Chidaneh.com placeholder image

مخفی کردن شوفاژ و رادیاتور با 11 ترفند دکوراسیونی!

به قلم: تحریریه چیدانه

ترفندهای دکوراسیون: تا به حال به گوشه و کنار دکوراسیون داخلی خود توجه کرده اید؟ در خانه ی همه ی ما عناصری الزامی اما با چهره ای نازیبا وجود دارد که گاهی حضورشان زیبایی سایر عناصر در دکوراسیون ما را نیز بر هم می زند، یکی از این عناصر کاربردی اما نازیبا شوفاژ و یا رادیاتورها هستند که به خوبی می توانیم با ترفندهای ساده چهره ی خاص و کاربرد متفاوتی به آن ها ببخشیم.

با چیدانه همراه باشید تا با هم این ترفندهای ساده را مرور کنیم:

اسکای اسکرپر
 • استفاده از شلف
 • پوشاندن شوفاژ و استفاده به عنوان میز
 • یکپارچه سازی دیوار و شوفاژ
 • ساخت نیمکت با پوشاندن شوفاژ
 • مخفی کردن رادیاتور در فرو رفتگی دیوار
 • پوشاندن شوفاژ و تبدیل آن به ویترین
 • استفاده از مصالح مختلف
 • ساخت پیشخوان برای گیاهان تابستانی
 • مخفی کردن شوفاژ و تبدیل آن به کنسول
 • استفاده از فنس های مشبک
 • رنگ کردن شوفاژها

استفاده از شلف برای مخفی کردن شوفاژ

یک شلف ساده اولین ایده است که می توانیم از پوشاندن شوفاژ ها داشته باشیم، کافی است با استفاده از الوارها قاب شفافی برای آن ها بسازیم، الوارها را رنگ بزنید و طاقچه ای برای پنجره ها بسازید، حالا شلف های شما آماده است! این ایده برای فضاهایی مانند اتاق کودک بهترین گزینه است.

مطالب بیشتر: خاص ترین دکوراسیون منزل، خانه‌ای آرام و راحت برای نابینایان و کم بینایان

ایده برای پوشاندن شوفاژ و استفاده به عنوان میز

ایده ی شلف را می توانید متناسب با دکوراسیون خود هماهنگ کنید، اگر شوفاژ و رادیاتور شما زیر پنجره قرار ندارد پس به خوبی می توانید با پوشاندن شوفاژ به عنوان یک میز در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید و لذت ببرید.

مطالب بیشتر: تزئین ستون وسط پذیرایی، شما می تونین کمکم کنین؟

یکپارچه سازی دیوار و شوفاژ “برای مخفی کردن رادیاتور"

گاهی می توانید با پوشاندن شوفاژ های خود دیوار فضای داخلی تان یکپارچه کنید، با این یک پارچه سازی به خوبی می تواند تغییراتی که برای دیوارهای خود در نظر گرفته اید روی آن اعمال کنید این تغییرات می تواند شامل مواردی مانند کاغذ دیواری و رنگ آمیزی دیوار ها شود.

مطالب بیشتر: روش های خشک کردن گل طبیعی، هر چیزی یه راهی داره!

ساخت یک نیمکت برای پوشاندن رادیاتور

ایده دیگر برای پوشاندن شوفاژ ساخت یک نیمکت روی رادیاتور است که برای فضاهای کوچک هم بسیار مناسب است، به خاطر داشته باشید که چنین نیمکتی نیاز به تهویه گرما و امکان دسترسی به سرویس دارد. و برای اطمینان از ایمنی در برابر آتش باید توسط یک متخصص ساخته شود.

مطالب بیشتر: مهارت های ساده دکوراسیونی، با این 10 تا حالتون بهتر میشه!

مخفی کردن رادیاتور در فرورفتگی دیوار

وقتی رادیاتور شما در فرورفتگی دیوار ایجاد شده است و در واقع دکوراسیون شما قناسی دارد، پس به سادگی می توانید با چند ترفند ساده از شر قناسی ساختمان و چهره ی زشت رادیاتور خود خلاص شوید، با ایجاد چند شلف و یک درب می توانید قناسی خود را پرکاربرد و زیبا کنید  کافی است کمی خلاق باشید.

مطالب بیشتر: چیدمان هال و پذیرایی ایرانی، راهکارهای معجزه گر! (قسمت 1)

پوشاندن شوفاژ و تبدیل آن به ویترین

اگر فضای نشیمن شما کوچک است اما دلتان یک ویترین می خواهد می توانید با پوشاندن شوفاژ و تبدیل آن به ویترین، یکی از آن ها را برای فضای نشیمن خودتان بسازید اگر در این کار مهارت ندارید به سادگی می توانید از یک نجار و یا متخصص کمک بگیرید و چهره ی نشیمن خود را متماییز کنید.

مطالب بیشتر: ستون مزاحم وسط آشپزخانه، چاره چیه؟!

استفاده از مصالح مختلف برای پوشاندن شوفاژ

چوب ها تنها راه حل پوشاندن شوفاژها و رادیاتور های شما نمی باشد به سادگی می توانید از مصالح متفاوت در این زمینه استفاده کنید، ورق های فولادی یکی از این مصالح منحصر به فرد برای مخفی کردن شوفاژ شما است، مطلب راه حلی ساده برای مخفی کردن چهره زشت رادیاتورها به شما در ساخت آن کمک می کند.

مطالب بیشتر: رنگ کردن مبلمان منزل، 10 نکته ای که تا به حال کسی به شما نگفته است!

ساخت پیشخوان برای گیاهان تابستانی با مخفی کردن رادیاتور

ساخت پیشخوانی برای گیاهان تابستانی ایده ی جالبی برای مخفی کردن رادیاتور در دکوراسیون بوده است، حالا که فصل سرما روبه تمام شدن است به خوبی می توانید از فضای شوفاژ خود برای این منظور استفاده کنید به روش های گفته شده قابی جذاب برای شوفاژ خود در نظر بگیرید و زیبایی فضای داخلی خود را دو چندان کنید.

مطالب بیشتر: رویه کوبی مبل، از آشنایی با خدمات تا ثبت سفارش

مخفی کردن شوفاژ و تبدیل آن به کنسول

دلتان کنسول نمی خواهد؟! دست به کار شوید جای خالی کنسول را در دکوراسیون تان پر کنید کافی است با مخفی کردن شوفاژ یک قاب بسازید و به سادگی با یک دست آینه و شمعدان یک کنسول بی نظیر برای دکوراسیون داخلی خود بسازید و لذت ببرید.

مطالب بیشتر: فرش گلبهی و کرم با چه رنگ مبلمانی ست می شود؟

استفاده از فنس های مشبک برای مخفی کردن شوفاژ

اگر می خواهید مخفی کردن شوفاژ مقرون به صرفه ای داشته باشید کافی است سری به انبارهای تان بزنید و از حفاظ ها و فنس های مشبک و سایر لوازم دور ریختنی خود برای ساخت یک قاب بی نظیر و مقرون به صرفه استفاده کنید، کافی است آن ها را نصب کنید و با یک رنگ زیبا رویش را بپوشانید.

مطالب بیشتر: دکوراسیون وینتیج با نقش جهان در خانه شما

ایده آخر پوشاندن شوفاژ “رنگ کردن"

یکی از ساده ترین ایده ها برای پوشاندن هر چیز برجسته تر کردن آن است! بله کافی است رنگ شوفاژ و یا رادیاتور خود را از حالت همیشگی خارج کنید، به سادگی می توانید با یک رنگ جذاب ظاهر خسته کننده ی رادیاتور خود را تغییر دهید و از آن به عنوان نقطه ی کانونی فضای داخلی خود استفاده کنید.

مطالب بیشتر:

اگر در فضایی با دکوراسیون خلاقانه کار و زندگی می کنید و یا فضایی این چنینی را می شناسید،که پر از نشانه های شخصی شماست، تورهای چیدانه مشتاق است از شما و محل کار و زندگی تان عکاسی کند و آن را به مخاطبان چیدانه نشان دهد. اگر علاقه دارید که عکس های خلاقانه بیشتری از خانه های ایرانی برای ایده گرفتن ببینید خانه یا محل کار خود را با ما به اشتراک بگذارید!

مطالب بیشتر:

 

واتس‌اپ تلگرام

دیدگاه کاربران
mana1979092 در تاریخ 07 اردیبهشت 1395
با سلام چرا نظر من را نمایش ندادید؟ چون ایرادی به مطلب گرفته بودم؟ خوب است کمی نقدپذیر باشیم. شاید بعد از نظر من کسی پیدا میشد و راه حل دیگری ارایه می داد. دم از دنیای مدرن زدن بدون یادگیری اصول مدرنیته اصلا خوب نیست.

ثبت دیدگاه