لیست تعمیرات ساختمان؛ چند قدم قبل از بازسازی!

چند سالی از عمر ساختمان ­تان می­گذرد و سال هاست که تعمیر و بازسازی برای آن انجام نداده ­اید. پس منتظر چه چیزی هستید؟ نمی ­دانید از کجا شروع کنید؟ نگران نباشید! همین حالا شروع کنید. تهیه یک لیست از تعمیرات ساختمان شما را به داشتن ساختمانی نو نزدیک می­کند. با این مطلب از چیدانه همراه باشید و لیست تعمیرات ساختمان خود را تهیه و بررسی کنید.

 

blog post

انواع مدل‌های کابینت هایگلاس مدرن جدید آشپزخانه

لیست تعمیرات ساختمان؛ زودتر اقدام کنید!

قبلا در مطالب دیگری در رابطه با بازسازی ساختمان صحبت کرده­ایم. تعریف تعمیرات ساختمان کمی با بازسازی متفاوت است. شاید بتوان گفت تعمیرات ساختمان کارهایی جزئی­تر و کوچکتر از بازسازی ساختمان است. در واقع با انجام تعمیرات ساختمان کارهای بازسازی ساختمان کمتر و با زحمت کمتری خواهد بود. به طور مثال وقتی چند کاشی از آشپزخانه آسیب دیده باشد با انجام تعمیرات زودتر دیگر نیازی به تعویض همه کاشی ­ها و در واقع بازسازی آشپزخانه نخواهید داشت. پس قبل از اینکه کار به جاهای باریک بکشد خرابی­ های کوچک را تعمیر کنید.

 

blog post

بازسازی و دکوراسیون اداری پروژه کوه نور

لیست تعمیرات ساختمان، چه فضاهایی نیاز به تعمیر دارند؟

انجام تعمیرات ساختمان با هدف ایجاد آسایش و بهبود و افزایش طول عمر ساختمان انجام می­ شود. یک کاغذ بردارید و از در ورودی ساختمان شروع کنید با دقت همه­ ی بخش ­ها را بررسی کنید. از تعمیرات کوچکی که مدت هاست تصمیم به اقدام آن دارید تا تعمیراتی که باعث بهتر شدن شرایط ساختمان می­ شود را بنویسید. حالا شما لیست تعمیرات ساختمان خود را دارید. فقط باید با کمی برنامه­ ریزی آنها را انجام دهید.

در ادامه مطلب انواع تعمیراتی که ممکن است ساختمان شما نیاز داشته باشد آورده شده است.

 

blog post

کابینت روشویی

blog post

ساخت کابینت جذاب برای زیر سینک

blog post

رادیاتور پنلی رنگ های متنوع

لیست تعمیرات ساختمان؛ اول تاسیسات

ممکن است بخش­ هایی مربوط به تاسیسات ساختمان نیاز به تعمیر داشته باشند. اگر خودتان دست به آچار هستید که نگرانی وجود ندارد و با چند ابزار کاربردی می­ توانید کارهای فنی مربوط به تعمیر تاسیسات را انجام دهید. تعمیرات مربوط به تاسیسات در خانه­ های قدیمی و یا ساختمان­ های کلنگی نیاز به توجه بیشتری دارد. 

لیست تعمیرات ساختمان مربوط به تاسیسات عبارتند از:

لوله­ کشی ­های ساختمان: برای بررسی لوله کشی­ ها و جریان آب در ساختمان می­ توانید کارهایی مانند: بررسی نشتی­ های احتمالی، تشخیص ترکیدگی لوله، عایق­ بندی لوله­ ها، بررسی گرفتگی و رسوب لوله ­ها، تمیز و تعمیر کردن لوله­ های آب زیر سینک آشپزخانه، بررسی آب سرد و گرم در آشپزخانه و سرویس ­ها را انجام دهید.

برق و تجهیزات الکتریکی: تعمیر پریز و کلیدهای خراب شده، تعمیر آیفون و کلید زنگ ساختمان، تهیه لامپ و روشنایی برای فضاهای بدون لامپ، بررسی همه لامپ­ های هالوژنی که در دکوراسیون خانه به کار رفته است از جمله کارهای مربوط به تعمیرات ساختمان است.

شیرآلات: همه شیرآلات ساختمان از حیاط و تراس گرفته تا شیرآلات آشپزخانه و سرویس ­های بهداشتی را چک کنید و در صورتی که شیرآبی چکه می­ کند و یا اهرم شیرآلاتی دچار مشکل شده است آنها تعمیر کنید. می­ توانید در صورت نیاز  شیرآلات با کیفیتی را جایگزین شیرهای قدیمی کنید.

 

blog post

طراحی و اجرای کابینت مدرن

blog post

طراحی و ساخت کمد دیواری چوبی

لیست تعمیرات ساختمان؛ کابینت و کمدها

حالا نوبت می­رسد به همه کابینت­ ها، قفسه­ ها و کمدهای خانه. با توجه به اینکه جنس انواع کمد و کابینت در خانه از چه چیزی باشد می­ توانید تعمیرات را خودتان انجام دهید و یا یک تعمیرکار ماهر در آن زمینه پیدا کنید. انواع کمد و کابینت موجود در خانه می ­تواند از جنس فلز، چوب و یا ام دی اف باشد. تعمیر این نوع وسایل می ­تواند شامل: تعمیر شکستگی­ های کوچک، تعمیر لولاهای کابینت، تعویض قفسه­ های کمد، تعمیر دستگیره­ های کمد و کابینت و یا حتی روغن­ کاری لولاها شود.

مطلب پیشنهادی: انواع دستگیره کابینت آشپزخانه، بهترین انتخاب کدام است؟

 

blog post

پتینه کاری بر روی کابینت و در های داخلی

blog post

پنجره یو پی وی سی

لیست تعمیرات ساختمان؛ در و پنجره ­ها

ممکن است در و پنجره ­ها نیاز به رنگ زدن داشته باشد. یا قفل در مشکلی دارد که مدت هاست می­ خواهید آن را تعمیر کنید. اگر پنجرهای با شیشه ­های معمولی دارید؛ تصمیم به دوجداره کردن آنها بسیار عاقلانه است. ممکن است درهای سرویس بهداشتی در معرض رطوبت آسیب دیده باشد پس باید فکری برایش بکنید.

مطلب پیشنهادی: مقایسه انواع پنجره، از جنس تا قیمت!

 

blog post

جنت

انتخاب یک رنگ و لعاب جدید در تعمیرات خانه

قسمت هیجان انگیز تعمیرات و یا بازسازی در ساختمان؛ رنگ جدید دیوارهاست. انتخاب رنگ مناسب دیوار و نوع رنگ کاری تخصصی است که بعضی از افراد با مشورت گرفتن از فروشنده آن را انجام می­ دهند ولی برای بهتر شدن کار می­ توانید آن را به نقاش ماهر بسپارید. همچنین یک طراحی دکوراسیون داخلی به خوبی در انتخاب رنگ به شما کمک می­ کنند. لیست تعمیر ساختمان در زمینه رنگ می ­تواند شامل کارهایی مانند: رنگ زدن دیوار پذیرایی و یا اتاق ­ها، رنگ کردن نرده ­ها، و یا نصب کاغذدیواری در بخش ­هایی از خانه باشد. مثلا یک رنگ یا پوستر دیواری جدید برای دیوار تلویزیون می ­تواند تغییر محسوسی در خانه ایجاد کند. هنگام رنگ زدن حواستان به سقف اتاق ­ها و حتی بالکن هم باشد.

صحبت از رنگ و لعاب ساختمان که می­ شود نمای ساختمان جزو اولویت­ هاست. نمای ساختمان را فراموش نکنید. اگر برخی از سنگ­ های نما دچار شکستگی شده ­اند آنها را بررسی کنید و از متخصصین اجرای نما کمک بگیرید. 

مطلب پیشنهادی: از ترک­ های روی دیوار خلاص شوید، 5 راه حل ساده

 

blog post

کاشی طوسی

لیست تعمیر ساختمان؛ کاشی سرامیک­‌ها

امروزه در بخش ­های مختلفی از خانه­ از کاشی و سرامیک استفاده شده است. ممکن است پس از سال­ها برخی از سرامیک­ های کف پذیرایی و نشیمن و یا آشپزخانه دچار ترک خوردگی شده باشند. بهتر است کاشی­ های سرویس بهداشتی و دیوار آشپزخانه را هم بررسی کنید و یک لیست از تعداد کاشی­ های نیاز به تعویض را بنویسید. حالا نوبت مشاوره گرفتن از متخصصان در زمینه کاشی و سرامیک است. از آنها بخواهید تا در مقرون به صرفه­ ترین حالت تعمیرات و تعویض کاشی و سرامیک ساختمان را برایتان انجام دهند.

مطلب پیشنهادی: نصب کاشی و سرامیک، از انواع مدل ها تا ثبت سفارش

 

blog post

طراحی و اجرای منزل مسکونی

تعمیر سقف ساختمان؛ قسمت سخت ماجرا!

شاید موارد تعمیراتی که برای سقف ساختمان و یا پشت بام انجام می­ شود نوعی بازسازی محسوب شود ولی برای اینکه لیست تعمیر ساختمان تکمیل شود نمی­ توانیم آن را فاکتور بگیریم. کارهای تعمیراتی ساختمان در زمینه سقف و یا پشت بام عبارتند از: کناف­کاری سقف پذیرایی، رنگ کردن سقف اتاق­ها، تعمیر نورپردازی­ های سقف ساختمان، تعویض ایزوگام پشت بام، بررسی هواکش ­ها و تاسیساتی که در پشت بام قرار گرفته ­اند و...

مطلب پیشنهادی: اجرای سقف دکوراتیو، مطمئن هستید که همه چیز را می دانید!

 

blog post

عکس های در حال اجرای پروژه طراحی داخلی

لیست تعمیرات ساختمان، از تاسیسات تا سقف!

به طور خلاصه، برخی از مهم ترین موارد لیست تعمیرات ساختمان عبارتند از:

 • تعمیرات لوله ­کشی­ های آب
 • تعمیر تجهیزات و تاسیسات برقی و نورپردازی
 • تعمیر و تعویض شیرآلات
 • تعمیر و تعویض لولا، دستگیره و درب کمد و کابینت
 • تعمیر قفسه­ های کابینت­ ها و یا کتابخانه و..
 • تعویض و تعمیر شیشه پنجره­ ها و قفل درها
 • روغن کاری و تعمیر لولاهای در و پنجره
 • رنگ زدن دیوارهای ساختمان، کاغذدیواری و یا رنگ کردن نرده ­ها
 • تعمیر نمای ساختمان
 • تعمیر و تعویض کاشی و سرامیک
 • کناف­کاری سقف و...

مطلب پیشنهادی: بازسازی و تغییر دکوراسیون، از صفر تا صد با شماییم!

 

blog post

عایق رطوبتی

هزینه تعمیرات ساختمان؛ چقدر بودجه می­‌خواهد؟

در مطلب هزینه بازسازی ساختمان از عوامل موثر در قیمت بازسازی گفتیم. شاید بتوان گفت تعمیرات ساختمان به دلیل جزئی­ تر بودن، نسبت به بازسازی کل ساختمان هزینه کمتری دارد. ولی این یک قانون نیست و باز هم بستگی به عوامل مختلفی دارد. به طور کلی با توجه به میزات تعمیرات، اینکه کدام بخش­ ساختمان قرار است تعمیر شود، سختی کار و تجهیزاتی که خریداری و تعویض می ­شوند هزینه تعمیرات ساختمان متغیر است.

 

blog post

طراحی داخلی ساختمان مسکونی در یزد

کلام آخر:

تعمیرات ساختمان را می ­توانید با یک برنامه ­ریزی زمانی و بودجه ­ای به مرور انجام دهید. برخی از موارد تعمیراتی ساختمان را خودتان می­ توانید به نتیجه برسانید ولی برخی از آنها نیاز به اهل فن و متخصص دارد. با تعمیرات قدم به قدم از نظر هزینه و یا زمان لازم تحت فشار نخواهید بود و می ­توانید در طی چندین روز و یا ماه ساختمان خود را نو نوار کنید.

 

مطالب پیشنهادی:

سمیه زارعی
نویسنده: سمیه زارعی

عضو تحریریه وب سایت چیدانه مهندس فضای سبز و طراح محیط و منظر

more_horiz
مطالب پیشنهادی
لیست شرکت های بازسازی ساختمان؛ بهترین را انتخاب کنید!

لیست شرکت های بازسازی ساختمان؛ بهترین را انتخاب کنید!

چند روش رفع مشکلات لوله کشی ساختمان

چند روش رفع مشکلات لوله کشی ساختمان

لیست تعمیرات ساختمان؛ چند قدم قبل از بازسازی!

لیست تعمیرات ساختمان؛ چند قدم قبل از بازسازی!

کسب و کارها پیشنهادی
تولید و تعمیرات مبل ایتال استیل certificate
تولید و تعمیرات مبل ایتال استیل

تولید و تعمیرات مبل ایتال استیل

گامرون چوب certificate
گامرون چوب

گامرون چوب

شرکت سهامی فرش ایران certificate
شرکت سهامی فرش ایران

شرکت سهامی فرش ایران

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent