از متخصصین این دسته کمک بگیرید
ساختمان سازی
از متخصصین این دسته کمک بگیرید
ساختمان سازی
0 نظر | ثبت نظر
نظرات
وینه چوب بنرF
1399/12/2

بازسازی خانه با هزینه کم، هم اجاره نشین‌ها بخوانند هم خانه‌دارها

وقتی که قرار است یک زندگی نو را در خانه‌ای جدید شروع کنیم، زیبایی و تمیزی ظاهری خانه برایمان در الویت قرار می‌گیرد. در واقع هرچه لوازم دکوراسیون خانه را به زیباترین نوع ممکن انتخاب کنیم، در خانه‌ای که در و دیواری نابسامان دارد، نتیجه کار چنگی به دل نخواهد زد. بنابراین بازسازی خانه اجاره ای و غیر اجاره ای با هزینه کم برای شروع یک زندگی نو موضوع مهمی است. در این مطلب از چیدانه، برای شما که تصمیم دارید به خانه‌ای جدید نقل مکان کنید، توصیه‌های جالبی داریم. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.


ساناز بهبودی*
خانه 180 متری در شیراز

نکته‌هایی قبل از بازسازی خانه اجاره ای و غیر اجاره ای با هزینه کم

اولین نکته‌ای که در بازسازی خانه باید در نظر بگیرید، اجاره‌ای یا غیراجاره‌ای بودن خانه است که شرایط را تعیین می‌کند. پیش از شروع هر کاری به این نکات توجه کنید:

 • برای بازسازی خانه اجاره‌ای نیاز به رضایت مالک دارید؛
 • برای باسازی خانه اجاره‌ای باید تا حد ممکن هزینه‌ها را کاهش دهید؛
 • حتماً ایده‌های طراحی را با مالک درمیان بگذارید و بعد شروع به کار کنید؛
 • اگر خودتان مالک هستید، در اعمال تغییرات دست‌تان بازتر است

مطلب پیشنهادی: اشتباهات بازسازی خانه، این بار از زبان برادران اسکات!


سهیل زندآذر
خانه اقا و خانم اکبرزاده

بازسازی خانه با هزینه کم، از دیوار خانه شروع کنید

طراحی دیوار خانه یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین روش ها در بازسازی خانه است. شما چه در خانه خودتان باشید و چه در خانه اجاره ای، برای بازسازی دیوار خانه پیشنهادهای بسیاری خواهید داشت. به عنوان مثال:

اجرایی کردن هر کدام از این ایده‌ها مشکلات و مزایای خودش را دارد و هزینه‌های آن‌ها متغیر است. برای انتخاب هر کدام باید به شرایط خانه، هزینه، نوع اجاره‌ای یا غیراجاره‌ای ملک توجه کنید.


معین صالحی
خانه زیبای نیکی اکرمی

بازسازی دیوار خانه اجاره ای: 

چون در این مطلب ملاک اولیه ما هزینه کم است، بنابراین برای خانه های اجراه ای به شما استفاده از رنگ و کاغذ دیواری را پیشنهاد می‌کنیم.


محسن رشیدی
منزل خانم سلیمانی

بازسازی دیوار خانه غیراجاره ای:

اگر خانه غیراجاره‌ای است و تا مدت‌ها قصد سکونت در این خانه را دارید، می‌توانید کمی بیش تر هزینه کنید و از ایده‌های دیگری همچون انواع دیوارپوش‌ها یا سنگ‌های دکوراتیو استفاده کنید.
 

مطلب پیشنهادی : رنگ آمیزی دیوار، با رعایت 5 نکته حرفی برای گفتن باقی نگذارید!


عرفان شریف نژاد: عکاس
عرفان شریف نژاد: عکاس
عرفان شریف نژاد: عکاس
مبلمان غذاخوری چوبی

بازسازی کم هزینه، بعد از دیوار نوبت سقف است

برای بازسازی خانه اجاره ای و غیر اجاره ای با هزینه کم، سقف خانه قسمت مهمی است و می‌شود با یک رنگ ساده و پرداخت هزینه کم، حسابی خانه را نو نشان داد. در ادامه چند راهکار برای بازسازی سقف خانه به شما پیشنهاد می‌دهیم.

 • نقاشی،
 • گچ‌بری،
 • آینه‌کاری،
 • کناف و سقف کاذب،
 • لامپ‌های هالوژن،
 • استفاده از نور مخفی و... .

مطلب پیشنهادی : رنگ آمیزی سقف، وقتشه مثل این 40 تا سفید رو کنار بذاریم!


استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی یوسف آباد

بازسازی سقف خانه اجاره ای:

وقتی نوبت به سقف می‌رسد، می‌توانید با صرف هزینه بسیار کم تری نسبت به سایر قسمت‌های خانه، یک تغییر مطلوب در خانه ایجاد کنید. مثلاً می‌توانید یک قوطی رنگ متضاد با رنگ دیوارهای خانه که با دکوراسیون مدنظر شما همخوانی دارد، تهیه کنید و با استفاده از رنگ متفاوت، به سقف جلای بیشتری دهید. مثلاً اگر تصمیم دارید، از رنگ‌های روشن در دکوراسوین خانه استفاده کنید، خانه‌ای که دیوارهای آن سفیدرنگ است، می‌تواند سقفی به رنگ آبی ملایم یا صورتی بسیار کمرنگ داشته باشد. گچ‌بری‌هایی با نقوش ساده نیز تقرباً هزینه مناسبی دارد، اما استفاده از آن در سبک چیدمان مدرن، تا حدودی منسوخ شده است.


معین صالحی
خانه دل نشین خانم یارندپور

بازسازی سقف خانه غیر اجاره ای:

برای شما که مالک هستید، شرایط کمی فرق می‌کند. اگر تمایل داشته باشید، با صرف هزینه بیشتر می‌توانید به سراغ دیگر ایده‌ها نیز بروید و از زیبایی خانه خود لذت ببرید. فراموش نکنید که سایر ایده‌ها پر هزینه‌تر هستند. فرد مستأجر اگر تمایل به اجرای این تغییرات پر هزینه دارد، حتماً باید دو موضوع را در نظر بگیرد: یکی ارزش صرف هزینه نسبت به مدت زمان سکونت و دومی رضایت مالک برای این تغییرات اساسی!


معین صالحی
خانه زیبای نیکی اکرمی

مطلب پیشنهادی: نقاشی مدرن ساختمان، از نقاشی سقف تا دیوارهای خانه


سهیل زندآذر
خانه اقا و خانم اکبرزاده

کفپوش‌ها، سومین گزینه در بازسازی خانه اجاره ای و غیر اجاره ای با هزینه کم

در این مرحله از بازسازی خانه اجاره ای و غیر اجاره ای با هزینه کم، به کف خانه می‎‌‌رسیم. کفپوش‌ها می‌توانند با کمک مصالح ساختمان‌سازی آماده شوند یا به سراغ انواع موکت برویم.

 1. پارکت چوبی،
 2. پارکت لمینت،
 3. سرامیک،
 4. انواع موکت.

مطلب پیشنهادی: کفپوش ارزان، چگونه از کاشی های زشت کف خلاص شویم؟


عرفان شریف نژاد: عکاس
عرفان شریف نژاد: عکاس
عرفان شریف نژاد: عکاس
عکاسی از خانه خیابان بهار

بازسازی کفپوش خانه اجاره ای:

اگر هزینه کم برایتان در الویت است و قصد بازسازی خانه‌ای اجاره‌ای را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر کف ساختمان با موزائیک پوشانده شده، از انواع موکت متناسب رنگ با دکوراسیون منزلتان، به‌عنوان کفپوش خانه استفاده بکنید.


معین صالحی
خانه رنگی هنگامه پوستچیان

بازسازی کفپوش خانه غیر اجاره ای:

مزیت موکت به دیگر کفپوش‌ها علاوه بر هزینه کم، سرعت بالای آن در آماده‌سازی است و این در حالی است که سایر کفپوش‌های خانه مثل سرامیک، پارکت و... زمان‌بر هستند و هزینه بیشتری باید برای آن بپردازید. بنابراین سایر کفپوش‌های پرهزینه را به شما که مالک هستید و قصد سکونت طولانی مدت دارید، پیشنهاد می‌کنیم.


معین صالحی
معین صالحی
معین صالحی
خانه شقایق

مطلب پیشنهادی : انواع کفپوش ساختمان، این سه تا از همه رایج ترند!!


استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی باغ فیض

برای بازسازی کم هزینه آشپزخانه چه کنیم؟

آشپزخانه یا همان قلب خانه، با توجه به متراژ کم خانه‌های امروزی، یکی از قسمت‌هایی است که معمولاً از هر گوشه خانه می‌توان آن را دید. به همین دلیل زیبایی آن، منجر به زیبایی کل فضای خانه می‌شود. معمولاً بازسازی آشپزخانه زمان‌بر است و هزینه‌های بیشتری را شامل می‌شود. بنابراین برای بازسازی خانه اجاره ای یا غیر اجاره ای با هزینه کم، بهتر است تنها چند مورد مهم آن را مدنظر قرار دهید و از موارد اضافی صرف نظر کنید. فراموش نکنید که در آشپزخانه قبل از اهمیت به زیبایی، الویت بازسازی با مواردی است که نیاز به تعمیرات دارند؛ مثل تعویض لوله‌های پوسیده! برای بازسازی آشپزخانه می‌توانید کارهای زیر را در برنامه‌ریزی خود قرار دهید.

مطلب پیشنهادی: بازسازی آشپزخانه، همینقدر مقرون به صرفه و ساده!


عرفان شریف نژاد: عکاس
عرفان شریف نژاد: عکاس
عرفان شریف نژاد: عکاس
عکاسی از خانه خیابان بهار

 1. تعویض کاشی‌ها،
 2. استفاده از برچسب‌های زیباسازی کاشی،
 3. بازسازی کف،
 4. تخریب دیوارهای اضافی و آرک‌های قدیمی،
 5. نقاشی سقف،
 6. استفاده از سقف‌های کاذب،
 7. استفاده از هالوژن و ریسه‌های نور مخفی در سفق کاذب،
 8. تعویض کابینت‌ها،
 9. تعویض سینک ظرفشویی و شیرآلات،
 10. تعویض لوله‌های پوسیده و... .


محمدحسن جمالی
عکاسی تور خانه گردی

بازسازی آشپزخانه در خانه اجاره ای:

اگر قصد بازسازی خانه با هزینه کم را دارید، در هنگام بازسازی آشپزخانه، اول از همه به سلامت بخش تأسیساتی آن توجه کنید. سپس سراغ زیبایی آن بروید. سقف آشپزخانه و کابینت‌ها، در هر گوشه خانه قابل دیدن هستند. پس بهتر است که هزینه محدودتان را صرف این قسمت‌ها بکنید. البته تعویض کابینت هزینه زیادی دارد و به همین دلیل می‌توانید تنها درهای آن را عوض کنید. سقف را می‌توانید با هزینه کمی رنگ کنید یا با کمک هزینه بیشتر از سقف‌های کاذب استفاده کنید. اگر کاشی‌های آشپزخانه را دوست ندارید، به جای تعویض آن‌ها می‌توانید یک یا دو ردیف از کاشی‌ها را با کمک برچسب‌های مخصوص بپوشاید و ظاهر زیبایی به فضای آشپزخانه بدهید. این برچسب‌ها نیاز به هزینه چندانی ندارد.


معین صالحی
خانه بازسازی شده خانم دلیران

بازسازی آشپزخانه در خانه غیر اجاره ای:

برای شخص مالک پیشنهاد می‌کنیم که بعد از رفع مشکلات تأسیساتی، به سراغ تغییرات اساسی‌تر مثل تعویض کابینت‌ها برود و با در صورت فضای کافی، با قرار دادن یک کانتر جزیره، آشپزخانه‌ای زیبا و به‌روز طراحی کند. البته بدون شک تغییر کابینت، پر هزینه خواهد بود.


معین صالحی
معین صالحی
معین صالحی
خانه شقایق

مطلب پیشنهادی : قبل و بعد بازسازی 10 آشپزخانه قدیمی!


امیر صادقی
عکاسی خانه ی خاص پردیس

بازسازی کم هزینه، اتاق خواب را چگونه تغییر دهیم؟

برای بازسازی اتاق خواب در خانه اجاره ای و غیر اجاره ای با هزینه کم، باید به نوع دکوراسیون و سبک و رنگ سرویس خواب توجه کنیم. از آن جایی که اتاق خواب در معرض دید نیست، تنها باید به موارد ضروری توجه کنیم تا نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافی نباشد.


سهیل زندآذر
خانه اقا و خانم اکبرزاده

حدف کمد دیواری قدیمی در اتاق خواب

 مهم‌ترین دلیل بازسازی اتاق خواب می‌تواند کوچک بودن آن نسبت به اندازه تخت خواب باشد. در این نوع موارد باید سراغ کمد دیواری‌های قدیمی برویم با حذف آن‌ها فضای اتاق را بزرگ‌تر کنیم. البته با حذف آن، با مشکل نبود کمد روبه‌رو خواهید شد که باید با نصب یک کمد دیواری جمع‌وجور چوبی آن را جبران کنید.

مطلب پیشنهادی:7 راه حل آسان برای تغییر رنگ اتاق خواب


کمجا چوب
سرویس خواب تاشو اتاق خواب

کمد دیواری ام دی اف

در بعضی از موارد نیز فضای اتاق بزرگ و مناسب است، اما د دیواری ندارد یا نیاز به یک کمد دیواری کوچک‌تر دارد. در این مواقع باید سراغ سبک جدید کمدهای دیواری ام دی اف برویم و متناسب با نیاز خود و متراژ اتاق خواب، گنجایش آن را تعیین کنیم.

مطلب پیشنهادی: کمد دیواری ریلی مدرن، 60 مدل برای آپارتمان های ریزه میزه!

 


الهه آزاد
الهه آزاد

سقف، دیوار و کفپوش اتاق خواب

برای بازسازی سقف و دیوار اتاق خواب با هزینه کم، بهتر است که سراغ نقاشی برویم و برای زیبایی بیشتر یکی از دیوارها را با کاغذ دیواری متناسب با رنگ دیگر دیوارها بپوشانیم. بهترین و ارزانترین کفپوش اتاق خواب نیز، استفاده از انواع موکت است.


معین صالحی
معین صالحی
معین صالحی
خانه شقایق

بازسازی اتاق خواب خانه اجاره ای:

برای خانه اجاره ای بهتر است سراغ تغییرات جزئی و کم‌هزینه مثل نقاشی دیوار و سقف برویم و اگر کف اتاق سرامیک یا پارکت نیست، از موکت استفاده کنیم.


معین صالحی
خانه دل نشین خانم یارندپور

بازسازی اتاق خواب خانه غیر اجاره ای:

اگر مالک هستید، دست‌تان باز است و می‌توانید سراغ تغییرات اساسی مثل حذف یا اضافه کردن کمد دیواری بروید. همچنین برای تغییر سقف و کفپوش نیز می‌توانید از ایده‌هایی بیشتری که در قسمت بازسازی سقف و کفپوش پیشنهاد کردیم، استفاده کنید. البته فراموش نکنید که این ایده‌ها زمان‌بر هستند و نیاز به هزینه بیشتری دارند.

 

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

در بازسازی خانه اجاره ای و غیر اجاره ای با هزینه کم، باید وقتی به سراغ حمام و سرویس بهداشتی برویم که با مشکل تأسیساتی روبه‌رو هستیم. در واقع با توجه به بودجه کم برای بازسازی، باید زیبایی را در الویت دوم قرار دهیم. از جمله بازسازی‌های که می‌توانیم در حمام و سرویس بهداشتی انجام دهیم، به شرح زیر است.

 1. عایق‌بندی دیوار و کف،
 2. تعمیر یا تعویض لوله‌ها،
 3. تعویض شیرآلات،
 4. تهیه هواکش و تهویه مناسب،
 5. تعویض کاشی،
 6. تعویض یا جابه‌جایی سنگ بهداشتی توالت،
 7. تعویض یا جابه‌جایی وان‌‍‌های قدیمی،
 8. استفاده از وان جدید یا کابین‌های شیشه‌ای دوش و... .

مطلب پیشنهادی: بازسازی سرویس بهداشتی، 11 گام تا دکوراسیون تمام عیار 

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی در خانه اجاره ای:

در بازسازی حمام و سریس بهداشتی الویت با مشکلات تأسیساتی است و باید در مرحله اول شرایط عایق‌بندی، لوله‌ها، شیرآلات و تهویه را بررسی کنیم و هر کدام که شرایط مطلوبی نداشت را در الویت قرار دهیم.


لوازم بهداشتی و ساختمانی زمانی
لوازم بهداشتی و ساختمانی زمانی

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی در خانه غیر اجاره ای:

بعد از رفع مشکلات تأسیساتی، باقی موارد گفته شده، هزینه‌‌های زیادی را شامل می‌شود که با هدف ما یعنی بازسازی خانه با هزینه کم سازگار نیست. اما در صورتی که مالک هستید، به دلیل سکونت طولانی مدت، صرف هزینه بیشتر برای بازسازی ارزش خواهد داشت. پس می‌توانید سراغ ایده‌های دیگری که به آن‌ها اشاره کردیم بروید تا بازسازی زیباتری داشته باشید.

 

در ادامه می توانید نمونه بازسازی کم هزینه خانه های ایرانی را مطالعه نمایید: 

در این مطلب از کمپین زندگی نو هدف ما معرفی بیشتر ایده‌های بازسازی و انتخاب کم هزینه‌ها در بین آن‌ها بود. اگر تصمیم به بازسازی خانه اجاره و غیر اجاره ای با هزینه کم را دارید، می‌توانید با کارشناسان و اهالی فن چیدانه از طریق صفحه ثبت درخواست در ارتباط باشید. اگر در شروع یک زندگی نو هستید، چیدانه ایده‌های جذاب و کارآمدی را برای دکوراسیون منزل تازه عروس دارد. پس با مطالب ما همراه باشید.

مطالب زیر می توانند راهنمای کامل تری برای شما باشند:

عضو تیم تحریریه چیدانه
کسب پیشنهادی

مطالب پیشنهادی
از متخصصین این دسته کمک بگیرید
ساختمان سازی
از متخصصین این دسته کمک بگیرید
ساختمان سازی
1399/12/2

بازسازی خانه با هزینه کم، هم اجاره نشین‌ها بخوانند هم خانه‌دارها

وقتی که قرار است یک زندگی نو را در خانه‌ای جدید شروع کنیم، زیبایی و تمیزی ظاهری خانه برایمان در الویت قرار می‌گیرد. در واقع هرچه لوازم دکوراسیون خانه را به زیباترین نوع ممکن انتخاب کنیم، در خانه‌ای که در و دیواری نابسامان دارد، نتیجه کار چنگی به دل نخواهد زد. بنابراین بازسازی خانه اجاره ای و غیر اجاره ای با هزینه کم برای شروع یک زندگی نو موضوع مهمی است. در این مطلب از چیدانه، برای شما که تصمیم دارید به خانه‌ای جدید نقل مکان کنید، توصیه‌های جالبی داریم. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.


ساناز بهبودی*
خانه 180 متری در شیراز

نکته‌هایی قبل از بازسازی خانه اجاره ای و غیر اجاره ای با هزینه کم

اولین نکته‌ای که در بازسازی خانه باید در نظر بگیرید، اجاره‌ای یا غیراجاره‌ای بودن خانه است که شرایط را تعیین می‌کند. پیش از شروع هر کاری به این نکات توجه کنید:

 • برای بازسازی خانه اجاره‌ای نیاز به رضایت مالک دارید؛
 • برای باسازی خانه اجاره‌ای باید تا حد ممکن هزینه‌ها را کاهش دهید؛
 • حتماً ایده‌های طراحی را با مالک درمیان بگذارید و بعد شروع به کار کنید؛
 • اگر خودتان مالک هستید، در اعمال تغییرات دست‌تان بازتر است

مطلب پیشنهادی: اشتباهات بازسازی خانه، این بار از زبان برادران اسکات!


سهیل زندآذر
خانه اقا و خانم اکبرزاده

بازسازی خانه با هزینه کم، از دیوار خانه شروع کنید

طراحی دیوار خانه یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین روش ها در بازسازی خانه است. شما چه در خانه خودتان باشید و چه در خانه اجاره ای، برای بازسازی دیوار خانه پیشنهادهای بسیاری خواهید داشت. به عنوان مثال:

اجرایی کردن هر کدام از این ایده‌ها مشکلات و مزایای خودش را دارد و هزینه‌های آن‌ها متغیر است. برای انتخاب هر کدام باید به شرایط خانه، هزینه، نوع اجاره‌ای یا غیراجاره‌ای ملک توجه کنید.


معین صالحی
خانه زیبای نیکی اکرمی

بازسازی دیوار خانه اجاره ای: 

چون در این مطلب ملاک اولیه ما هزینه کم است، بنابراین برای خانه های اجراه ای به شما استفاده از رنگ و کاغذ دیواری را پیشنهاد می‌کنیم.


محسن رشیدی
منزل خانم سلیمانی

بازسازی دیوار خانه غیراجاره ای:

اگر خانه غیراجاره‌ای است و تا مدت‌ها قصد سکونت در این خانه را دارید، می‌توانید کمی بیش تر هزینه کنید و از ایده‌های دیگری همچون انواع دیوارپوش‌ها یا سنگ‌های دکوراتیو استفاده کنید.
 

مطلب پیشنهادی : رنگ آمیزی دیوار، با رعایت 5 نکته حرفی برای گفتن باقی نگذارید!


عرفان شریف نژاد: عکاس
عرفان شریف نژاد: عکاس
عرفان شریف نژاد: عکاس
مبلمان غذاخوری چوبی

بازسازی کم هزینه، بعد از دیوار نوبت سقف است

برای بازسازی خانه اجاره ای و غیر اجاره ای با هزینه کم، سقف خانه قسمت مهمی است و می‌شود با یک رنگ ساده و پرداخت هزینه کم، حسابی خانه را نو نشان داد. در ادامه چند راهکار برای بازسازی سقف خانه به شما پیشنهاد می‌دهیم.

 • نقاشی،
 • گچ‌بری،
 • آینه‌کاری،
 • کناف و سقف کاذب،
 • لامپ‌های هالوژن،
 • استفاده از نور مخفی و... .

مطلب پیشنهادی : رنگ آمیزی سقف، وقتشه مثل این 40 تا سفید رو کنار بذاریم!


استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی یوسف آباد

بازسازی سقف خانه اجاره ای:

وقتی نوبت به سقف می‌رسد، می‌توانید با صرف هزینه بسیار کم تری نسبت به سایر قسمت‌های خانه، یک تغییر مطلوب در خانه ایجاد کنید. مثلاً می‌توانید یک قوطی رنگ متضاد با رنگ دیوارهای خانه که با دکوراسیون مدنظر شما همخوانی دارد، تهیه کنید و با استفاده از رنگ متفاوت، به سقف جلای بیشتری دهید. مثلاً اگر تصمیم دارید، از رنگ‌های روشن در دکوراسوین خانه استفاده کنید، خانه‌ای که دیوارهای آن سفیدرنگ است، می‌تواند سقفی به رنگ آبی ملایم یا صورتی بسیار کمرنگ داشته باشد. گچ‌بری‌هایی با نقوش ساده نیز تقرباً هزینه مناسبی دارد، اما استفاده از آن در سبک چیدمان مدرن، تا حدودی منسوخ شده است.


معین صالحی
خانه دل نشین خانم یارندپور

بازسازی سقف خانه غیر اجاره ای:

برای شما که مالک هستید، شرایط کمی فرق می‌کند. اگر تمایل داشته باشید، با صرف هزینه بیشتر می‌توانید به سراغ دیگر ایده‌ها نیز بروید و از زیبایی خانه خود لذت ببرید. فراموش نکنید که سایر ایده‌ها پر هزینه‌تر هستند. فرد مستأجر اگر تمایل به اجرای این تغییرات پر هزینه دارد، حتماً باید دو موضوع را در نظر بگیرد: یکی ارزش صرف هزینه نسبت به مدت زمان سکونت و دومی رضایت مالک برای این تغییرات اساسی!


معین صالحی
خانه زیبای نیکی اکرمی

مطلب پیشنهادی: نقاشی مدرن ساختمان، از نقاشی سقف تا دیوارهای خانه


سهیل زندآذر
خانه اقا و خانم اکبرزاده

کفپوش‌ها، سومین گزینه در بازسازی خانه اجاره ای و غیر اجاره ای با هزینه کم

در این مرحله از بازسازی خانه اجاره ای و غیر اجاره ای با هزینه کم، به کف خانه می‎‌‌رسیم. کفپوش‌ها می‌توانند با کمک مصالح ساختمان‌سازی آماده شوند یا به سراغ انواع موکت برویم.

 1. پارکت چوبی،
 2. پارکت لمینت،
 3. سرامیک،
 4. انواع موکت.

مطلب پیشنهادی: کفپوش ارزان، چگونه از کاشی های زشت کف خلاص شویم؟


عرفان شریف نژاد: عکاس
عرفان شریف نژاد: عکاس
عرفان شریف نژاد: عکاس
عکاسی از خانه خیابان بهار

بازسازی کفپوش خانه اجاره ای:

اگر هزینه کم برایتان در الویت است و قصد بازسازی خانه‌ای اجاره‌ای را دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر کف ساختمان با موزائیک پوشانده شده، از انواع موکت متناسب رنگ با دکوراسیون منزلتان، به‌عنوان کفپوش خانه استفاده بکنید.


معین صالحی
خانه رنگی هنگامه پوستچیان

بازسازی کفپوش خانه غیر اجاره ای:

مزیت موکت به دیگر کفپوش‌ها علاوه بر هزینه کم، سرعت بالای آن در آماده‌سازی است و این در حالی است که سایر کفپوش‌های خانه مثل سرامیک، پارکت و... زمان‌بر هستند و هزینه بیشتری باید برای آن بپردازید. بنابراین سایر کفپوش‌های پرهزینه را به شما که مالک هستید و قصد سکونت طولانی مدت دارید، پیشنهاد می‌کنیم.


معین صالحی
معین صالحی
معین صالحی
خانه شقایق

مطلب پیشنهادی : انواع کفپوش ساختمان، این سه تا از همه رایج ترند!!


استودیو پر
عکاسی منزل مسکونی باغ فیض

برای بازسازی کم هزینه آشپزخانه چه کنیم؟

آشپزخانه یا همان قلب خانه، با توجه به متراژ کم خانه‌های امروزی، یکی از قسمت‌هایی است که معمولاً از هر گوشه خانه می‌توان آن را دید. به همین دلیل زیبایی آن، منجر به زیبایی کل فضای خانه می‌شود. معمولاً بازسازی آشپزخانه زمان‌بر است و هزینه‌های بیشتری را شامل می‌شود. بنابراین برای بازسازی خانه اجاره ای یا غیر اجاره ای با هزینه کم، بهتر است تنها چند مورد مهم آن را مدنظر قرار دهید و از موارد اضافی صرف نظر کنید. فراموش نکنید که در آشپزخانه قبل از اهمیت به زیبایی، الویت بازسازی با مواردی است که نیاز به تعمیرات دارند؛ مثل تعویض لوله‌های پوسیده! برای بازسازی آشپزخانه می‌توانید کارهای زیر را در برنامه‌ریزی خود قرار دهید.

مطلب پیشنهادی: بازسازی آشپزخانه، همینقدر مقرون به صرفه و ساده!


عرفان شریف نژاد: عکاس
عرفان شریف نژاد: عکاس
عرفان شریف نژاد: عکاس
عکاسی از خانه خیابان بهار

 1. تعویض کاشی‌ها،
 2. استفاده از برچسب‌های زیباسازی کاشی،
 3. بازسازی کف،
 4. تخریب دیوارهای اضافی و آرک‌های قدیمی،
 5. نقاشی سقف،
 6. استفاده از سقف‌های کاذب،
 7. استفاده از هالوژن و ریسه‌های نور مخفی در سفق کاذب،
 8. تعویض کابینت‌ها،
 9. تعویض سینک ظرفشویی و شیرآلات،
 10. تعویض لوله‌های پوسیده و... .


محمدحسن جمالی
عکاسی تور خانه گردی

بازسازی آشپزخانه در خانه اجاره ای:

اگر قصد بازسازی خانه با هزینه کم را دارید، در هنگام بازسازی آشپزخانه، اول از همه به سلامت بخش تأسیساتی آن توجه کنید. سپس سراغ زیبایی آن بروید. سقف آشپزخانه و کابینت‌ها، در هر گوشه خانه قابل دیدن هستند. پس بهتر است که هزینه محدودتان را صرف این قسمت‌ها بکنید. البته تعویض کابینت هزینه زیادی دارد و به همین دلیل می‌توانید تنها درهای آن را عوض کنید. سقف را می‌توانید با هزینه کمی رنگ کنید یا با کمک هزینه بیشتر از سقف‌های کاذب استفاده کنید. اگر کاشی‌های آشپزخانه را دوست ندارید، به جای تعویض آن‌ها می‌توانید یک یا دو ردیف از کاشی‌ها را با کمک برچسب‌های مخصوص بپوشاید و ظاهر زیبایی به فضای آشپزخانه بدهید. این برچسب‌ها نیاز به هزینه چندانی ندارد.


معین صالحی
خانه بازسازی شده خانم دلیران

بازسازی آشپزخانه در خانه غیر اجاره ای:

برای شخص مالک پیشنهاد می‌کنیم که بعد از رفع مشکلات تأسیساتی، به سراغ تغییرات اساسی‌تر مثل تعویض کابینت‌ها برود و با در صورت فضای کافی، با قرار دادن یک کانتر جزیره، آشپزخانه‌ای زیبا و به‌روز طراحی کند. البته بدون شک تغییر کابینت، پر هزینه خواهد بود.


معین صالحی
معین صالحی
معین صالحی
خانه شقایق

مطلب پیشنهادی : قبل و بعد بازسازی 10 آشپزخانه قدیمی!


امیر صادقی
عکاسی خانه ی خاص پردیس

بازسازی کم هزینه، اتاق خواب را چگونه تغییر دهیم؟

برای بازسازی اتاق خواب در خانه اجاره ای و غیر اجاره ای با هزینه کم، باید به نوع دکوراسیون و سبک و رنگ سرویس خواب توجه کنیم. از آن جایی که اتاق خواب در معرض دید نیست، تنها باید به موارد ضروری توجه کنیم تا نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافی نباشد.


سهیل زندآذر
خانه اقا و خانم اکبرزاده

حدف کمد دیواری قدیمی در اتاق خواب

 مهم‌ترین دلیل بازسازی اتاق خواب می‌تواند کوچک بودن آن نسبت به اندازه تخت خواب باشد. در این نوع موارد باید سراغ کمد دیواری‌های قدیمی برویم با حذف آن‌ها فضای اتاق را بزرگ‌تر کنیم. البته با حذف آن، با مشکل نبود کمد روبه‌رو خواهید شد که باید با نصب یک کمد دیواری جمع‌وجور چوبی آن را جبران کنید.

مطلب پیشنهادی:7 راه حل آسان برای تغییر رنگ اتاق خواب


کمجا چوب
سرویس خواب تاشو اتاق خواب

کمد دیواری ام دی اف

در بعضی از موارد نیز فضای اتاق بزرگ و مناسب است، اما د دیواری ندارد یا نیاز به یک کمد دیواری کوچک‌تر دارد. در این مواقع باید سراغ سبک جدید کمدهای دیواری ام دی اف برویم و متناسب با نیاز خود و متراژ اتاق خواب، گنجایش آن را تعیین کنیم.

مطلب پیشنهادی: کمد دیواری ریلی مدرن، 60 مدل برای آپارتمان های ریزه میزه!

 


الهه آزاد
الهه آزاد

سقف، دیوار و کفپوش اتاق خواب

برای بازسازی سقف و دیوار اتاق خواب با هزینه کم، بهتر است که سراغ نقاشی برویم و برای زیبایی بیشتر یکی از دیوارها را با کاغذ دیواری متناسب با رنگ دیگر دیوارها بپوشانیم. بهترین و ارزانترین کفپوش اتاق خواب نیز، استفاده از انواع موکت است.


معین صالحی
معین صالحی
معین صالحی
خانه شقایق

بازسازی اتاق خواب خانه اجاره ای:

برای خانه اجاره ای بهتر است سراغ تغییرات جزئی و کم‌هزینه مثل نقاشی دیوار و سقف برویم و اگر کف اتاق سرامیک یا پارکت نیست، از موکت استفاده کنیم.


معین صالحی
خانه دل نشین خانم یارندپور

بازسازی اتاق خواب خانه غیر اجاره ای:

اگر مالک هستید، دست‌تان باز است و می‌توانید سراغ تغییرات اساسی مثل حذف یا اضافه کردن کمد دیواری بروید. همچنین برای تغییر سقف و کفپوش نیز می‌توانید از ایده‌هایی بیشتری که در قسمت بازسازی سقف و کفپوش پیشنهاد کردیم، استفاده کنید. البته فراموش نکنید که این ایده‌ها زمان‌بر هستند و نیاز به هزینه بیشتری دارند.

 

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

در بازسازی خانه اجاره ای و غیر اجاره ای با هزینه کم، باید وقتی به سراغ حمام و سرویس بهداشتی برویم که با مشکل تأسیساتی روبه‌رو هستیم. در واقع با توجه به بودجه کم برای بازسازی، باید زیبایی را در الویت دوم قرار دهیم. از جمله بازسازی‌های که می‌توانیم در حمام و سرویس بهداشتی انجام دهیم، به شرح زیر است.

 1. عایق‌بندی دیوار و کف،
 2. تعمیر یا تعویض لوله‌ها،
 3. تعویض شیرآلات،
 4. تهیه هواکش و تهویه مناسب،
 5. تعویض کاشی،
 6. تعویض یا جابه‌جایی سنگ بهداشتی توالت،
 7. تعویض یا جابه‌جایی وان‌‍‌های قدیمی،
 8. استفاده از وان جدید یا کابین‌های شیشه‌ای دوش و... .

مطلب پیشنهادی: بازسازی سرویس بهداشتی، 11 گام تا دکوراسیون تمام عیار 

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی در خانه اجاره ای:

در بازسازی حمام و سریس بهداشتی الویت با مشکلات تأسیساتی است و باید در مرحله اول شرایط عایق‌بندی، لوله‌ها، شیرآلات و تهویه را بررسی کنیم و هر کدام که شرایط مطلوبی نداشت را در الویت قرار دهیم.


لوازم بهداشتی و ساختمانی زمانی
لوازم بهداشتی و ساختمانی زمانی

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی در خانه غیر اجاره ای:

بعد از رفع مشکلات تأسیساتی، باقی موارد گفته شده، هزینه‌‌های زیادی را شامل می‌شود که با هدف ما یعنی بازسازی خانه با هزینه کم سازگار نیست. اما در صورتی که مالک هستید، به دلیل سکونت طولانی مدت، صرف هزینه بیشتر برای بازسازی ارزش خواهد داشت. پس می‌توانید سراغ ایده‌های دیگری که به آن‌ها اشاره کردیم بروید تا بازسازی زیباتری داشته باشید.

 

در ادامه می توانید نمونه بازسازی کم هزینه خانه های ایرانی را مطالعه نمایید: 

در این مطلب از کمپین زندگی نو هدف ما معرفی بیشتر ایده‌های بازسازی و انتخاب کم هزینه‌ها در بین آن‌ها بود. اگر تصمیم به بازسازی خانه اجاره و غیر اجاره ای با هزینه کم را دارید، می‌توانید با کارشناسان و اهالی فن چیدانه از طریق صفحه ثبت درخواست در ارتباط باشید. اگر در شروع یک زندگی نو هستید، چیدانه ایده‌های جذاب و کارآمدی را برای دکوراسیون منزل تازه عروس دارد. پس با مطالب ما همراه باشید.

مطالب زیر می توانند راهنمای کامل تری برای شما باشند:


...
عضو تیم تحریریه چیدانه
فرش مرتضوی
کسب و کارهای پیشنهادی

مطالب پیشنهادی

هوگونیک
هوگونیک
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
logo-samandehi

چیدانه هیچ گونه مسئولیتی در قبال شرکت های معرفی شده ندارد. قبل از اقدام به خرید کالا یا خدمات اطمینان کافی را حاصل نمایید.

کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به چیدانه است و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر وب سایت چیدانه حتی با ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

Copyright 2020. Chidaneh.com. All Rights Reserved

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

چیدانه هیچ گونه مسئولیتی در قبال شرکت های معرفی شده ندارد. قبل از اقدام به خرید کالا یا خدمات اطمینان کافی را حاصل نمایید.


کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به چیدانه است و هرگونه استفاده از مطالب و تصاویر وب سایت چیدانه حتی با ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.

Copyright 2020. Chidaneh.com. All Rights Reserved

مایان چوب