امتیاز: 0.1 0 نظر | ثبت نظر

28 خرداد 1399

مدل خانه دو خوابه شیک، خانه خوش آب و رنگ سپیده و حبیب + تصاویر

همه ما می دانیم که داشتن خانه ای گرم و زیبا تا چه حد می تواند در خوب بودن حالمان تاثیرگذار باشد. وقتی از شلوغی ها و همهمه شهر به خانه باز می گردیم و ساعات پایانی روزمان را پشت سر می گذاریم می توانیم از حس و حال خوب فضای خانه استفاده کنیم و خستگی خود را تا حد خیلی زیادی از بین ببریم. به همین دلیل هم هست که از قدیم می گویند هیچ جا خانه خود آدم نمی شود!

تمامی این مسائل، وقتی که در طراحی دکوراسیون داخلی وسواس و دقت بالایی به خرج داده باشیم نیز دو چندان خواهند شد. وجود وسایلی در خانه که تک تک آنها را از ته قلبمان دوست داریم می تواند جذابیت و گرمای فضای خانه را برایمان به مراتب بیشتر هم بکند. در این مطلب از تور خانه گردی چیدانه به خانه زوج جوانی رفته ایم تا از مدل خانه دو خوابه شیک خوش رنگ و دوست داشتنی شان دیدن کنیم. پس با ما همراه باشید تا از زبان سپیده و حبیب داستان طراحی دکوراسیون منزلشان را بشنویم.

خانه سپیده و حبیب در یک نگاه:

 • تعداد افراد ساکن: 2 نفر
 • شغل صاحب خانه: خانم و آقای خانه هر دو کارشناس فروش
 • موقعیت: تهران/ اسلامشهر
 • متراژ فضا: 70 متر
 • سال ساخت: 97
 • طبقه: اول
 • ملک: اجاره ای
 • تعداد اتاق خواب: 2 عدد
 • تعداد سرویس بهداشتی: یک حمام و یک دستشویی
 • سبک دکوراسیون: تلفیقی
 • رنگ های غالب: آبی، زرد و صورتی
 • طراح: خانم خانه
 • مدت زمان طراحی داخلی و بازسازی: 4 ماه
 • هزینه تقریبی طراحی دکوراسیون داخلی: 100 میلیون در سال 96

 

درباره مدل خانه دو خوابه شیک

دکوراسیون خانه خود را در 5 کلمه توصیف کنید.

شاد، رنگی، پرانرژی، ساده و دلنشین

دلیل انتخاب این خانه برای شما چیست؟ چه مدت برای پیدا کردنش زمان سپری شد؟

به طور کلی باید بگویم که چون قصد اجاره خانه ای را داشتیم در انتخاب خانه حساسیت کمتری نشان دادیم. اما سعی کردیم انتخابمان به معیار هایی که در ذهن داشتیم نزدیک باشد. به همین دلیل هم این خانه گزینه ای بود که انتخاب کردیم.

مطالب مرتبط:

اطلاعاتی در رابطه با گذشته خانه خود دارید؟

بله. محل زندگی ما یک خانه ویلایی و قدیمی بود که تصمیم به ساخت و ساز آن گرفتند و در نهایت هم تبدیل به چیزی شد که در حال حاضر می بینید.

داستان مدل خانه دو خوابه شیک

داستان دکوراسیون (بازسازی) خانه خود را تعریف کنید.

در حقیقت چون خانه ما موقت است سعی کردیم وسیله هایی که انتخاب می کنیم طوری باشد که اگر قصد جا به جا شدن داشتیم خیلی در این رابطه دچار مشکل نشویم و جای گیری وسایل در هر خانه برایمان راحت باشد. قبل از خرید تمامی وسایل موجود در خانه در رابطه با رنگ و مدل آن مشورت می کردیم و سعی می کردیم بیشتر سادگی و رنگ هایی که دوست داشتیم را برای انتخاب هایمان در نظر بگیریم.

پیش از این در مطلبی با عنوان « دکوراسیون منزل با وسایل ساده، 9 انتخاب از تورهای خانه گردی چیدانه! » گفته شده است که معمولا افراد برای دکوراسیون منزل خود به دنبال سبک خاصی می گردند و دوست دارند با اطلاع از یک شمای کلی، نسبت به خرید و چیدمان وسایل خود اقدام کنند. در این میان برخی از افراد اصل سادگی را مد نظر قرار می دهند و دوست دارند با به کار بردن وسایل ساده، فارغ از حاشیه و تزیینات زیاد و اغلب با کمترین هزینه ها دکوراسیون منزل خود را کامل کنند. به همین دلیل هم با مطالعه این مطلب می توانید با 9 خانه ای که همین روال را برای طراحی دکوراسیون منزل خود پیش گرفته اند آشنا شوید. 

چرا این رنگ و سبک را برای چیدمان انتخاب کرده اید؟

در دنیای ما همه چیز رنگ دارد و به همین دلیل نمی توانیم دنیا ر بدون رنگ تصور کنیم. ما اعتقاد داریم که رنگ ها به شدت در روحیه تاثیر می گذارند و به همین دلیل سعی کردیم ترکیب رنگ هایی که به آن ها علاقه داشتیم را در منزل به کار ببریم و حس خوب شادی و آرامش را از رنگ ها دریافت کنیم.

پیش از این در مطلبی با عنوان «بهترین ترکیب رنگ دکوراسیون ، کدام فضا کدام رنگ؟» گفته شده است که یکی از بزرگ ترین دغدغه هایی که اکثر افراد در دکوراسیون داخلی با آن مواجه هستند انتخاب بهترین ترکیب رنگ دکوراسیون است. به طور کلی برای انتخاب ترکیب رنگ مناسب هر فضایی باید ابتدا علاقه شخصی تان را در نظر بگیرید و پس از آن باید تطابق علاقه شخصی تان با مباحث روانشناسی رنگ در دکوراسیون داخلی را با توجه به پالت رنگی شان در نظر بگیرید. به همین دلیل نیز با مطالعه این مطلب می توانید با برخی از جذاب ترین پالت های رنگی آشنا شوید تا در نهایت نیز بتوانید انتخاب بهتر و راحت تری داشته باشید. 

آیا برای دکوراسیون خانه روند خاصی را پیش گرفته اید؟

در طراحی دکوراسیون از سبک و یا مد خاصی پیروی نکردیم. سعی کردیم از ترکیب وسایلی که واقعا به آن ها علاقه داشتیم استفاده کنیم.

طراحی دکوراسیون و مدل خانه دو خوابه شیک

به نظر خودتان کدام ویژگی منزل شما حس خانه بودن به شما می دهد؟

زنده بودن و ترکیب رنگ هایی که در منزل به کار رفته است باعث می شود که همه فضاها حس خانه بودن را القا کنند، چرا که هر قسمت از خانه را با عشق و علاقه چیدمان کردیم.

داشتن چه فضا یا وسیله ای در خانه تان اهمیت زیادی داشت؟

وجود فضای دنج و راحت برایمان اهمیت داشت. به همین دلیل هم سعی کردیم گوشه ای از خانه را به آن اختصاص دهیم. با توجه به کمبود جا تصمیم گرفتیم که از صندلی بزرگ و راحت استفاده کنیم تا بعد از یک روز کاری پرمشغله بتوانیم بر روی آن بنشینیم و از این حس خوب و لذت بخش استفاده کنیم.

بزرگترین چالش یا دردسر در زمان طراحی داخلی منزل شما چه بوده است؟

از آن جایی که منزلمان استیجاری بود چالش زیادی پیش رویمان نداشتیم، چرا که نمی توانستیم خانه را به شکلی که دوست داشتیم طراحی کنیم و برای هر کاری باید رضایت صاحب خانه را در نظر می گرفتیم. پس وقت خود را بیشتر صرف انتخاب و خرید وسایل خانه کردیم تا طراحی خانه.

مطالب مرتبط:

با اختلاف سلیقه بین اعضای خانواده چه می کنید؟

خوشبختانه در طراحی منزل نقطه اشتراک زیادی داشتیم و سعی کردیم به نظرات و سلایق هم تا حد امکان توجه کنیم.

برای آنکه با مشکل کمبود فضا کنار بیایید، از چه روشی استفاده کرده اید؟

سعی کردیم وسایلی را انتخاب کنیم که واقعا احتیاج داشتیم تا برای جا به جایی منزل در جای گیری وسایل به مشکل برنخوریم.

وسایل موجود در طراحی و مدل خانه دو خوابه شیک

وسیله مورد علاقه تان در خانه چیست؟

یه خاطر علاقه زیادی که به آشپزی و کیک پزی دارم بعد از کار وقت زیادی را در آشپزخانه می گذرانم. به همین دلیل هم وسایلی را که در آشپزخانه هست بیشتر دوست دارم.

کدام فضا یا وسیله را کمتر از باقی قسمت ها دوست دارید؟

همه قسمت های خانه را با عشق و علاقه چیده ایم و همه قسمت های خانه برایمان جذاب است.

آیا وسیله خاطره انگیز و یادگاری را در دکوراسیون خانه استفاده کرده اید؟

تعدادی بشقاب گل سرخی هست که از مادربزرگم هدیه گرفته ام و چون برایم بسیار ارزشمند بود آن را تبدیل به دیوار کوب کردم تا همیشه جلوی چشمانم باشد.

آخرین وسیله ای که برای خانه خریده اید، چیست و آن را از کجا تهیه کردید؟

آخرین وسیله ای که برای دکوراسیون منزل خریداری کردم مبلمان و میز ناهار خوری بود که به یکی از آشناهایمان که در این زمینه فعالیت داشت سفارش دادیم.

آیا وسیله ای در خانه وجود دارد که خودتان آن را ساخته باشید؟ از چه متریالی برای ساختش استفاده کرده اید؟

بله، یک تابلوی آویز که آن را با کاموا و چوب درست کردم. آن هم از کامواهای رنگی که ترکیب رنگ آن تقریبا به دکوراسیون منزلمان نزدیک بود.

مطالب مرتبط:

کدام تغییر دکوراسیون منزل خود را بیشتر دوست دارید یا فکر می کنید به چه تغییراتی نیاز دارد؟

از آن جایی که ملک استیجاری است نمی توانیم تغییرات زیادی ایجاد کنیم. به همین دلیل هم بیشتر سعی می کنیم با کم و زیاد کردن جزئیات و وسایل رنگی در آن تغییراتی بدهیم.

با تجربه هایی که به دست آورده اید، توصیه شما به مخاطبان چیست؟

به نظر من برای طراحی دکوراسیون منزل سعی نکنید که طبق مد یا سبک خاصی پیش بروید. چون قرار است مدت طولانی در آنجا زندگی کنید پس چه بهتر است که خانه شما با توجه به علایق و سلیقه خودتان طراحی شود. در این صورت است که به دنج ترین و گرم ترین خانه برای شما تبدیل خواهد شد.

بیشتر وقت خود را در کدام فضا سپری می کنید؟

تقریبا بیشتر وقت من در آشپزخانه و نشیمن صرف می شود.

بهترین فضا برای استراحت شما در خانه کجاست؟

من معمولا اتاق نشیمن را برای استراحت خود انتخاب می کنم.

شما هم می توانید تصاویر دکوراسیون منزل خود را از طریق واتس اپ یا تلگرام به شماره 09388547140 ارسال کنید یا به پیج چیدانه کالا دایرکت بفرستید تا درباره داستان خانه شما هم بگوییم.

تبلیغات

نویسنده: طلوع حقیقت

کارشناسی زبان و ادبیات فارسی- دانشگاه شهید بهشتی ویراستار مجله منزل مترجم و عضو تیم محتوای چیدانه

نشان کردن
 • 22854 بازدید

 • |
 • 0 نظر

 • |
 • 28 خرداد 1399

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
لوستر نوران لوستر نوران
25 نمونه کار

تلفن: 021٢٢٢٢۶٣٠٩
طراحان دیمان طراحان دیمان
27 نمونه کار

تلفن: 021۲۶۲۱۷۸۶۶
مبلمان نقشینه مبلمان نقشینه
8 نمونه کار

تلفن: 02156717645
اتليه معماری چکاد اتليه معماری چکاد
7 نمونه کار

تلفن: 02122870463
مبلیران اصل مبلیران اصل
14 نمونه کار

تلفن: 02144444967
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173