انواع مدل کلوزت روم، اتاقی برای لباس ها!

یکی از فضاهای جذاب برای قرار گرفتن لباس ­ها، کیف و کفش­ اتاق لباس یا کلوزت روم است. در اغلب خانه­ های معمولی این فضا در حد کمد دیواری خلاصه می­ شود ولی در خانه­ هایی که جای کافی دارند و یا خانه ­های لوکس و مدرن به شکل یک اتاق مجزا و از فضاهای اصلی است که مورد توجه طراح قرار می­ گیرد. در این مطلب راجع به انواع مدل کلوزت روم صحبت خواهیم کرد. این مطلب از چیدانه را تا انتها بخوانید. 

 

کلوزت روم

کلوزت روم چیست؟

کلوزت روم همان اتاق لباس است که به نام واکینگ کلوزت (walk in closet) هم شناخته می ­شود. شاید منظور از این عبارت برای اتاق لباس یعنی یک کمد بزرگی از لباس که می توانید در آن قدم بزنید! بسیاری از افراد هستند که به خرید کیف و کفش و لباس علاقه زیادی دارند ولی به دلیل نداشتن جای کافی با خرید لباس­ های جدید؛ نمی­ توانند لباس­ ها و کیف و کفش­ های قدیمی ­تر را نگه دارند. کلوزت روم این امکان را برای افراد ایجاد می ­کند که چندین دست لباس را برای چند سال داشته باشند و استفاده کنند.

این فضا علاوه بر نگهداری از کیف و کفش و لباس، فضایی برای تعویض و امتحان کردن لباس­ ها است که دسترسی به لباس­ ها را راحت کرده است. به همین دلیل یک فضای نشستن برای پوشیدن راحت کفش، آینه قدی و نورپردازی مناسب جزو امکانات ضروری این فضا است.

مطلب پیشنهادی: انواع وسایل ام ­دی­ اف، از جاکفشی تا واکینگ کلوزت

 

blog post

کمد دیواری طرح چوب دی

انواع مدل کلوزت روم

کلوزت روم در اتاق خواب

کلوزت روم تا اتاق لباس با توجه به مساحت خانه می ­تواند ابعاد مختلفی داشته باشد. در برخی از منازل این بخش داخل اتاق خواب قرار دارد و یا ممکن است در بخش­های دیگری از منزل مانند جایی در کنار سرویس بهداشتی مستر باشد. وجود کلوزت روم در اتاق خواب دسترسی به لباس ­ها را برای شما راحت ­تر می­کند.

مطلب پیشنهادی: کمد لباس متفاوت با ایده­ های کاربردی

 

blog post

طراحی کمد دیواری در بازسازی خانه جعفری

انواع مدل کلوزت روم؛ به سبک خونه­ ت نگا کن!

مانند هر بخش دیگری از خانه برای تعیین فرم، رنگ، نوع چیدمان و قفسه بندی اتاق لباس باید به سبک دکوراسیون منزل خود توجه کنید. مطمئنا یک خانه مدرن و شیک نمی ­تواند کلوزت روم کلاسیک و پر نقش و نگار داشته باشد. بعد از اینکه سبک دکوراسیون منزل مشخص شد می ­توانید برای دکوراسیون این بخش تصمیم­ گیری کنید. طراحی قفسه­ های چوبی پیوسته به هم می­ تواند فرمی کلاسیک به کلوزت روم شما بدهد.

مطلب پیشنهادی: اتاق مخصوص لباس، واک این کلوزت فرنگی­ ها یا گنجه­ های ایرانی!

 

blog post

کمد دیواری(کلوزیت)

کلوزت روم در اتاق خواب

انواع مدل کلوزت روم؛ برای خونه مدرن چه شکلی باشه؟

در دکوراسیون خانه­ های مدرن اغلب از وسایل ساده و شیک و رنگ ­های خنثی استفاده می­ شود. انواع مدل کلوزت روم برای خانه ­های مدرن وجود دارند که می­ تواند جلوه زیبایی به خانه مدرن شما بدهند. یک آینه­ ی قدی ساده و شیک جذابیت اتاق لباس را چند برابر می­ کند. برای مدرن شدن فضای کلوزت روم به نوع نورپردازی هم دقت کنید و از چراغ­ های ساده و شیک با نور کافی استفاده کنید.

کلوزت روم شیشه­ ای: یکی از انواع کلوزت روم ­هایی که مناسب دکوراسیون مدرن هستند کلوزت روم شیشه ­ای است. با توجه به سلیقه خود می ­توانید از کلوزت با شیشه شفاف و یا شیشه مات استفاده کنید. شیشه­­ ی مات فضایی نیمه محصور ایجاد می ­کند.

کلوزت روم با درب کشویی: یک کلوزت روم مدرن با درب کشویی می­ تواند برای اتاق خواب مدرن انتخاب خوبی باشد. درب کشویی باعث ایجاد راحتی در باز و بسته کردن درب کلوزت روم می ­شود. درب کشویی چوبی فضای کلوزت روم را کاملا بسته می­ کند.

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی آپارتمان مدرن، با چه ترکیب رنگی + ویدئو

 

blog post

کمد دیواری

blog post

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

انواع مدل کلوزت روم؛ کلاسیک هم داره؟

کلوزت روم با دکوراسیون کلاسیک برای خانه ­های کلاسیک بسیار مناسب ­اند این نوع کلوزت روم­ ها اندازه ­ی کوچکی ندارند و در آنها از کمدها و قفسه­ های چوبی استفاده می­ شود. اجزای چوبی با رنگ تیره ­تر به کلاسیک شدن دکوراسیون اتاق لباس کمک می ­کند. می­ توانید از یک مبل کلاسیک برای قرار دادن در گوشه ­ای از کلوزت روم کلاسیک استفاده کنید. در برخی از کلوزت­ روم­ های کلاسیک بزرگ از یک سکو یا جزیره در مرکز اتاق استفاده می­ شود. چراغ روشنایی مورد استفاده در انواع مدل کلوزت روم کلاسیک باید به فرم و رنگ کلاسیک باشد.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون کلاسیک اروپایی، از مبلمان تا سرویس خواب!

 

blog post

تجهیزات داخل کمد هایگلد

blog post

طراحی کمد |دکوراسیون داخلی

اتاق لباس مینیمال

کلوزت روم کوچک؛ یک فضای مینیمال

اغلب طراحان فضای داخلی به وجود یک کلوزت روم کوچک در اتاق خواب توجه می­ کنند. به خصوص برای اتاق خواب­ هایی با دکوراسیون مینیمال این کاربرد بسیار جذاب به نظر می ­رسد. همانطور که گفتیم کلوزت روم یا همان رختکن می ­تواند در اندازه فضای یک کمد و یا در اندازه یک اتاق برای نگهداری لباس باشد مهم این است که در جای مناسب و کاربردی قرار بگیرد. حتی یک گوشه از اتاق را می­ توانید با قرار دادن یک رگال لباس و چندطبقه قفسه برای گذاشتن کیف و کفش می­ تواند نقش کلوزت روم کوچک اتاق شما را داشته باشد.

مطلب پیشنهادی: دکوراسیون اتاق خواب مینیمال، این سادگی خسته کننده نیست!

 

نظم دهنده ها در کلوزت روم

نظم دهنده ­ها در کلوزت روم

یکی از موارد بسیار مهم در طراحی کلوزت روم نوع قرارگیری قفسه ­ها و باکس­ ها برای دسته­ بندی وسایل مختلف است. با توجه به میزان فضایی که در کلوزت روم دارید می­ توانید از تعدادی قفسه­ و باکس­ از جنس­ های مختلف چوبی، ام­ دی ­اف، فلزی، هایگلاس و... برای قرار دادن برخی از لباس ­ها و یا کفش­ ها استفاده کنید. اگر اتاق لباس شما با توجه به حجم وسایل­تان کوچک است این هنر شماست که نهایت استفاده را از همه بخش ­ها ببرید. مثلا می­ توانید از پشت درب کمد برای قرار دادن وسیله­ های کوچک مانند جوراب یا کمربند استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: نظم دهی کمد لباس با این 8 اکسسوری معجزه گر!

 

کلوزت روم شیشه ای

انواع مدل کلوزت روم؛ موارد مهم این هاست

به طور کلی برای طراحی یک اتاق لباس یا رختکن کاربردی و زیبا که با خانه شما هم ­خوانی داشته باشد باید به این عوامل توجه کرد:

  • جنس قفسه و کمدها
  • دیواره و درب شیشه­ ای و یا چوبی
  • نوع نورپردازی
  • سبک دکوراسیون کلوزت روم
  • وجود جزیره در وسط اتاق لباس
  • رنگ غالب دیوار در کلوزت روم

 

انواع مدل کلوزت روم

کلام آخر:

وجود کلوزت روم یا اتاق لباس در هر خانه­ ای امکان بسیار خوبی است که باعث ایجاد نظم می­ شود و نگهداری و دسترسی به لباس­ ها را بسیار راحت می­کند. به عوامل موثر در طراحی انواع مدل کلوزت روم در این مطلب توجه کنید و با توجه به شرایط فضایی خانه آن را از طراح دکوراسیون بخواهید و یا در بازسازی منزل مد نظر قرار دهید. شرکت­ های مختلف معماری و طراحی داخلی می­ توانند در زمینه طراحی انواع مدل ­های کلوزت روم به شما کمک کنند. به پروفایل اهالی فن چیدانه در این زمینه سر بزنید و با کارشناسان در ارتباط باشید.

 

مطالب پیشنهادی:

سمیه زارعی
نویسنده: سمیه زارعی

عضو تحریریه وب سایت چیدانه مهندس فضای سبز و طراح محیط و منظر

more_horiz
مطالب پیشنهادی
انواع مدل کلوزت روم، اتاقی برای لباس ها!

انواع مدل کلوزت روم، اتاقی برای لباس ها!

بازسازی آپارتمان 95 متری، دکوراسیون دیدنی و جذاب!

بازسازی آپارتمان 95 متری، دکوراسیون دیدنی و جذاب!

میز توالت مدرن، عکس مدل‌های کم جا و کاربردی!

میز توالت مدرن، عکس مدل‌های کم جا و کاربردی!

کسب و کارها پیشنهادی
گنجینه فردوس certificate
گنجینه فردوس

گنجینه فردوس

شرکت معماری نوین certificate
شرکت معماری نوین

شرکت معماری نوین

شیشه جمع شو بالکنی آیسان certificate
شیشه جمع شو بالکنی آیسان

شیشه جمع شو بالکنی آیسان

نظرات (0)

برای ثبت نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما هستیم 021-23051173 support_agent