دکوراسیون پذیرایی ایرانی کوچک

دکوراسیون پذیرایی ایرانی کوچک

به قلم: سمانه زارعی

دوست دارید تغییراتی در منزل ایجاد کنید و دکوراسیون پذیرایی خانه دغدغه اصلی‌تان است. به این فکر میکنید که کاش چند متر بزرگتر بود! دیدن ایده‌های مختلف طراحی دکوراسیون پذیرایی ایرانی کوچک بهترین راهکار برای تصمیم‌گیری است. در این مطلب از چیدانه ایده‌های مختلفی از طراحی پذیرایی کوچک قرار داده‌ایم که با دیدن آنها ذهنتان برای انتخاب طرح و سبک طراحی دکوراسیون پذیرایی ایرانی کوچک منزلتان باز می‌شود.

دستگیره کابینت

سادگی در دکوراسیون پذیرایی ایرانی کوچک

اغلب خانه‌های امروزی آن هم در شهرهای بزرگ، مساحت کمی دارند. خانواده‌های ایرانی شهرنشین و پایتخت نشین، در طی چند دهه اخیر خود را با زندگی در آپارتمان‌های نقلی و کوچک و محدودیت‌های آن وفق داده‌اند. فضای کوچک پذیرایی، طراحی آن را محدودتر می‌کند و شما نمی‌توانید هر ایده و سبکی را در آن به کار ببرید. شاید اولین تصمیم برای طراحی دکوراسیون پذیرایی ایرانی کوچک، رعایت سادگی است. ایده چیدمان وسایل زیاد و پر زرق و برق در این فضای کوچک را کنار بگذارید و به دکوراسیون پذیرایی کوچک ساده فکر کنید. در مطلب دکوراسیون پذیرایی کوچک در مورد اصول طراحی چنین فضایی بیشتر توضیح داده‌ایم.

دکوراسیون پذیرایی کوچک کلاسیک

اغلب خانواده‌های ایرانی طراحی و چیدمان کلاسیک را می‌پسندند، ولی باید کوچک بودن فضای پذیرایی را در نظر بگیرید تا بعدا پشیمان نشوید. تصور کنید یک فضای کوچک با مبلمانی کلاسیک پر شده است به طوری که رفت و آمد افراد سخت‌تر شده و از طرفی با وجود یک پرده کلاسیک فضا کم نور و دلگیر شده است. ایده خوبی به نظر نمی‌رسد! ولی نمی‌خواهم دلسرد شوید. اگر عاشق پذیرایی سبک کلاسیک هستید، به جای انتخاب وسایل و چیدمان کلاسیک، به دکوراسیون نئوکلاسیک پذیرایی فکر کنید. ایده‌ایی که در عین حال به طراحی کلاسیک نزدیک است، برای دکوراسیون پذیرایی ایرانی کوچک مناسب‌تر است.

دکوراسیون پذیرایی ایرانی کوچک، به جزئیات توجه کنید.

درست است که در بخش قبلی تاکید بر این بود که سادگی در پذیرایی کوچک رعایت شود. ولی وجود اکسسوری‌ها و وسایل تزئینی را به عنوان بخش مهمی از دکوراسیون نمی‌توان نادیده گرفت. اگر به دنبال طراحی یک فضای ایرانی و جذاب هستید، به جزئیات دکوراسیون هم توجه کنید. چند نکته مهم برای دکوراسیون پذیرایی ایرانی کوچک:

سامانه خدمات کی پلاس
diamondسامانه خدمات کی پلاس
گروه معماری الهه عقیلی
diamondگروه معماری الهه عقیلی
گروه معماری اشکان اذانی
diamond+گروه معماری اشکان اذانی
گروه معماری اشکان اذانی
diamond+گروه معماری اشکان اذانی

لوستر:

به جای به کار بردن لوسترهای بزرگ و حجیم، از لوسترهای جمع و جور و شیک که با سبک طراحی متناسب باشد استفاده کنید.

استودیو معماری و طراحی داخلی شهمیر
استودیو معماری و طراحی داخلی شهمیر

فرش:

فرش بخش مهمی در دکوراسیون پذیرایی ایرانی است. برای چیدمان پذیرایی کوچک به ابعاد و اندازه فرش و رنگ آن توجه کنید. انتخاب یک فرش، فضای پذیرایی را یکدست نشان می‌دهد. پس به جای دو فرش کوچک از یک فرش بزرگتر استفاده کنید.

گروه معماری اشکان اذانی
diamond+گروه معماری اشکان اذانی
گروه معماری اشکان اذانی
diamond+گروه معماری اشکان اذانی

وسایل دکوری:

اکسسوری‌های بزرگ، مجسمه‌های بزرگ و ساعت ایستاده برای دکوراسیون پذیرایی ایرانی کوچک مناسب نیستند. چند تابلوی شیک و ساعت دیواری و چند اکسسوری‌ کوچک روی میز جلومبلی و یا میز تلویزیون کافی است.

پرده:

بیخیال پرده‌های مجلل و والن دار شوید. پرده یکی از دیوارهای پذیرایی را می‌پوشاند و تاثیر زیادی در دلباز شدن دکوراسیون پذیرایی دارد. این موضوع در چیدمان پذیرایی کوچک مستطیل اهمیت زیادی دارد.

انتخاب رنگ:

برای دکوراسیون پذیرایی ایرانی کوچک، رنگ‌های روشن و خنثی بهترین انتخاب هستند. البته می‌توانید یک دیوار را کمی تیره‌تر در نظر بگیرید. انتخاب رنگ در دکوراسیون پذیرایی بدون پنجره اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

شکل و فرم و بافت:

هماهنگی بین شکل و بافت وسایل مختلف، باعث ایجاد یکپارچگی بین فضاها می‌شود.

آینه:

استفاده از آینه، راهکار بسیار مناسبی برای دلبازتر شدن فضای پذیرایی کوچک است.

 

دکوراسیون پذیرایی کوچک بدون مبل

در خرید و انتخاب مبلمان تجدید نظر کنید. کمی متفاوت‌تر فکر کنید! می‌توانید بیخیال یک دست مبلمان 7 نفره شوید. یک کاناپه ساده برای جلوی تلویزیون تهیه کنید و بقیه فضاها را با فرش بپوشانید. ایده‌های مختلف برای طراحی چنین پذیرایی را در مطلب دکوراسیون پذیرایی بدون مبل گفته‌ایم. به این مطلب سر بزنید.

ایده‌هایی برای دکوراسیون پذیرایی کوچک زیبا و شیک

در ادامه نمونه‌هایی از دکوراسیون پذیرایی ایرانی کوچک بینید.

 

کلام آخر:

در این مطلب راجع به دکوراسیون پذیرایی کوچک ایرانی صحبت کردیم و نمونه هایی از آن را در این مطلب دیدیم. مشورت با یک طراح داخلی به شما برای طراحی دکوراسیون کمک خواهد کرد.

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه