‌های طبیعت را آنالیز کنند و با تحلیل دقیق به الگوبرداری و شبیه‌سازی بپردازند. پیش از این درمورد این سبک از طراحی در مقاله معماری پارامتریک به تفصیل صحبت کرده بودیم.

blog post

دیوارپوش‌های پارامتریک با طراحی جذاب

دیوارپوش‌های سه‌بعدی انواع مختلفی دارند. شاید تا چند سال پیش دیوارپوش‌های سه‌بعدی ساده و معمولی به عنوان المانی لوکس در فضای خانه‌ها به شمار می‌آمدند، اما با روی کار آمدن دیوارپوش‌های سه‌بعدی پارامتریک دریچه جدیدی به روی دانش معماری داخلی باز شد. دیوارپوش سه‌بعدی پارامتریک تنها یک دیوارپوش نیست، درواقع مانند یک تابلوی هنری جذاب در قلب دکوراسیون شما می‌درخشد. 

blog post

دیوارپوش‌های پارامتریک با طراحی جذاب

مزایای استفاده از دیوارپوش سه‌بعدی پارامتریک

این دیوارپوش‌های نوین مورداستقبال بسیاری از مردم بخصوص قشر جوان قرار گرفته است. جوانان معمولا طرح‌های ساختارشکنانه و نامتعارف را می‌پسندند و از به‌کارگیری دکورهای بدیع و شگفت‌انگیز هراس ندارند. اما دیوارپوش سه‌بعدی پارامتریک علاوه بر زیبایی و جذابیت ظاهری مزایای دیگری هم به ترتیب زیر دارد که شاید بتواند روی دیدگاه شما نسبت به این سبک جدید تاثیرگذار باشد.

  • امکان طراحی فرم‌های پیچیده و دلخواه
  • امکان استفاده در محیط‌های مسکونی، عمومی، رسمی و اداری
  • خطای ساخت پایین و دقت بالا در طراحی
  • امکان طراحی پیوسته در کاربردهای مختلف، به‌عنوان مثال دیوارپوش و صندلی می‌توانند در امتداد همدیگر طراحی شوند و از فضا به صورت بهینه استفاده شود.
  • امکان تولید در سایزهای متنوع
  • پایداری و استحکام بالای سازه پارامتریک
  • قابل شستشو بودن و نظافت آسان
  • وزن سبک

blog post

دیوارپوش‌های پارامتریک با طراحی جذاب

مشخصات دیوارپوش سه‌بعدی پارامتریک

یک طراح می‌خواهد با این سبک از دیوارپوش پویا و متحرک به دیوار حجم بدهد و با خطوط منحنی و شکسته سازه‌ای لایه‌لایه تولید کند که فواصل بین این لایه‌ها منظم و یک‌اندازه است. برش دادن این لایه‌ها باید به شکلی انجام شود که از نگاه بیننده مخفی بماند، زیرا یک طراح نباید قلق‌های طراحی خود را لو بدهد و برای ایجاد نمای بهتر ریزه‌کاری‌ها، انقطاع‌ها و اتصالات بهتر است دور از چشم ناظر اجرا شود. مثلا به دلیل این که دید بیننده افقی است معمولا دیوارپوش سه‌بعدی پارامتریک به صورت قائم و عمودی اجرا می‌شود.

blog post

دیوارپوش‌های پارامتریک با طراحی جذاب

موضوع دیگری که اهمیت دارد مقدار متریال مصرفی است. لزومی ندارد شما تمام دیوار خود را با دیوارپوش بپوشانید، می‌توانید به بخشی از آن دیوارپوش نصب کنید حتی اگر این بخش کوچک باشد و ابعاد و اندازه‌ها به سلیقه شما تعیین می‌شود. هرچه تعداد لایه‌های دیوارپوش بیشتر باشد و تراکم زیاد شود، متریال مصرفی افزایش یافته و هزینه تمام‌شده کار بالا می‌رود. طراح داخلی شما می‌تواند با خلاقیت و هنر ایده‌پردازی خود دیوارپوش شما را ادامه دهد و آن را به یک نیمکت برای نشستن، یک میز دکوری برای جا دادن اشیاء تزئینی و یا یک گلدان برای آراستن فضای خانه تبدیل کند.

blog post

طراحی و اجرای میز پارامتریک شیک

blog post

جدیدترین مدل‌های صندلی پارامتریک

blog post

جدیدترین مدل‌های صندلی پارامتریک

مراحل سفارش تا تحویل دیوارپوش چگونه است؟

در ابتدا پس از این که مهندسان از محل موردنظر دیدن کردند و نظرات و سفارشات مشتری را ارزیابی کردند، طرح اولیه مدل‌سازی می‌شود و سپس ایرادات فنی و اجرایی آن اصلاح خواهد شد. در مرحله بعد با خریداری متریال مورد استفاده  و طبق نقشه سه‌بعدی سازه، ساخت آن در کارگاه انجام می‌پذیرد و سپس به محل موردنظر فرستاده شده و توسط نصاب جاگذاری می‌شود.

blog post

دیوارپوش‌های پارامتریک با طراحی جذاب

هزینه دیوارپوش سه‌بعدی پارامتریک

قیمت تمام‌شده این سبک از دیوارپوش به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. جنس متریال مورد استفاده، تراکم دیوارپوش و وزن متریال، رنگ سازه، ضخامت ورقه‌ها، دستمزد طراح و نصاب و ... همگی از عواملی هستند که بر روی هزینه پایانی موثرند. خوب است بدانید که در اختیار داشتن یک دکوراسیون مدرن و لاکچری هزینه‌بر است، اما تاثیر مثبتی که یک چیدمان لوکس و امروزی بر روی انگیزه و روحیه اعضای خانواده شما می‌گذارد و انرژی بی‌نظیری که در فضا به جریان می‌اندازد بسیار قیمتی‌تر خواهد بود.

blog post

دیوارپوش‌های پارامتریک با طراحی جذاب

حرف آخر

دنیای سازه‌های پارامتریک دنیای عجیبی است. شاید اگر در یک دکوراسیون پارامتریک قدم بزنید احساس کنید به یک فضای دیجیتال و غیرواقعی پا گذاشته‌اید. هنر معماری دارد جهان را به سمتی می‌برد که اشکالی که تا به امروز فقط توی تصاویر می‌دیدیم به واقعیت بپیوندند. دیوارپوش سه‌بعدی پارامتریک از آن سازه‌های هیجان‌انگیز است که رنگ و لعاب دیگری به دکوراسیون مدرن شما می‌بخشد و می‌توانید با آن اتمسفر جدیدی را تجربه کنید. اما ساخت و اجرای این سبک از دیوارپوش‌ها به تیمی ماهر نیاز دارد که در این مقاله یکی از آن گروه‌های خوش‌سابقه و حرفه‌ای را به شما معرفی کردیم. گروه ایران پارامتریک از تولید انواع سازه‌های پارامتریک دلخواه و سفارشی تا مراحل انتهایی نصب آن شما را همراهی خواهد کرد. می‌توانید پروژه‌های اجرایی این تیم را در صفحه پروفایل ایران پارامتریک تماشا کنید.

اگر به این مبحث علاقمندید مطالب زیر را بخوانید:

نویسنده: مهشید بختیاری

مژگان احمدی
نویسنده: مژگان احمدی

عضو تحریریه چیدانه| یه مهندس نرم افزار که به دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت بسیار علاقه منده. تا حالا در زمینه های برنامه نویسی، طراحی سایت و سئو، تولید محتوا و رپورتاژ آگهی فعال بودم. به جز این کار مدلسازی معماری و رندر هم انجام میدم. در حال حاضر افتخار همکاری با تحریریه چیدانه رو دارم و کارم تولید محتوای سئو شده و نوشتن رپورتاژ آگهیه.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
معماری پارامتریک در طراحی ساختمان های برجسته ایرانی!

معماری پارامتریک در طراحی ساختمان های برجسته ایرانی!

7 وسیله عجیب و غریب با طراحی پارامتریک!

7 وسیله عجیب و غریب با طراحی پارامتریک!

دیوارپوش سه‌بعدی پارامتریک؛ انقلابی عجیب در دنیای معماری داخلی

دیوارپوش سه‌بعدی پارامتریک؛ انقلابی عجیب در دنیای معماری داخلی

کسب و کارها پیشنهادی
نور برند certificate
نور برند

نور برند

محصولات دکوراتیو آیلاموند certificate
محصولات دکوراتیو آیلاموند

محصولات دکوراتیو آیلاموند

رئاگالری certificate
رئاگالری

رئاگالری

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent