چیدمان پذیرایی مستطیل کوچک،چه باید کرد؟

از ما بپرسید: پلان مستطیل شکل یکی از متداول ترین اشکال برای فضای نشیمن است، البته اگر مستطیل انتخاب شده ابعادی متناسب داشته باشد تا فضای نشیمن تبدیل به یک راهروی باریک و یا سالن بزرگ نشود و بتوانیم بهترین چیدمان را در آن به وجود بیاوریم، اما اگر در فضای پذیرایی با یک مستطیل کوچک مواجه شدیم برای چیدمان آن از چه روش هایی کمک بگیریم؟ این سوال یکی از همراهان چیدانه در رابطه با چیدمان پذیرایی مستطیل کوچک است که امروز در چیدانه می خواهیم پاسخ آن را با شما در میان بگذاریم، شاید این سوال دغدغه شما عزیزان هم باشد، پس با ما همراه باشید. 

 چیدمان پذیرایی مسطتیل کوچک

سوال: ما به تازگی به خانه جدید نقل مکان کرده ایم پذیرایی این خانه یک مستطیل 8*3 و نسبتا کوچک است برای چیدمان ست مبلمان استیل نه نفره و یک نیم ست راحتی در این فضا چه پیشنهادی دارید؟ 
پاسخ: قبل از هر چیز باید چیدمان فضای نشیمن خانه را بررسی کنید. در این بررسی ها فضای میز تلویزیون را در بخش خصوصی تر خانه مثل فضای نزدیک اتاق خواب در نظر بگیرید و نیم ست را مقابل آن قرار دهید و معمولا فضای بالای خانه را برای نشیمن مهمان قرار دادن مبلمان استیل و فضای پایین را برای نشیمن خصوصی در نظر گرفته می شود. به طور کلی برای چیدمان پذیرایی مستطیل کوچک علاوه بر در نظر گرفتن مسیرهای رفت و آمد (سیرکولاسیون) یک نقطه ی کانونی در نظر بگیرید، این نقطه کانونی می تواند همان تلویزیون و یا شومینه شما باشد و باقی مبلمان را مطابق با این دو عنصر چیدمان کنید. بهتر است برای چیدمان پذیرایی مستطیل بزرگ از دو ست مبلمان استفاده کنید این دو ست مبلمان می تواند ترکیبی از مبلمان و میز غذاخوری باشد، پلان های بالا مناسب ترین چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل شکل را به شما نشان می دهد. هم چنین می توانید با مراجعه به مطلب چیدمان مبلمان در پذیرایی مستطیل شکل آپارتمان می توانید بهترین راه حل ها برای چیدمان پذیرایی مستطیل شکل را بیابید.

برای چیدمان منزل روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آنها مناسب فضاهای گوناگون است. گروه معماری آوید در زمینه چیدمان داخلی دکوراسیون تان می تواند به شما کمک نماید. 

نویسنده: ثمینا فراهانی | تحریریه چیدانه

نویسنده:

more_horiz
مطالب پیشنهادی
20 چیدمان پذیرایی، بهترین مدل ها

20 چیدمان پذیرایی، بهترین مدل ها

دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک، 20 ایده برای خانه های نقلی ایرانی!

دکوراسیون داخلی پذیرایی کوچک، 20 ایده برای خانه های نقلی ایرانی!

نحوه چیدمان منزل، وقتش نرسیده کمک بگیریم؟

نحوه چیدمان منزل، وقتش نرسیده کمک بگیریم؟

کسب و کارها پیشنهادی
طراحی فضای سبز و روف گاردن رستاک certificate
طراحی فضای سبز و روف گاردن رستاک

طراحی فضای سبز و روف گاردن رستاک

مبلمان اتاق کودک و نوجوان وینه چوب certificate
مبلمان اتاق کودک و نوجوان وینه چوب

مبلمان اتاق کودک و نوجوان وینه چوب

آقای چوب certificate
آقای چوب

آقای چوب

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent