visibility 978 today 2019/10/19

راهنمای خرید آسانسور، به چه قیمتی می خوای بری طبقه بالا؟

با افزایش آپارتمان نشینی و بهبود ساختمان سازی در دنیای امروز، دیگر کمتر خانه ای را می بینیم که برای رفت و آمد راحت تر بین طبقات خود از آسانسور استفاده نکرده باشد. فرقی نمی کند که آسانسور شما بزرگ باشد یا کوچک و یا این که اصلا از چه تجهیزاتی برخوردار باشد، استفاده از آسانسور قطعا یکی از بهترین دستاوردهای مدرن است! اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که یک آسانسور خوب چه ویژگی هایی دارد و برای تهیه و خرید آسانسور برای ساختمان خود باید به دنبال چه معیارهایی باشید؟ در این مطلب از وب سایت چیدانه با شما هستیم تا به موضوع راهنمای خرید آسانسور بپردازیم و شما را با چم و خم های تهیه و خرید آسانسور آشنا کنیم، پس همراه ما باشید.

blog post

تجهیزلت آسانسور

خرید آسانسور

درباره آسانسور

پیش از آن که بخواهید بدانید که چگونه می توان آسانسور مناسبی را خریداری کرد باید با انواع آسانسور آشنا شوید. در مطلبی با عنوان «انواع آسانسور، بگو چجوری برم طبقه بالا؟!» به تفصیل در رابطه با این موضوع صحبت شده است. بر اساس این مطلب آسانسورها را می توان به سه دسته کلی تقسیم بندی کرد:

«اولین نوع آن آسانسور هیدرولیکی است که به لحاظ امکانات و نیاز به اتاقکی با تجهیزات خاص خود، معمولا برای آپارتمان ها و برج ها مورد استفاده قرار می گیرد. اگر به فکر استفاده از آسانسور در داخل خانه خود هستید خیالتان راحت باشد که دستتان در انتخاب باز است!

blog post

آسانسور

نوع دوم آسانسور که معمولا با نام بالابر شناخته می شود آسانسوری است که غالبا درون واحدهای خانه ها و مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرد و اتاقک مجزایی ندارد. این نوع آسانسور توسط یک وزنه و با بالا و پایین شدن آن فعالیت کرده و حرکت می کند.

نوع سوم آسانسورها آسانسور پانوراما نام دارد. این نوع آسانسور، شیشه ای بوده و غالبا با فشار هوا کار می کند. شما اکثرا این نوع آسانسور را در مجتمع های تجاری بزرگ شاهد هستید. این نوع آسانسورها به اتاقک ماشین و تجهیزات هیچ نیازی ندارند. علاوه بر این می توان گفت که نصب آسانسور پانوراما، خیلی هم سخت نیست. یکی از دلایل آن هم نیاز به فضای نسبتا کوچک آن است.»

blog post

نمونه محصولات آسانسور بتیس

طبیعتا وقتی می خواهید آسانسوری را برای خانه و آپارتمان خود انتخاب کنید، اولین چیزی که به ذهنتان خطور می کند، فضایی است که احتیاج دارید. در مطلب دیگری از وب سایت چیدانه با عنوان «آسانسور مناسب و نکات فنی در طراحی و خرید آن» نویسنده فضای مورد نیاز سیستم آسانسور را در سه بخش تقسیم بندی کرده است:

  • فضای مورد نیاز در مقطع افقی (عرض و عمق چاه)
  • فضای مورد نیاز در مقطع عمودی (از کف تا سقف چاه)
  • فضای مورد نیاز در موتورخانه

blog post

آسانسور

یکی از مسائل اصلی که باید در زمان انتخاب و خرید آسانسور در نظر بگیرید تناسب آسانسور شما با تعداد طبقات ساختمان است. به طور کلی می توان گفت که در ساختمان هایی که بیشتر از 8 طبقه بالای ورودی اصلی دارند و یا طول مسیر اصلی حرکت آنها 23 متر بالای ورودی اصلی است می توانند آسانسوری با سرعت 0.63 متر بر ثانیه داشته باشند. این میزان می تواند با افزایش طبقات ساختمان نیز متغیر باشد، برای مثال ساختمان هایی که از 13 تا 20 طبقه دارند و یا مسیرشان 36 متری است می توانند به سراغ آسانسوری با سرعت 1 متر بر ثانیه بروند، این در حالی است که این میزان برای آپارتمان های 21 تا 25 متر یا 80 متر طول مسیر به 1.6 متر بر ثانیه و از 26 تا 30 طبقه به 2.5 متر بر ثانیه می رسد.

blog post

تجهیزات آسانسور

blog post

طراحی ورودی آسانسور

نکات خرید آسانسور

برای آن که بتوانید آسانسور خوبی خریداری کنید باید طبیعتا نکات مهمی را مدنظر داشته باشید. در وهله اول، اعتبار شرکتی که با آنها کار می کنید مهم ترین چیزی است که باید در نظر داشته باشید. مجوز و پروانه طراحی شرکت نصاب آسانسور، ثابت می کند که این شرکت با توجه به داشتن یک سری امتیازها می تواند گزینه قابل اعتمادی باشد. رفتار و برخورد کارکنان، سابقه تاسیس، تعداد پروژه ها، تعداد کارمندان و... نیز سایر مسائلی هستند که باید در رابطه با شرکت مربوطه مورد بررسی قرار بگیرند.

blog post

آسانسور

وقتی در فرایند ساخت ساختمان قرار دارید باید در بهترین زمان ممکن برای خرید آسانسور و مشاوره های مربوط به آن اقدام نمایید. بهترین زمان برای مشاوره برای خرید آسانسور زمانی است که کارفرما نسبت به تخصیص ابعاد فضای چاله آسانسور اقدام کرده باشد. طبیعتا آسانسورها با توجه به تنوع بالایی که دارند می توانند برای فضاهای مختلف مورد استفاده قرار بگیرند، بنابراین برای بررسی ابعاد آسانسور خود باید به معیارهایی از حمله طول و عرض و نوع درب آسانسور خود توجه داشته باشید. توصیه ما این است که برای انتخاب آسانسور خود و عقد قرارداد مربوط به آن زمان ساخت فونداسیون اقدام نمایید، دقیقا همان زمانی که فروشنده باید محل صحیح قرارگیری پلیت ها برای آهن کشی چاله آسانسور را به کارفرما اعلام کند.

blog post

آسانسور

مسئله ای که گفته شد در رابطه با خانه های نوسازی بود که احتیاج به آسانسور دارند، اما اگر خانه شما قدیمی باشد و تصمیم به خرید و تهیه آسانسور برای آن داشته باشید چه؟ در این باب، مطلبی با عنوان «نصب آسانسور در خانه های قدیمی، بالا بری پایین بیای اینها لازمه!» می تواند کمک زیادی به شما بکند.

حالا ویژگی های یک آسانسور استاندارد شامل چه مواردی می شود؟ در این رابطه باید مسائل بسیاری را مورد بررسی قرار داد. ارتفاع، جمعیت ساکن، آنالیز ترافیک، کیفیت احناس، نحوه نصب و کنترل کیفیت تجهیزات برخی از مواردی هستند که باید در زمان اتتخاب آسانسور خود در رابطه با آنها دقت کافی را داشته باشید.

blog post

آسانسور

از کجا بخریم؟ از کی کمک بگیریم؟

انتخاب یک شرکت معتبر برای خرید و نصب آسانسور در خانه امر بسیار مهم و البته حساسی است. شما باید با صرف نهایت دقت خود در این رابطه تصمیم گیری کنید. امروزه برندها و البته شرکت های بسیاری در این زمینه فعالیت می کنند و با ارائه خدمات خود سعی در همراهی شما برای داشتن آسانسور ایده آلتان دارند. برای این کار شما می توانید با اهالی فن وب سایت چیدانه همراه شوید و از آنها کمک بخواهید:

شما می توانید این مطالب را نیز مطالعه کنید:

اجرای راه پله، ساخت انواع پله چقدر هزینه دارد؟!

هر آنچه از آسانسورهای خانگی تا بالابرها لازم است بدانید!

بهترین واحد در آپارتمان، کدام طبقه را انتخاب کنیم؟

تجهیزات آسانسور، امنیت و آسایش در حرکت میان طبقات

10 پله گرد در ساختمان های مسکونی امروزی

18 راه پله مدرن که شما را حیرت زده می کند!

 

نویسنده:

کارشناسی زبان و ادبیات فارسی- دانشگاه شهید بهشتی ویراستار مجله منزل مترجم و عضو تیم محتوای چیدانه

more_horiz
مطالب پیشنهادی
برق اضطراری آسانسور؛ وجودش این روزها ضروریه!

برق اضطراری آسانسور؛ وجودش این روزها ضروریه!

انواع آسانسور، با خیال راحت برو طبقه بعدی!

انواع آسانسور، با خیال راحت برو طبقه بعدی!

راهنمای خرید آسانسور، به چه قیمتی می خوای بری طبقه بالا؟

راهنمای خرید آسانسور، به چه قیمتی می خوای بری طبقه بالا؟

کسب و کارها پیشنهادی
لوازم بهداشتی و ساختمانی زمانی certificate
لوازم بهداشتی و ساختمانی زمانی

لوازم بهداشتی و ساختمانی زمانی

گالری فرش قلی زاده certificate
گالری فرش قلی زاده

گالری فرش قلی زاده

بازسازی و دکوراسیون سیویل دیزاین certificate
بازسازی و دکوراسیون سیویل دیزاین

بازسازی و دکوراسیون سیویل دیزاین

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent