Chidaneh.com placeholder image

9 سبک طراحی کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

به قلم: تحریریه چیدانه

انسان با عمل دیدن راحت‌ تر از عمل خواندن چیزی را یاد می‌گیرد به‌ ویژه اگر موضوضع مربوط به دکوراسیون و سبکی از طراحی باشد. آیا سبک آشپزخانه‌یتان را می‌شناسید؟ دستورالعمل‌های زیر را بخوانید و سپس به ما بگویید که کدام‌ یک از این سبک‌ها را دوست دارید. با چیدانه همراه شوید.

گروه چوبی اژینو
کابینت چوبی به سبک روستیک
گروه چوبی اژینو

مبلمان اداری راحتیران

سبک کابینت آشپزخانه‌های روستایی

خانه‌های روستایی گرم و دل‌پذیرند و زندگی‌کردن در آن‌ها ساده است، و بسیار راحت و کاربردی هستند. قفسه‌های باز، سینک‌های وسیع، کف‌پوش‌های کلاسیک، و میزهای غذاخوری بزرگ آن‌ها را خوشایند و زندگی‌کردن وتجربه های لذت بخش در منزل را آسان می‌کنند. 

مطلب پیشنهادی : عکس کابینت آشپزخانه، این 20 مدل را از شرکت های ایرانی بخواهید!

سبک کابینت روستیک

سبک کابینت آشپزخانه‌های روستیک

وقتی به یک آشپزخانه فکر می‌کنیم بی‌شک واژه‌هایی که به ذهن‌مان می‌رسند «کهنه»، «قدیمی»، و «زمخت» نیستند. اما امروز آشپزخانه‌های روستیک تبدیل به رقیبی برای آشپزخانه‌های کلاسیک تمام‌سفید شده‌اند و شاید دلیل آن الوار، سنگ، آجر، وسایل باکیفیت، و شومینه باشد. دکوراسیون داخلی روستیک ویلای تام کروز را نیز می توانید مشاهده نمایید.

مطلب پیشنهادی : 20 مدل کابینت آشپزخانه کوچک،معجزه کمبود جا!

کابینت هیمان
اجرای کابینت آشپزخانه
کابینت هیمان

سبک کابینت آشپزخانه‌های مدرن

واژه «مدرن» تعاریف گسترده‌ای دارد، اما وقتی به طراحی مدرن آشپزخانه فکر می‌کنیم معمولا به یاد کابینت‌های یک‌تکه، وسایل براق و ساده، خطوط افقی قدرتمند، نبود تزئینات اضافه، و هم‌چنین زیبایی طبیعی مصالح براق می‌افتیم. البته می توانید به این مورا مدل های کابینت بدون دستگیره و مگنتی را هم اضافه کنید.

مطلب پیشنهادی : چرا کابینت های گلاس؟!

[[nid:304289]]

سبک کابینت آشپزخانه‌های سنتی ایرانی

آشپزخانه‌های سنتی با جزئیات‌شان هستند که تعریف می‌شوند که شامل آرک‌ها، گچ‌بری‌ها و پیش‌آمدگی‌های تزئینی، کابینت‌ها با پنل‌های برجسته، ترکیبی از سطوح آنتیک و پایه‌های تراشیده‌شده مبل‌مانند، و حتی یک لوستر هستند.
خواه این آشپزخانه‌ها تم انگلیسی کلاسیک داشته باشند و خواه تم دنیای کهن، هم‌چنان چیزهایی از سلیقه شخصی مالک خود را در خود دارند. همان گونه که به خوبی پنجره های ارسی و کاشی های ایرانی در آن ها نمایان است.

مطلب پیشنهادی : کابینت ام دی اف، چرا گزینه اول آشپزخانه ام است؟ 

استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی آ اس پ
استودیو پر

سبک کابینت آشپزخانه‌های معاصر

عناصر موجود در آشپزخانه‌های معاصر خیلی براق هستند؛ با این‌که آشپزخانه‌های مدرن معمولا دارای ساختاری مستحکم هستند، اما کابینت های معاصر در فرم بازیگوش‌تر هستند و از عناصر سبک‌های دیگر استفاده کرده و سبکی متناسب با زمانه خود را می‌سازند. 

استودیو پر
عکاسی روایت خانه ششم (آقای اویسی)
استودیو پر

استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی جلفا
استودیو پر

 

سبک کابینت آشپزخانه‌های کلبه‌ای

دنج، بی‌تکلف، و خوشایند؛ این‌ها صفت‌های آشپزخانه‌های کلبه‌ای هستند که ما را به زمان‌های دورتر می‌برند و حس سادگی و زندگی بی‌دغدغه را در ما برمی‌انگیزند. تخته‌های چوبی زواردار، رنگ‌های ملایم، وسایل باکیفیت، کف‌های چوبی، و طرح‌ها و پرده‌های رنگارنگ آشپزخانه شما را با راحتی و آسایش یک کلبه ترکیب می‌کنند.

مطلب پیشنهادی : با این 7 کابینت، آشپزخانه شیک داشته باشید!

آشپزخانه فرانسوی
سبک کابینت پاریسی

سبک کابینت آشپزخانه پاریسی

اگر عاشق نوشیدن یک کافه لاته در رو مونمارته (نام خیابانی در پاریس) هستید، چرا کمی سبک فرانسوی را وارد خانه خود نمی‌کنید؟ برای این کار نیاز به نورپردازی صمیمی، وسایل پخت‌وپز زیبا، کف‌های سرامیکی، و حفاظ‌های راه‌راه دارید.  

مطلب پیشنهادی : بهترین کابینت برای آشپزخانه شما کدام است؟

کابینت ویرا
اجرای کابینت چوبی جزیره دار آشپزخانه
کابینت ویرا

ایران کابینت
کابینت روکش چوب
ایران کابینت

سبک کابینت آشپزخانه‌های کلاسیک

کلاسیک چیست؟ تعداد پاسخ‌ها به این سوال به گستردگی تعداد آشپزان است.
کابینت‌های سفید یا کرم، جزئیات ساده معماری، و چند تم سیاه زمینه‌ای را فراهم می‌کنند تا مالکان با اضافه‌کردن طراحی‌های تلفیقی، سنتی، و یا معاصر به فضای آشپزخانه هویت و شخصیت بدهند.  

مطلب پیشنهادی : کابینت آشپزخانه ام دی اف یا هایگلاس؟

سبک کابینت مدیترانه ای
سبک کابینت مدیترانه ای

کابینت آشپزخانه‌ با سبک مدیترانه‌ای

هودهای عریض، کاشی‌های با دست نقاشی‌شده، کابینت‌های چوبی، سقف‌های الواردار، و ابزارهای پخت‌وپز توکار تنها برخی از ویژگی‌های آشپزخانه‌های مدیترانه‌ای هستند که آن‌ها را تبدیل به محبوب‌ترین سبک‌های آشپزخانه کرده است.

امیر صادقی
ویلای خانواده زندی در قلب مزرعه
امیر صادقی

سبک کابینت آشپزخانه تلفیقی

آیا بر ضد سبک‌های مختلف شورش کرده‌اید و از سبک‌های معمولی خسته شده‌اید؟ خانه شماست؛ هر چقدر دوست دارید می‌توانید از وسایل و طرح‌های مختلف استفاده کنید. اما برای این کار دلیل داشته باشید. از ایده‌هایی استفاده کنید که به آشپزخانه شما شخصیت بدهد. می‌توانید برای ایجاد حسی خوشایند و دل‌پذیر سبک‌های مدرن و روستیک را با هم ترکیب کنید. 

“برای سفارش انواع سبک کابینت می توانید با اهالی فن چیدانه در ارتباط باشید"

در مورد کاربرد سبک کابینت ها بیش تر بدانید :

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
avina در تاریخ 26 اسفند 1392
از نوع آشپزخانه تلفیقی و معاصر خیلی خوشم اومد.مرسی
rosha در تاریخ 31 اردیبهشت 1394
من از سبک سنتی خیلی خوشم اومد

ثبت دیدگاه