تبلیغات
F فارست چوب و هنر E E رومانته
امتیاز: 5.0 0 نظر | ثبت نظر

29 خرداد 1397

دکوراسیون پذیرایی کوچک، پاسخ به 5 پرسش متداول در چیدمان!

مهمان نوازی ما ایرانی ها زبان زد همگان است. بیش ترین سوالاتی که در خرداد ماه دریافت کرده ایم؛ در مورد چیدمان پذیرایی کوچک است. یک دکوراسیون اصولی کمکتان می کند تا مهمانان بیش تری را دعوت کنید. هرچه باشد به تابستان نزدیک می شویم و شب نشینی ها کم کم از راه می رسند. با چیدانه همراه باشید!

دغدغه شما در خرداد ماه: برای دکوراسیون پذیرایی کوچک فقط مبل ال کارساز است؟

مبل ال بسیار مورد توجه ساکنین آپارتمان های کوچک قرار گرفته ولی انگار کمی برایتان تکراری شده است! اگر قصد تعویض مبلمان ال شکلتان را دارید، از مبلمان های جمع و جور و کوچک تر استفاده کنید. این مبلمان ها کمی از اندازه های استاندارد کوچک تر هستند. ممکن است راحتی و کارایی مبلمان ال را نداشته باشند پس آن ها را با مبل های ال مقایسه نکنید! اگر تنها دنبال تنوع هستید، بهتر است یک یا دو مبل تک نفره با رنگ های آبنباتی خریداری کنید و در مقابل مبلمان ال شکلتان بگذارید.

با مطالعه مطلب مبل تختخواب شو در دکوراسیون خانه، چرا باید سراغش برویم؟ برای مهمانتان در دکوراسیون پذیرایی کوچک جای خواب راحت فراهم کنید!

دکوراسیون تیره پذیرایی کوچک

سوالات پر تکرار شما در مورد دکوراسیون پذیرایی کوچک

1-برای دکوراسیون پذیرایی کوچک تنها باید از رنگ های روشن استفاده کرد؟ رنگ های تیره فضا را کوچک نشان می دهند؟

 استفاده از رنگ های تیره آن هم در دکوراسیون پذیرایی کوچک جسارت می خواهد! بر خلاف تصور همه اگر از رنگ های تیره اصولی استفاده شود، پذیرایی بزرگ تر دیده می شود. برای استفاده از رنگ تیره بهتر است یک دیوار و کف را تیره و دیوار مقابل و سقف را روشن کنید. در دکوراسیون تیره پذیرایی کوچک حتما از مبلمان روشن استفاده کنید. اکسسوری های فلزی باعث انعکاس نور در کل فضای دکوراسیون می شوند و دکوراسیون پذیرایی شما را لوکس می کنند.

2-پیش تر پیشنهاد داده بودید برای بزرگ تر نشان دادن پذیرایی ام از آینه دکوراتیو استفاده کنم ولی اعضای خانواده تمایلی به این کار ندارند! راه حل دیگری پیشنهاد کنید.

استفاد از آینه در دکوراسیون پذیرایی کوچک به خصوص روبه روی پنجره ها بسیار به روشنایی فضا کمک می کند. بهتر است به جای آینه از تابلو های نقاشی افقی استفاده کنید. استفاده از تابلو های چند تکه و پازلی هم بسیار کمک می کند تا دیوار را کشیده تر یا بلند تر نشان دهند. می توانید یک عکس دلنشین از یکی از عکاسان مطرح خریداری کنید. عکس ها برخلاف نقاشی ها روح زندگی دارند.

3-آشپزخانه ما بسیار کوچک است. چطور می توانم یک میز غذا خوری در دکوراسیون پذیرایی کوچکم داشته باشم؟

یکی از راه های پزرگ تر نشان دادن پذیرایی های کوچک ایجاد اتصال با فضا های دیگر است. بهتر است بین آشپزخانه و پذیرایی یک میز کوچک و ساده بگذارید و به جای صندلی از نیمکت استفاده کنید. نیمکت ها به شما این اجازه را می دهند تا از افراد بیش تری دور میز پذیرایی کنید. می توانید در طرف دیگر میز از صندلی استفاده کنید.

استفاده از پیشخوان های شفاف با چند صندلی بار هم بسیار کمک کننده است. اگر جای یک میز غذا خوری کوچک را هم ندارید، بهتر است از این پیشخوان های نامرئی استفاده کنید. مطلب صندلی پلاستیکی شفاف، صندلی که به نام روح معروف شد! صندلی خارق العاده ای را به شما معرفی می کند!

4-بسیار به اکسسوری های دکوراتیو علاقه دارم. برای دکوراسیون پذیرایی کوچک محدودیتی در خرید لوازم دکوری وجود دارد؟

مهم ترین اصل در دکوراسیون پذیرایی کوچک و هر فضای نقلی دیگر نظم است. استفاده از اکسسوری ها و لوازم دکوراتیو بیش از حد می توانند پذیرایی را شلوغ و کوچک نشان دهند. زیبایی در سادگیست! بهتر است در مورد استفاده از کوسن ها نیز نکته ای را بگویم: از بافت ها و طرح های متفاوت استفاده نکنید. سعی کنید بین لوازم پارچه ای دکوراسیون پذیرایی وحدت بافت وجود داشته باشد. می توانید یک یا دو کوسن را با بافتی متفاوت تهیه کنید اما زیادروی نکنید!

ایده های بیش تر برای دکوراسیون پذیرایی کوچک را در مطالب زیر دنبال کنید! 

5-علاوه بر کوچک بودن پذیرایی، سقف کوتاهی هم داریم. قبلا برای حل ارتفاع کم پیشنهاد داده بودید از کاغذ دیواری با راه های عمودی استفاده کنم. راه های دیگری هم پیشنهاد کنید.

در پذیرایی هایی که ارتفاع سقف کم است و لوستر نمی شود آویزان کرد؛ بهتر است از پرده های بلند و سبک مانند حریر و تور استفاده کنید. علاوه بر این می توانید یک ردیف عمودی شلف نصب کنید تا چشم را تشویق به دیدن ارتفاع کنید و در ناخودآگاه سقف بلند تر به نظر برسد. استفاده از کتابخانه در قسمت های پرت فضا نیز همین کار را انجام می دهد!

مطالب پیشین مشاوره را همین الان بخوانید:

  1. رنگ های خنثی در دکوراسیون، چگونه از بی حالی نجاتشان دهیم؟ 
  2. تغییر دکوراسیون برای عید، پاسخ به ۵ سوال رایج در چیدمان! 
  3. چیدمان فرش در منزل، پاسخ به ۵ پرسش متداول شما

با سری مطالب مشاوره دکوراسیون در چیدانه همراه باشید! برای ارتباط با کارشناسان دکوراسیون مجله منزل و چیدانه با شماره تلفن تلگرامی 09361810916 در ارتباط باشید. 


نویسنده و مشاور: فاطمه مرادی(کیمیا) | تحریریه چیدانه

تبلیغات

نویسنده: کیمیا مرادی

معمار، مشاور دکوراسیون و طراح داخلی عضو تیم تحریریه وبسایت چیدانه- نویسنده و ویراستار کارشناس و مشاور دکوراسیون مجله تخصصی منزل کارشناس معماری و کارشناس ارشد منظر از دانشکده هنر و معماری برای مشاوره دکوراسیون با شماره 09390424524 تماس بگیرید! استودیو طراحی داخلی میم خدمات مشاوره دکوراسیون شامل : چیدمان و دکوراسیون ارائه پیشنهاد برای ترکیب رنگهای ساختمان ارائه پیشنهاد برای چیدمان مبلمان و لوازم ایده پردازی مفهومی برآورد هزینه های ساخت و بازسازی میشود. برای مشاوره با شماره 09390424524تماس بگیرید. خدمات طراحی داخلی شامل: مشاوره دکوراسیون رایگان طراحی سه بعدی می شود. برای طراحی داخلی با شماره09390424524 تماس بگیرید.

نشان کردن
  • 1559 بازدید

  • |
  • 0 نظر

  • |
  • 29 خرداد 1397

کسب و کار و شرکت های پیشنهادی
تراریوم ویواریا تراریوم ویواریا
23 نمونه کار

تلفن: 02122725567
دنیای کاور دنیای کاور
4 نمونه کار

تلفن: ۰۲۱۶۶۳۹۳۷۷۸
خانه شلف وودن دكو خانه شلف وودن دكو
25 نمونه کار

تلفن: ٠٢١٧٧٦٤٨٣٦١
گالری تحسین گالری تحسین
19 نمونه کار

تلفن: 02176216810
کابینت نوین کابین کابینت نوین کابین
58 نمونه کار

تلفن: 02177005467
نظرات
نظری ثبت نشده است
ثبت نظر
استفاده از این خدمات کاملا رایگان است ثبت سفارش
از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تا ۱۷ پاسخگوی شما هستیم.
021-23051173