visibility 1039 today 1397/12/14

آموزش نظم به کودکان، خانه‌تکانی فرصت خوبیست!

 

کودکانتان را تشویق کنید تا اتاقشان را تمیز کنند و تمیز نگهدارند! با این مقاله همراه باشید. چیدانه به شما خواهد گفت: چطور تمیز کاری را به یک بازی مهیج و سرگرم کننده برای کودکان تبدیل کنید. حس مسئولیت پذیری را در آن ها بپرورانید.

خانه تکانی با کودکان

آموزش خانه داری به کودکان

بگویید از آن ها چه می خواهید!

با فرزندانتان گنگ و مبهم صحبت نکنید! شما فقط به آن ها می گویید: اتاقت را تمیز کن! یا اتاقت را مرتب نگهدار! اما او چطور باید این کارها را انجام دهد؟ کودکان نمی دانند برای داشتن یک اتاق تمیز و مرتب، به انجام چه کارهایی نیاز دارند. با توجه به سنشان کارها را مستقیم از آن ها بخواهید. برای مثال بگویید: اسباب بازی هایت را درون سبدش بریز.

مطلب پیشنهادی: تمیز و مرتب کردن اتاق خواب ؛ به استقبال نوروز

آموزش مسئولیت پذیری به کودکان

سن کودک مهم است!

متناسب با سنشان به آن ها مسئولیت محول کنید. توانایی های کودکان باهم متفاوت است. از کودکان انتظار بیش از حد نداشته باشید! به آن ها کارهایی را محول کنید که می توانند تا انتها انجام دهند. تمام کردن یک مسئولیت به آن ها عزت نفس می دهد. برعکس اگر کار را نیمه کاره رها کنند، بی خیال و بی مسئولیت بار می آیند.

مشارکت کودکان در تمیزکاری

حواستان به زمان باشد!مواظب باشید زمان زیادی را  صرف تمیز کاری اتاقش نکنید. کودکان خسته می شوند. می توانید به آن ها دستکش گردگیری بدهید و بخواهید جاهایی که قدش می رسد را گردگیری کند.

آموزش نظم به کودکان

تمیزکاری منزل با مشارکت کودکان

در تمیزکاری به آن ها کمک کنید!

به فرزندانتان در تمیز کردن اتاقشان کمک کنید. نگذارید احساس کنند با این کار نا آشنا تنها هستند. البته می توانید روی فرزند نوجوانتان بیش تر حساب باز کنید. اما زیر سن نوجوانی حتما در زمان تمیز کاری، حضورتان در اتاق مهم و ضروری است.

تربیت و آموزش کودکان برای انجام کارهای منزل

برای نوجوانان چک لیست درست کنید!

همان طور که گفتیم روی کمک نوجوان ها بیش تر حساب می کنیم. فقط کافیست برای آن ها یک چک لیست تهیه کنید. در چک لیست کارها را مرحله به مرحله برایشان بنویسبد. با این کار زمان تمام شدن هر وظیفه می توانند، جلویش تیک بزنند و از نظر روانی تشویق به ادامه دادن کارها شوند.

مطلب پیشنهادی: خانه تکانی در 7 روز: اتاق خواب تان را زیر و رو کنید!


تمیزکاری منزل با بچه ها

خانه داری با کمک بچه ها

تمیز کاری را به بازی تبدیل کنید!

شما به تمیز کاری به چشم یک فعالیت سرگرم کننده نگاه نمی کنید. این تفکر به راحتی می تواند به کودکانتان انتقال پیدا کند. شما با کمی تلاش و خلاقیت می توانید تمیز کاری را به یک بازی سرگرم کننده و هیجان انگیز تبدیل کنید. به طور مثال: بعد از تمام کردن هر کار، یک توپ داخل سبد بسکتبالشان بیاندازند یا برایشان آهنگ بگذارید و اجازه دهید با حرکات موزون به این طرف و آن طرف اتاق بروند.

مطلب پیشنهادی: مرتب کردن اتاق کودک، ترفندهای فوری فوتی!

نظم دهی به اتاق کودکان

آموزش نظم دهی به کودکان

از سبدها استفاده کنید!

سبد ها از ارزان ترین وسایل نظم دهنده هستند که می توانید تهیه کنید. کودکان گاهی نمی دانند باید وسایل مختلفشان را کجا بگذارند! با خرید این سبدها به آن ها اصول اولیه نظم را می آموزید. سبدها را در رنگ ها و اندازه های متفاوت  بخرید و هرکدام را به گروهی از وسایلشان اختصاص دهید. بیش تر از دو یا سه سبد نخرید! گیج می شوند.

آموزش خانه داری به فرزندان

آموزش فرزندان در امور خانه داری

رشوه ندهید!

جایزه دادن کم هزینه تر و آسان تر از رشوه دادن است! تمیز کردن اتاقشان یک وظیفه است که باید مسئولیتش را بپذیرند. رشوه ای در کار نیست. برای مثال: اگر به برنامه تلویزیونی خاصی علاقه دارند که سر ساعت مقرر شروع می شود. بگویید: اگر تمیز کاری را قبل از این برنامه تمام کنی، پف و فیل درست می کنم و باهم به تماشایش می نشینیم.

آموزش نظافت منزل به کودکان

آسان گیر باشید!

بچه ها قرار است با این کار مسئولیت پذیری را بیاموزند. قرار نیست آن ها تبدیل به خدمه های کار بلد کنید! آسان بگیرید! اگر در یک روز توانسته اند نیمی از کارهای چک لیست را انجام دهند، کار خیلی بزرگی انجام داده اند.

blog post

سرویس نوزاد نوجوان بادریس مدل کلبه B1025

blog post

دکوراسیون اتاق نوزاد

blog post

دکوراسیون اتاق خواب نوزاد

blog post

سرویس نوزاد نوجوان بادریس کد B1065

blog post

مبلمان فانتزی اتاق کودک آپادانا

blog post

فرش اتاق کودک

نزدیک عید به کمک نیاز دارید؟ اینجا کلیک کنید و از گزینه ثبت خدمات در چیدانه کمک بگیرید.

کیمیا مرادی
نویسنده: کیمیا مرادی

معمار، مشاور دکوراسیون و طراح داخلی عضو تیم تحریریه وبسایت چیدانه- نویسنده و ویراستار کارشناس و مشاور دکوراسیون مجله تخصصی منزل کارشناس معماری و کارشناس ارشد منظر از دانشکده هنر و معماری برای مشاوره دکوراسیون با شماره 09390424524 تماس بگیرید! استودیو طراحی داخلی میم خدمات مشاوره دکوراسیون شامل : چیدمان و دکوراسیون ارائه پیشنهاد برای ترکیب رنگهای ساختمان ارائه پیشنهاد برای چیدمان مبلمان و لوازم ایده پردازی مفهومی برآورد هزینه های ساخت و بازسازی میشود. برای مشاوره با شماره 09390424524تماس بگیرید. خدمات طراحی داخلی شامل: مشاوره دکوراسیون رایگان طراحی سه بعدی می شود. برای طراحی داخلی با شماره09390424524 تماس بگیرید.

more_horiz
مطالب پیشنهادی
خانه تکانی با برنامه ریزی درست ؛ از کجا شروع کنم؟

خانه تکانی با برنامه ریزی درست ؛ از کجا شروع کنم؟

پرورش خلاقیت کودکان با ایده‌های دکوراسیونی، خلاقیت‌شان را دست کم نگیریم!

پرورش خلاقیت کودکان با ایده‌های دکوراسیونی، خلاقیت‌شان را دست کم نگیریم!

گام به گام خانه‌تکانی پیش از شروع مدرسه!

گام به گام خانه‌تکانی پیش از شروع مدرسه!

کسب و کارها پیشنهادی
مبلینا certificate
مبلینا

مبلینا

مروالند certificate
مروالند

مروالند

صنایع چوبی افرا certificate
صنایع چوبی افرا

صنایع چوبی افرا

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent