تبلیغات
F فارست
امتیاز: 1.5 0 نظر | ثبت نظر

11 مرداد 1395

10 باید و نباید چیدمان اتاق خواب های کوچک!

اتاق خواب: امروزه فضاهای کوچک زندگی و آپارتمان نشینی جای خود را به خانه های بزرگ و دلباز داده اند. شاید شما هم یکی از کاربران این خانه های کوچک هستید، همان طور که می دانید چیدمان خانه های کوچک یکی از مهمترین عواملی است که رابطه ی مستقیم با کیفیت زندگی ما دارد. به همین منظور امروز در چیدانه می خواهیم بایدها و نبایدهای چیدمان اتاق خواب های کوچک را با هم بررسی کنیم با ما همراه باشید.

اتاق خواب کوچک

استفاده از سبک هتلی در اتاق خواب کوچک

در بسیاری از هتل ها از یک اتاق کوچک فضای دنج و لوکس را با چند ترفند ساده به وجود می آوردکافی است شما هم این ترفندها را در چیدمان اتاق خواب های کوچک خود به کار بگیرید و ظاهر منحصر به فردی در آن ایجاد کنید. کافی است از یک رو تختی سفید رنگ و یک پتو مخمل و چند کوسن برای فضای تخت استفاده نمایید و فضای کنار تخت ها را با میزهای کم جا پر کنید و ظاهر لوکسی به اتاق خواب کوچک خود ببخشید.  

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

در اتاق خواب کوچک از اطراف سر تختی استفاده کنید!

با استفاده از فضای اطراف سرتختی برای نگهداری و طبقه بندی و نظم دهی لوازم و وسایتان به خوبی می توانید ظاهر مرتب و منظمی در چیدمان اتاق خواب های کوچک خود به وجود بیاورید. همچنین با اضافه کردن رنگ های روشن و شاد سبز و آبی به بستر سفید اتاق خواب انرژی منحصر به فردی به فضای اتاق خواب تزریق شده است.

چیدمان اتاق خواب کوچک

اتاق خواب کوچک برای دو نفر!

شاید شما تصور کنید که چیدمان اتاق خواب های کوچک برای دو نفر امکان پذیر نیست، اما با بالا بردن ارتفاع تخت ها و کم کردن عرض آن ها با سادگی می توانید یک اتاق کوچک را برای دو نفر دکور کنید. استفاده از رنگ سفید برای فضا و مبلمان کم جا می تواند فضای اتاق خواب کوچک شما را کاربردی تر کند.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک دخترانه

طراحی یک دیوار خاص برای اتاق خواب کوچک!

طراحی هر چهار طرف دیوار می تواند فضای اتاق شما را به یک مکعب تبدیل کند و آن را کوچکتر از قبل نشان دهد در عوض با طراحی یک دیوار مثل دیوار پشت تخت به سادگی می توانید یک نقطه ی کانونی در فضا ایجاد کنید. طرحی که در تصویر می بینید در فضای کوچک این این اتاق خواب عمق ایجاد می کند و آن را بزرگتر از آن چه که هست نشان داده است.

مبلمان کم جا

استفاده از تختخواب چند منظوره در اتاف خواب کوچک!

وقتی فضای شما کوچک و دارای محدودیت می باشد بهترین راه حل برای شما مبلمان طراحی شده است. در این تصویر از فضای سر تخت برای ایجاد یک کتابخانه استفاده شده است. با این طراحی هوشمدانه تمام آنچه که برای یک اتاق خواب مجهز مورد استفاده است در کنار هم قرار گرفته است.

اتاق خواب کوچک

در اتاق خواب کوچک از تزیینات شلوغ بپرهیزید!

درست است که فضای اتاق خواب شما کوچک است اما این موضوع باعث نمی شود که شما اتاق خواب خود را از تزیینات خالی کنید! کافی است از تزیینات مناسب برای چیدمان اتاق خواب های کوچک خود استفاده کنید تزیینات ساده اما تاثیر گذار تا جلوه ی منحصر به فردی به فضای اتاق خواب خود ببخشید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

برای اتاق خواب کوچک کمد های ریلی انتخاب کنید.

کمدهای درب دار را فراموش کنید این کمدها فضای داخلی شما را محدود می کند به جای آن از کمدهای ریلی کم جا استفاده کنید. برای تخت خواب خود یک قاب طراحی کنید و ظاهر منحصر به فردتری به فضای اتاق خواب کوچک خود ببخشید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک نوجوان

از مبلمان کم جا در اتاق خواب کوچک استفاده کنید!

با کوچکتر شدن خانه های امروزی مبلمان کم جا طرفداران بسیاری پیدا کرده اند. به سادگی می توانید برای فضای اتاق خواب خود یکی از این مبلمان کم جا را انتخاب کنید، کافی است متناسب با نیاز خود آن را به یک متخصص سفارش دهید و فضای اتاق خواب کوچک خود را متفاوت دکور کنید.

اتاق خواب کوچک

در اتاق خواب کوچک از آینه استفاده کنید.

استفاده از آینه ها یکی از قدیمی ترین ترفندهای بزرگ تر نشان دادن فضا محسوب می شود. در استفاده از آینه ها دقت کنید چرا که همیشه باید فضای اتاق خواب شما مرتب و منظم باشد تا بتواند نظم و ترتیب را انعکاس دهد نه یک فضای شلوغ و در هم و برهم!

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

استفاده از سبک قایقی در اتاق خواب کوچک

می توانید بهترین چیدمان فضاهای کوچک را از دکوراسیون داخلی قایق ها الهام بگیرید. همان طور که در تصویر می بینید در این فضا از بخش های پایین پنجره ها به عنوان فضای ذخیر سازی استفاده شده است که علاوه به بخش های داخلی آن می توانید از سطح آن نیز مانند کنسول استفاده نمایید و فضای کوچک مناسبی داشته باشید.

به ما بگویید....
شما برای چیدمان اتاق خواب های کوچک خود چه ایده ای دارید؟ می توانید سوالات خود درباره ی طراحی دکوراسیون داخلی منزل تان را در بخش مشاوره دکوراسیون چیدانه مطرح کنید.

منبع: Houzz |مترجم: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: ثمینا فراهانی

فارغ التحصیل کارشناسی معماری نویسنده و مترجم آزاد مباحث معماری دبیر تحریریه بخش معماری وبسایت چیدانه و مجله منزل کارشناس محتوا در وبسایت معماری و دکوراسیون داخلی چیدانه نویسنده و ژورنالیست معماری در مجله معماری و دکوراسیون داخلی منزل

نشان کردن
  • 12622 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 11 مرداد 1395

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
سازه تزئین سازه تزئین
17 نمونه کار

تلفن: 09351395773
آینه کارن آینه کارن
9 نمونه کار

تلفن: ٠٩١٩٣١١۶١٩١
مبلمان انسوییت  N SUIT مبلمان انسوییت  N SUIT
6 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۶۵۲۷۰۱۲۱
مبلمان سویل مبلمان سویل
6 نمونه کار

تلفن: 02177891262
مبلمان ماجان مبلمان ماجان
14 نمونه کار

تلفن: 021۶۶۱۹۳۶۷۸
دفونا دكور دفونا دكور
6 نمونه کار

تلفن: 02188140229
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173